>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

בשקט בשקט, כמעט בלי עיתונות ועם מעט מאוד צלמי פפראצי, ערכו נציגיו של רוברטו קוואלי אודישנים לדוגמניות שיעלו על המסלול של המעצב האיטלקי בשבוע האופנה תל אביב. למרות הציפיות לשמות גדולים מקרב הדוגמניות הישראליות, כמו שרי גבעתי, אסתי גינזבורג או בר רפאלי, רוב הדוגמניות שהגיעו היו אנונימיות – ויפהפיות.

"לא יותר מדי חזה ולא יותר מדי ירכיים". המדידות לקוואלי (צילום: עמי סיאנו)
"לא יותר מדי חזה ולא יותר מדי ירכיים". המדידות לקוואלי (צילום: עמי סיאנו)

האודישנים התקיימו בבוטיק אמור בכיכר המדינה, היבואנים הבלעדיים של קוואלי לארץ. "הישראליות תמיד אהבו את קוואלי, כי הוא מתאים לאקלים המקומי", אומרת דנה אונגר בר דיין, הבעלים של אמור ביחד עם מירי חבס. "הוא עובד עם בדים דקיקים וגזרות לא מתוחכמות מדי".

היום הראשון: מתפשטות כדי להגשים חלום

ביום שישי האחרון, בשעה 16:00, התחילו האודישנים הסופיים לדוגמניות שיצעדו על המסלול של קוואלי. 50 דוגמניות שעברו את הסינונים הראשונים הגיעו להיבחן בפעם האחרונה, כשמתוכן צפויות להיבחר 30 להדס על המסלול. בין העברית, הרוסית והאנגלית עולה חלום אחד: כולן רוצות לצעוד על המסלול של קוואלי.

  (צילום: עמי סיאנו)

המעצב עצמו טרם הגיע לישראל ולכן לא נכח באודישנים. נציגותיו עלי אדמות היו שתי מפיקות ותיקות, טיציה ("טיטי") מחברת מריאני ביוקי, והאסיסטנטית שלה, ארדאה. "חיפשנו בנות בגובה 1.78 או 1.79, בנויות כהלכה. לא יותר מדי חזה ולא יותר מדי ירכיים. ניתן לקרוא לזה מראה סקיני", מסבירה ארדאה.

  (צילום: עמי סיאנו)

האם לקוואלי היו דרישות בנוגע לגוון עור, שיער, או עיניים?

"לא חשוב לנו גוון העור, צבע העיניים או השיער. העיקר הוא הגובה ומבנה הגוף".

אתן אוהבות את מראה הדוגמניות הישראליות?

"אנחנו מכירות היטב את מראה הישראליות. עבדנו לפני שנים רבות עם מורן אטיאס, כשהיא היתה בראשית דרכה, ואנחנו מכירות היטב את בר רפאלי. אנחנו מודעות לכך שהמראה של הישראליות הוא יותר סקסי. חלק מהדוגמניות אהבנו וחלק לא. כמובן שלא כל הדוגמניות שהגיעו לכאן הן ישראליות".

השתיים מספרות שיש להן יחס חם לישראל, והן שמחות, כמובן, להשתתף בשבוע האופנה הראשון. "יש כאן הרבה כישרון", אומרת ארדאה בחיוך.

"המראה של הישראליות יותר סקסי". טיטי בוחנת אפשרויות (צילום: עמי סיאנו)
"המראה של הישראליות יותר סקסי". טיטי בוחנת אפשרויות (צילום: עמי סיאנו)

"אנחנו מאוד אוהבות את הישראלים, ובעיקר את תמרה יובל ג'ונס ו-ויוי בלאיש, שעבדו בקוואלי", מוסיפה טיטי. "היום בערב אנחנו מוזמנות לארוחה פרטית אצל תמרה ושם גם נפגוש את ויוי".

"יש כאן הרבה כישרון". המדידות (צילום: עמי סיאנו)
"יש כאן הרבה כישרון". המדידות (צילום: עמי סיאנו)

ובזמן שהמפיקות מתרפקות על נוסטלגיה, הדוגמניות לחוצות. דפנה דה גרוט, פליטת הריאליטי "הרווק", דווקא מפגינה אדישות. "זה אולי מרגש, אבל אני קצת שונה, מפני שלפני הכל אני סטודנטית לביולוגיה ימית, ולכן מקצוע הדוגמנות פחות דומיננטי אצלי", היא מסבירה את השלווה.

"אני בכלל ביולוגית ימית". דפנה דה גרוט מגיעה למדידות (צילום: עמי סיאנו)
"אני בכלל ביולוגית ימית". דפנה דה גרוט מגיעה למדידות (צילום: עמי סיאנו)

היום השני: הסלביות מגיעות לחמ"ל של קוואלי

בשבת אחר הצהריים נערכו המדידות הסופיות על הדוגמניות הנבחרות, שכללו חלק מקולקציית הקיץ, שנחשפה כבר בשבוע האופנה במילאנו, וקו שמלות ערב שעדיין לא נחשף.

הקומה התחתונה של בוטיק אמור הפכה לחמ"ל (חדר המלחמה) של קוואלי. שורות שורות של בגדים מופרדים לקו הקז'ואל ולקו שמלות הערב; שולחן ועליו סדורים זוגות נעליים; קשתות שיער, צמידים ועוד אינספור אקססוריז.

אל הדוגמניות הצטרפו שרי גבעתי, רונית יודקביץ וליאל דניר, שהגיעו לפגישה עם סטייליסט אישי מטעם קוואלי. הסטייליסט התאים להן בגדים מהקולקציה החדשה, שאותם ילבשו לשטיח האדום של התצוגה.

מצב רוח מנומר. במדידות (צילום: עמי סיאנו)
מצב רוח מנומר. במדידות (צילום: עמי סיאנו)

למדידות הקולקציה הגיע צוות גדול יותר, שכלל בנוסף למפיקות גם סטייליסטים, תופרת ואנשי הפקה נוספים. כל דוגמנית עבדה למעלה משעה, במהלכה החליפה לפחות שלוש מערכות לבוש והדגימה הליכת מסלול. התיקונים נערכו במקום, וכשהצוות היה שבע רצון צילמו את הדוגמנית עם האאוטפיט השלם. התמונה והאאוטפיט השלם חוברו לקולב אחד.

האאוטפיט נגמר כקולב (צילום: עמי סיאנו)
האאוטפיט נגמר כקולב (צילום: עמי סיאנו)

בין בנות המזל מצאנו את הדוגמנית הצעירה שביט ויזל שעדיין לא יודעת באיזה חלק היא משובצת לתצוגה. "מדהים שהוא הגיע לארץ, זו הזדמנות אדירה", מספרת. "כל מי שנמצא כאן עובד בטופ של הטופ ומספיק שישימו עין על מישהי, זה יכול לפתוח דלתות".

למרות שאין הפסקות, המדידות לוקחות שעות. אחרי עיכוב רציני מתקשרת נציגת ההפקה המקומית לשאר הדוגמניות לבטל או לאחר את הגעתן. ההפקה לא פוסחת על שום פרט ולא מוותרים עד לשלמות המראה.

נראה שיש לנו דבר או שניים ללמוד על יצירת רף בינלאומי.

>> רוצים להישאר מעודכנים? כדאי שתעקבו אחרינו בטוויטר

הכתבה המלאה תשודר הערב (ראשון) בתוכנית "ערב טוב עם גיא פינס" (ערוץ 10).

(הדס שואף)