מאחורי הקלעים של שבוע האופנה תל אביב ניצב הסטייליסט והמעצב מעוז דהאן, מנהל חדר ההלבשה, שאחראי לשגר את הדוגמניות בסדר הנכון אל המסלול לפי הלוקים שקבע המעצב מראש. "זה התפקיד הכי תובעני", הוא מספר רגעים ספורים לאחר התצוגה של מירה צבילינגר, שפתחה את יומו השלישי והאחרון של שבוע האופנה.

"זה אולי נשמע שחצני, אבל אם יהיו פאדיחות על המסלול - אני זה שאחטוף על הראש", הוא אומר. "יש ליין אפ, שהוא קדוש מבחינת המעצב. אבל במקרים של שינויים, למעצב יש גחמות של הרגע האחרון".

שולט בנעשה. דהאן (צילום: דלית שחם)
שולט בנעשה. דהאן (צילום: דלית שחם)

מעוז, 32, "מזל מאזניים קלאסי", מציין לטובה את העבודה מול המעצבים גדעון אוברזון וששון קדם, ופחות את ההתנהלות מול המעצבים הצעירים, שהיו מבולבלים. כדאי לציין כי העבודה של דאהן נעשית ללא מוניטור אישי, דבר שודאי מקשה עליו את העבודה. בתגובה הוא מסביר שהוא מחובר אונליין להוראות מהקונטרול הראשי.

איזה תכונות צריך כדי להצליח בג'וב הזה?

"הרבה רגישות. אבל גם צריך להיות אסרטיבי. בלי זה אי אפשר להזיז מאה איש בבת אחת. אבל צריך לשמור על רגישות מאוד גבוהה כשעובדים עם בני אדם".

דאהן נמצא בתפקיד זה כבר ארבע שנים, אבל זה לא העיסוק היחיד שלו באופנה. אפשר לומר שהוא תמנון אופנתי. הוא מעצב אופנה תחת המותג "נובוריש דוג!!!", אופנת קז'ואל לנשים ולגברים, מתפעל מתפרה המספקת שירותים למעצבים מקומיים, ועובד כסטייליסט. בעבר עבד לצידו של הסטייליסט גל אפל, אותו הוא מגדיר כ"חבר נפש".

להעלות את הדוגמניות לפי הסדר. התצוגה של מירה צבילינגר (צילום: טל ניסים )
להעלות את הדוגמניות לפי הסדר. התצוגה של מירה צבילינגר (צילום: טל ניסים )

את הפרסום הגדול שלו יקבל בתכנית "הסטייליסטים - קרב אופנה" (הוט בידור ישראלי) בה יתמודד מהפרק השישי. "היה מדהים", הוא מסכם את החוויה. "בדרך כלל אני נמצא מאחורי הקלעים ולעבור אל הפרונט זה צעד מרגש. אני רוצה שיראו אותי ויכירו את העבודה שלי".

מה הלאה: עיצוב? סטיילינג?

"אני מעצב אופנה נטו. אני מאמין שמעצב אופנה לא יכול להתנהל בלי הבנה בסטיילינג. כל מעצב טוב צריך סטייליסט טוב, שיאמין בדרך שלו ויבין את השפה שלו לעומק. אי אפשר אחרת".