>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

בן 27, נשוי, סיים ללמוד בשנקר, התמחה אצל אלכסנדר מקווין ומשם המשיך לבית האופנה של רוברטו קוואלי. נחשף לעולם כשזכה במקום הראשון בתוכנית הריאליטי "פרויקט מסלול", והשיק קולקציה מסחרית ראשונה בחורף 2009, אז פתח חנות ראשונה שאחריה פתח סטודיו לכלות.

>> מה חשבנו על התצוגה המצוינת של אלון ליבנה בשבוע האופנה

הרזומה המפואר של המעצב הצעיר אלון ליבנה, שיחגוג בסוף החודש 27, עמוס בשמות מקומיים ובינלאומיים מהשורה הראשונה: התמחות אצל אלכסנדר מקווין, עבודה בבית האופנה של רוברטו קוואלי, עיצוב למותג "יוסף קז'ואל" וזכייה במקום הראשון בריאליטי האופנה "פרויקט מסלול", שם היה אחד המתמודדים הבולטים והפופולאריים.

מאז השיק לפני שנתיים בוטיק ראשון בפינת הרחובות דיזנגוף וארלוזורוב בתל אביב, סומן ליבנה כאחד המעצבים המבטיחים של תעשיית האופנה הישראלית, וכחביב סלבריטאיות כמו שירי מימון וטל ברקוביץ. בשנה הקודמת השיק את "יהלום" - קולקציית קפסולה בת 30 דגמים שעיצב בשיתוף "קסטרו", אחד הפרסים שהוענקו לו מתוקף זכייתו ב"פרויקט מסלול".

סגנון הרוק-גלאם הנוצץ של עיצוביו, לצד הגזרות המהונדסות שבולטות בדגמיו עונה אחר עונה, הפכו מזוהות עם כתב ידו שמתפתח בעקביות משנה לשנה. כחלק מתהליך ההתבגרות כמעצב, הוא גם למד למתן את הפה הגדול שאפיין אותו. עכשיו נותר לצפות להפתעות שיחשוף בשבוע האופנה TLV.

‫מה מקור ההשראה לקולקציה שתציג בשבוע האופנה?

הקולקציה מגוונת ועשירה, ושואבת השראתה מהתקופה הוויקטוריאנית בחלקה, מעולם המים הנימפות ואלמוגי הים ומעולמות נוספים.

את מי היית רוצה לראות בשורה הראשונה שלך?

ביורק. בעיני היא אייקון האופנה ומקור ההשראה, הן מבחינת המוזיקה והן מבחינת האמנות. אם היא לא תצליח להגיע, אשמח שפלורנס וולש תמלא את מקומה.

מה התצוגה הכי מעניינת שאי פעם היית בה?

"מאדאם דה בלו" - תצוגת אביב קיץ 2008 של אלכסנדר מקווין. זאת היתה תצוגה עוצרת נשימה שנעשתה כמחווה לאיזבלה בלאו שהתאבדה מספר חודשים קודם לכן. פיליפ טרייסי עיצב כובעים במיוחד והיה נורא מרגש.

דוגמנית שהיית רוצה לראות על המסלול שלך?

הייתי שמח אם ראקל זימרמן היתה פותחת את התצוגה שלי.

קולקציית קיץ 2010 בעיצובו של אלון ליבנה (צילום: דודי חסון)
קולקציית קיץ 2010 בעיצובו של אלון ליבנה (צילום: דודי חסון)

איפה אתה מתעדכן בחידושים בעולם האופנה?

מדי יום אני קורא את הבלוג "שואו סטודיו", את Diary ההיסטרי של הדי סלימאן, את I Love Fake ואת המגזין "נומרו".

מה המגמה שהכי תפסה אותך בקולקציה שהכנת לעונה?

מאחר שהקולקציה מאוד מגוונת אפשר לראות מספר מגמות, אך הבולטת שביניהן היא עירום מרומז.

אם לקנות פריט אחד החורף, איזה פריט זה יהיה?

לגברים אני ממליץ לקנות את תיק הגב של ז'יבנשי, שרכשתי לעצמי לאחרונה בפריז - חובה בכל בית! לנשים הייתי ממליץ על הופעה מלאה בהדפס נחש או קניית אביזר משלים מנוחש (תיק, כובע, צעיף) ושילובו בהופעה הכוללת.

איזה תצוגה לא תפספס ב-‪TLV‬ ‪Fashion Week‬?

את התצוגה של רוברטו קוואלי כמובן, ואת התצוגה של טובה'לה.

ספר על הרגע המשמעותי ביותר בקריירה שלך כמעצב?

ישנם מספר רגעים משמעותיים בחיי, כמו ההתמחות והעבודה בחו"ל. רגע משמעותי נוסף היה שיתוף הפעולה עם קסטרו, חברת האופנה הגדולה בישראל.

מעצב בעולם שאתה נושא עיניך אליו?

איב סאן לורן.

מעצב ישראלי שאתה מעריך את עבודתו?

גדעון אוברזון.