>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

בת 34, בזוגיות ואם לשניים, סיימה את לימודי האופנה בשנקר ב-2004, והשיקה את הקולקציה הראשונה של אישתר ב-2008. מציעה את מרכולתה מהסטודיו, ועדיין להוטה לשמוע מה ללאה פרץ יש לומר על העיצובים שלה.

>> מה חשבנו על התצוגה של אישתר

>> מי הגיע לצפות בתצוגה של אישתר

תמר פרימק סיימה את לימודיה בשנקר בהצטיינות, ומיד המשיכה לשני סטאז'ים נחשקים מעבר לים: ויויאן ווסטווד ושומאכר. פרימק בחרה במותג הגרמני שומאכר, ומספר חודשים אחרי שהגיע לשם התחילה לעצב את קולקציית המשי שלו. לאחר שקצרה הצלחה עברה לעצב במחלקות אחרות, ובתום שנתיים חזרה ארצה, נחושה בדעתה להקים מותג משלה.

הסגנון של אישתר נוצר מדיאלוג בין ישן לחדש, תפירה מוקפדת שכוללת עבודות יד כמו רקמה וציורים, בדים מעניינים כמו כותנה מצרית, ברוקרד מדמשק וצמר מאיטליה, ובעיקר התייחסות לאופנה כמלאכה עתיקת יומין. התוצאה הסופית מצליחה להיות אצילית וסקסית בו זמנית.

הבגדים שמעצבת פרימק מתאימים לנשים שלא מחפשות טרנדים, אלא בגדים על עונתיים. היא מציעה פריטים עשירים בבד ורחוקים מהגוף לצד פריטים בודדים הדוקים. הרוח הכללית היא עיצובים נשיים מאוד, שחובקים את הגוף ברכות ויוצרים זרימה נעימה.

  (צילום: מיכאל פיש)

מה מקור ההשראה לקולקציה שתציגי בשבוע האופנה?

מסורות הלבוש של המזרח התיכון בתקופה הקדומה ובמאה ה-20, אופנה ישראלית משנות ה-70, אמנות רחוב עכשווית ופריז. תמיד פריז.

את מי היית רוצה לראות בשורה הראשונה שלך?

אנשים שהייתי רוצה לשמוע את חוותם דעתם על עבודתי: לאה פרץ, ראש המגמה לעיצוב אופנה בשנקר - אישה מיוחדת ומעוררת השראה. דריס ון נוטן, מעצב שאני מאוד מעריכה. ואיך לא? עמנואל אלט, עורכת ווג פריז החדשה, כמובן.

מה התצוגה הכי מעניינת שאי פעם היית בה?

תצוגת האופנה של הקולקציה הראשונה שלי בשומכר. למדתי המון. זו היתה נקודת השיא והרגע שבו כל הקולקציות-סריגים, מחויטים, אביזרים ובגדי המשי התחברו ויצרו את המראה הכולל של שומכר לעונה. רגע של ניתוק והתבוננות מהצד, התבוננות אובייקטיבית ראשונה. וכמובן התרגשות עצומה.

דוגמנית שהיית רוצה לראות על המסלול שלך?

זושא מ-MC2. דוגמנית יפהפייה ומוכשרת להדהים. הצטלמה לקטלוג של הקולקציה וכל כך התחברה לקונספט ולבגדים. היא לגמרי אישתר. וגם גלית גוטמן. יפהפייה נצחית, דוגמנית מדהימה ואייקון של אופנה ישראלית. גם היא לגמרי אישתר. אם הן יצעדו? הלוואי.

איפה את מתעדכנת בחידושים מעולם האופנה?

מתעדכנת בחידושים בעולם האמנות.

אם לקנות פריט אחד החורף, איזה פריט זה יהיה?

קרדיגן קפוצ'ון.

ספרי על הרגע המשמעותי ביותר בקריירה שלך כמעצבת.

אולי ההחלטה לעזוב את שומאכר ולפתוח בית אופנה משלי, או הפגישה שלי עם ויויאן ווסטווד והבחירה בעקבותיה בשומכר.

  (צילום: מיכאל פיש)

מעצב בעולם שאת נושאת עינייך אליו?

דריס ון נוטן.

מעצב ישראלי שאת מעריכה את עבודתו?

גרטרוד.