>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

ריסים עסיסיים

הריסים מקבלים העונה שוב מקום של כבוד, והרבה. שכחי את הסיסמאות Less is More של יום האתמול, הפעם מדובר באפקט ווה־ווה־ווּם אמיתי שקשה להתעלם ממנו.

הלוק הפופולרי הוא גדול, מסיבי ולא נחבא אל הכלים. אם את נמנית עם אלה שחוטאות ב"עצלנות טרום שינתית", משמע: לא טורחות להסיר את המסקרה בלילה ולמחרת מעמיסות עוד שכבה על הריסים - הרי שהפעם, בפוּקס, הרווחת לגמרי.

זה בדיוק המראה שנצפה על עיני הדוגמניות בתצוגות האופנה השונות: שכבות על גבי שכבות של מסקרה גם על הריסים העליונים וגם על התחתונים, עם קריצה מתבקשת לאיפור שנות ה־60 הגרנדיוזי. ניכר גם שימוש רב בריסים מלאכותיים על כל סוגיהם, החל מקווצות בודדות ועד לשורת ריסים מלאה ודרמטית.

איך עושים את זה?

  • מכירה את מעגל הריסים, זה שנראה לך תמיד כמו מכשיר עינויים אינקוויזיטורי? הפכי אותו לחברך הטוב ביותר ותגלי שהשד אינו נורא כל כך: הביטי למטה, השחילי את הריסים העליונים אל בין הלהבים ולחצי בעדינות קרוב ככל האפשר לשורש הריסים (הקפידי לעגל את ריסייך לפני משיחת המסקרה). אם עשית את הפעולה נכון, לא תחושי חוסר נעימות או כאב. כעת את יכולה להדק את הלהבים חזק יותר ללא כל חשש.

  • להעצמת האפקט השתמשי בפריימר לריסים. מטרתו היא להפריד, לעגל, לעבות את הריסים ולתת להם נפח מחמיא טרם הנחת המסקרה. תתפלאי לגלות עד כמה ההבדל משמעותי, גם אם ברשותך המסקרה הטובה ביותר עלי אדמות.

  • אל תזניחי את קו הריסים התחתון והדגישי גם אותו במסקרה. הדגשה כזו משווה לעיניים מראה "בובתי" גדול ועגול יותר. מראה זה יחמיא בעיקר למי שעיניה קטנות וצרות, אבל בתיחום פנימי נכון וראוי, גם בעלות העיניים הגדולות והעגולות יוכלו להפוך אותו ליומיומי ולשימושי.

  • ריסים מלאכותיים הם כבר מזמן לא מילת גנאי. אין צורך להדביק מדי בוקר שורה שלמה, כמו שהאמהות שלנו נהגו לעשות בזמנו. גם כמה קווצות עדינות של ריסים בודדים יכולות לעשות את העבודה מבלי שאף אחד מהסובבים אותך יחשוד בך. האפליקציה שלהם גם קלה יותר ואפילו היד הרוטטת ביותר תצלח את המלאכה.

המומלצים שלנו:

1. ריסים בודדים: M.A.C, מחיר: 69 שקל

2. מעגל ריסים: M.A.C, מחיר: 91 שקל

3. שורות ריסים: ארדל, מחיר: 39.90 שקל

4. מסקרה: לנקום, מחיר: 173 שקל

עיניים מטאליות

הגוונים של אבני החן החצי יקרות (בלעז: Semi Precious Stones) זולגים מהבגדים גם אל איפור העיניים המעושן. צבעי הסיטרין, האמתיסט, הספיר, הגרנט, האמרלד והאוניקס מתכתבים עם הטרנד המטאלי שחדר כרוח סערה לקולקציות הביגוד והאביזרים. התוצאה המתקבלת: עיניים המעוטרות בהילה קסומה של עושר.

המותג M.A.C היה מראשוני הסנוניות שבישרו על בואו של הטרנד, כאשר השיק בארץ לפני כחודשיים קולקציה מוגבלת שנקראה בפשטות "סמי־פרשס". בקולקציה שולבו מינרלים מוזהבים שהוטבעו על גבי המוצרים.

מכיוון שמדובר באחד מאזורי הפנים הפופולריים והחביבים במיוחד להדגשה, הוורסטיליות היא עצומה. מנעד האופציות נע בין שימוש בסוגי צלליות בתצורות ובמרקמים שונים, דרך עפרונות ואייליינרים לתיחום העיניים ועד למסקרות בגוונים המבוקשים.

הילה קסומה. אוליביה פלרמו (צילום: gettyimages)
הילה קסומה. אוליביה פלרמו (צילום: gettyimages)

איך עושים את זה?

  • כאמור, מדובר בקשת נרחבת של מוצרים, ואין צורך לבחור בכולם על מנת ליישם את הטרנד. כל אחת מאיתנו יודעת בינה לבינה אם היא טיפוס של אייליינר מרומז או שהיא מבקשת ללכת על ה"פול מונטי" המעושן כולו.
  • התרגום הפרקטי לצבעים הללו הוא גוונים של חום, זהב, כסף, ירוק בקבוק, כתום, כחול עמוק, סגול כהה ובורדו - בוורסיות עשירות בפיגמנט ומטאליות בגימורן. תחשבי על תכשיטי יוקרה ותרגמי את המראה לצבעים פשטניים יותר עבורך.
  • כדי להבליט את צבע העיניים באופן אופטימלי היעזרי בתיאוריית גלגל הצבעים, הגורסת כי צבעים מנוגדים ידגישו ביתר שאת זה את זה. כך, לעיניים ירוקות יתאימו במיוחד גוני הסגול־בורדו, לעיניים כחולות יתאימו גוני הזהב־כתום, ובעלות העיניים החומות יוכלו לחגוג כמעט עם כל גוון.

לתשומת לִבך: באיפור, בניגוד למתמטיקה, אין אקסיומות ולא תמיד חייבים לציית לכללים. כלומר, בעלות עיניים ירוקות יכולות להשתמש בגוונים ירוקים, ובלבד שמסגור העיניים ייעשה בגוון כהה יותר. כך נימנע ממראה של כתם צבע, שמקשה לראות היכן העין מסתיימת ואיפה מתחיל צבע הצללית.

המומלצים שלנו:

1. מסקרה: לוריאל, מחיר: 120 שקל; אייליינר: לוריאל, מחיר: 95 שקל

2. עיפרון עיניים: בועז שטיין, מחיר: 56 שקל

3. צלליות: בורז'ואה, מחיר: 85 שקל

4. צללית קרם: שיסיידו, מחיר: 225 שקל

5. צללית אבקה: סופטאץ', 84.90 שקל

שפתיים עזות

הלוק הערפדי חושף את ניביו המחודדים לקראת החורף. שפתי ארגמן בגוני דם ומבט קריר בעיניים הם־הם נותני הטון לערבים הסגריריים והקודרים. הרי בעונה הגשומה גון העור בהיר יותר מבקיץ, וככל שהניגודיות בין גון הפנים הבהיר לכהות צבע השפתיים מקצינה - כך עולה אפקט הדרמטיות. אם אתן לבנבנות על בסיס קבוע, אין ספק שמהבחינה הזאת החורף הוא העונה שלכן.

קשת הגוונים העונה נעה בין המראה הקלאסי של השפתון האדום (הפעם בעיקר בגימורי מט וקטיפה שאינם מבריקים בעליל), דרך גוני האוכמניות הסגלגלים ועד לגוונים מושחרים של ממש.

שפתיים שמתאימות לערב סגרירי. אמה ווטסון (צילום: gettyimages)
שפתיים שמתאימות לערב סגרירי. אמה ווטסון (צילום: gettyimages)

איך עושים את זה?

  • אם השפתיים שלך אינן בשרניות במיוחד אך את מאוהבת בלוק וחפצה ליישם אותו, לכי על מוצר גלוסי בשקיפות מתונה ובגוונים אדמדמים. ככל שהגוון עמוק יותר וגימורו מט, המראה המתקבל נוקשה יותר, וזה לא נראה טוב על שפתיים קטנות וצרות.

  • אל תדלגי על שלב תיחום השפתיים. נשים רבות אינן אוהבות לתחום את השפתיים בעיפרון בשל המראה המלאכותי שלעתים מתקבל אם הוא נעשה על ידי יד לא מיומנת. כדי להימנע מכך בחרי עיפרון שפתיים בגוון המדויק של המוצר שבו את משתמשת. שרטטי איתו את קווי המתאר ומלאי היטב גם את פנים השפה. לאחר מכן עברי עם כרית האצבע וטשטשי קלות את הפיגמנט על גבי השפתיים, ורק אז מלאי אותן בגוון שבחרת. תיווכחי לראות שהתוצאה המתקבלת עשויה פחות וטבעית יותר.

  • גוונים עזים שכאלה דורשים תחזוקה לאורך זמן. אם המוצר בגימור מט, סביר להניח שלא תצטרכי לחדש אותו כל כמה שעות, אבל אם הוא בגימור מבריק ועשיר בלחות, רוב הסיכויים שהוא יתחיל להיראות לא אחיד באזורים מסוימים של השפתיים. קחי את הליפסטיק איתך על מנת שתוכלי לחדש אותו במקרה הצורך.

המומלצים שלנו:

1. אסתי לאודר, מחיר: 140 שקל

2. פופה, מחיר: 120 שקל

3. לנקום, מחיר: 178 שקל

4. קליניק, מחיר: 120 שקל

____________________________________________________________________________________________________________

עוד במגזין GOstyle: