טרנדים רבים מתמקדים באיפור השפתיים ובכל שעה בערך יוצא לשוק אודם חדש ומהמם שאת פשוט חייבת לרכוש. אבל מה לעשות שלא כולנו נולדנו עם השפתיים של אנג'לינה ג'ולי ולא כל שפתון נראה עלינו טוב? אז זהו, שיש הרבה מה לעשות בעניין.

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

ראשית, זכרו: איפור הוא סוג של אמצעי ולא המטרה עצמה. המטרה הסופית היא להיראות טוב, ולכן אם אזור השפתיים הוא לא החלק בפנים שבו אתן רוצות לשים את הדגש, משכו את תשומת הלב לאיברים אחרים, כמו עור ללא רבב, עצמות לחיים גבוהות ועיניים יפות. עם זאת, זה לא אומר שאזור השפתיים צריך להיות מוזנח לחלוטין. איך תעשו זאת? תמשיכו לקרוא.

יש שני כללי אצבע עקרוניים באיפור שפתיים דקות:

גימור (Finish) - ככלל, ככל שגימור המוצר הוא מט יותר, הוא יחמיא פחות למבנה של שפתיים דקות. גימור מבריק, עשיר בברק ובלחות נותן מיד נפח ואשליית תלת־מימד, וכך גורם לשפתיים להיראות יותר מלאות.

בנוסף, גימורים עם תת־גוון מוכסף, מוזהב או עם כל סוג אחר של היילייט ישרתו אף הם את מטרתך. החלקיקים הללו משמשים כמחזירי אור ותורמים לאשליית הנפח.

כהות - ככל שגון המוצר כהה יותר, הוא יחמיא לך פחות. גם כאן משחקת האשליה האופטית לרעתך: צבע כהה מדמה את השפתיים לקטנות יותר וגורם לקווי המתאר שלהן לבלוט ביתר שאת. מומלץ לבחור דווקא בגוונים בהירים וטבעיים, שלא ידגישו את קווי המתאר הצרים של השפתיים.

עיפרון שפתיים (או בעגה האיפורית "תוחם שפתיים") הוא לא מילה גסה. שימו בצד את כל האימג'ים האיומים שמתרוצצים לכן בראש על נשות ה"ווייט טראש" עם התוחם הכהה והשפתון הבהיר - זה לא בהכרח חייב להיראות כך. אז איך כן?

  • התאימו ככל האפשר את גון התוחם לגון מוצר השפתיים.

  • ניתן בהחלט לעבות קמעה (!) את קווי המתאר של השפתיים. אין לחרוג מעל לחצי מילימטר, במיוחד באזור השפה העליונה. כל חריגה מעבר לכך תיראה בבירור לעין.

  • מלאו בעיפרון את שטח השפתיים כולו. כך גם אם הגוון שלו אינו תואם אחד לאחד את צבע השפתון, תימנעו מתיחום כהה ונלעג. אגב, השיטה הזו גם תורמת במקצת לעמידות השפתון ומאריכה את חייו על השפתיים.

לא בא לכן על שום מוצר עם גוון, אבל אתן כן רוצות לפרגן לשפתיים? שימו עליהן מרכך שפתיים ללא גוון. הלחות תרכך אותן ותועיל להן, וכפועל יוצא מכך הן גם ייראו טוב יותר.

מומלץ לבחור בגוונים בהירים וטבעיים. קייט הדסון (צילום: gettyimages)
מומלץ לבחור בגוונים בהירים וטבעיים. קייט הדסון (צילום: gettyimages)

___________________________________________________________________________________________________________

עוד במגזין GOstyle: