>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

עשרה מעצבי אופנה צעירים יתחרו במסגרת TLV Fashion Week על תואר המעצב הצעיר המבטיח. ענבל גוילי, ישראל אוחיון, מורין וולף, טלי רביד, מור באואר לפיו פיו, תומר אלמוזנינו ודיאנה בזלי למותג First Kiss ואחרים יציגו את עיצוביהם, כאשר הזוכה במקום הראשון יקבל הזדמנות לעצב קולקציית קפסולה לחברת האופנה רנואר – נותנת החסות הראשית לתחרות. הקולקציה תימכר בחנויות הרשת במהלך 2012, כחלק מתהליך המיתוג מחדש שעוברת רנואר בשנה האחרונה. בין השופטים בתחרות נמצא גם בעל החברה אלי ברקוביץ.

First Kiss. מתמודדים בתחרות על תואר המעצב הצעיר המבטיח (צילום: גורן לייבוביץ )
First Kiss. מתמודדים בתחרות על תואר המעצב הצעיר המבטיח (צילום: גורן לייבוביץ )

"אנו שמחים לתת חסות לאחד ממיזמי האופנה החשובים ביותר שנערכו עד כה בישראל", מסר מישל תמיר, מנהל השיווק של החברה. "מהלך מסוג זה הינו ביטוי לערכי המותג של רנואר – אופנתיות, עדכניות, רלוונטיות. בנוסף, הוא מחזק את הקשר של המותג עם מובילי דעת הקהל בענף האופנה הישראלי ובקרב קהל היעד".

השפעת התחרות על קהל היעד של רנואר אומנם תלויה בספק, אך יש צדק בהנחה כי המהלך הוא חלק מניסיון לקרב בין המותג לברנז'ת מובילי דעת הקהל. רנואר נתפס לרוב כמותג המזיע ממאמץ לזכות בתשומת לב, ויש לקוות כי המהלך הנוכחי יוביל אליו קהל חדש, אך בעיקר יגרום לקברניטיו לתור אחר קול אישי שיבדל אותו בשוק האופנה הישראלי התחרותי.

אור גרוסמן בקטלוג החורף של רנואר (צילום: אלון שפרנסקי)
אור גרוסמן בקטלוג החורף של רנואר (צילום: אלון שפרנסקי)

קשה גם לא להזכיר בהקשר זה את קולקציית הקפסולה שעיצב אלון ליבנה לקסטרו לפני כשנה, תוצאה של זכייתו במקום הראשון בריאליטי האופנה "פרויקט מסלול". הקולקציה היתה הצלחה מסחררת, הן עיצובית והן שיווקית, וקסטרו זכו בפאסון השיקי שלו ציפו. האם ההצלחה של קסטרו תחזור על עצמה גם במקרה של רנואר?

"אני מאמינה שקולקציית קפסולה עם מעצב צעיר תכניס קהל חדש לחנויות המותג, קהל שרוצה להיות מעודכן", אומרת ליטל מעוז, המשמשת בשנה האחרונה כסטייליסטית הבית של רנואר. "המותג עובר עדכון ורענון בשנה האחרונה, ושיתוף פעולה כזה יכול רק לתרום לנו".

ומדוע לא ערכה חברת רנואר, הקיימת מאז 1993, שיתופי פעולה עם מעצבים צעירים עד עכשיו? "כל שינוי בזמנו. עכשיו אנחנו מרגישים שהגיע הרגע שלנו", אומרת מעוז בתגובה.