>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

1. מברשת מייק־אפ:

איפור הבסיס כשמו כן הוא - עליו נבנה יתר האיפור, ולכן זה לא המקום לחסוך בו. יש מברשות מייק־אפ שונות, בהתאם לסוגי המייק־אפ (נוזלי, מוצק, מינרלי ופודרתי). העיקריות שבהן: מברשת עגולה ורכה במראה "קיפודי", שמתאימה למרקם נוזלי, ומברשת שטוחה, שתתאים גם למי שמעדיפה את המייק־אפ שלה סמיך או מוצק.

שימושים יצירתיים: אפשר להניח באמצעותן סומק קרמי ואפילו שימרים נוזליים על עצמות הלחיים. במברשת השטוחה תוכלי להשתמש גם למריחת קרם פנים או פריימר ולהנחת קונסילר על משטחים גדולים.

מה בתמונה?

1. רבלון, מחיר: 90 שקל

2. M.A.C, מחיר: 254 שקל

2. מברשת להנחת צלליות:

מברשת צפופה מאוד ולא גדולה, שבעזרתה מניחים את הצללית הרצויה (צללית אבן או אבקה) על העפעפיים. למה מניחים ולא מורחים? כדי שעל העפעפיים יתקבל פיגמנט הצללית במלוא הדרו.

שימושים יצירתיים: היא טובה למריחת קונסילר באזורים שקועים וקטנים (למשל, בזווית הפנימית של העין, לכיוון האף), ואני אפילו נהנית להשתמש במברשת כזו, משיער סינתטי, למריחת שפתון על שפתיים בשרניות.

מה בתמונה?

1. ל'אוקסיטן, מחיר: 49 שקל

2. ג'ייד, מחיר: 54.90 שקל

3. מברשת סומק וברונזר:

מברשת הסומק די גדולה ורכה, ובזכות כך מפזרת את החומר באופן אחיד וקליל ולא מותירה כתמים. גם כאן יש כמה סוגים וצורות: עגולות או דווקא זוויתיות - כל אחת לפי מבנה פניה והמראה שהיא מעוניינת להשיג. אם את חפצה להשתמש בה גם ליצירת הצללות בברונזר ולהשגת מראה שזוף, בחרי במברשת סומק רחבה. בשימוש באחת קטנה את מסתכנת במראה ליצני ומוכתם.

שימוש יצירתי: אם בחרת במברשת רחבה, זו מעולה גם לפידור הפנים (בעיקר אם הפודרה אבקתית) במראה קליל יותר מזה המתקבל בשימוש בפאף (כרית פידור).

מה בתמונה?

1. סמאשבוקס, מחיר: 240 שקל

2. לנקום, מחיר: 130 שקל

4. מברשת לטשטושים:

זוהי מברשת גדולה יותר, רכה ולא צפופה. היא טובה לטשטוש הצללית שהנחנו - לכיוון שקע העין (קו הקפל) ומעלה, בהתאם למבנה העין. אם נשתמש בצלליות דחוסות בגוונים בינוניים עד כהים, נקבל בעזרתה את המראה המעושן המבוקש כל כך.

שימוש יצירתי: מעולה לפידור של אזורים קטנים בפנים, למשל בצדי האף ומתחתיו או לפידור הקונסילר מתחת לעיניים.

מה בתמונה?

1. בועז שטיין, מחיר: 71 שקל

2. M.A.C, מחיר: 139 שקל

5. מברשת אייליינר:

לחובבת המראה החתולי יש מבחר לא מבוטל של מברשות. הידועה והמוכרת שבהן היא מעין מכחול ישר, דק או עבה (בהתאם לעובי הקו שתרצי לצייר). וריאציה אחרת מאותה משפחה היא מברשת דקה ומכופפת מעט בקצה, שמקלה את פעולת המריחה בזוויות העין. אחרונה חביבה היא המברשת האלכסונית, שמבטיחה הנחה קלה יותר של אייליינר במרקם קרם.

שימושים יצירתיים: המברשת האלכסונית מתאימה גם למילוי ולאיפור הגבות. במכחול הסטנדרטי השתמשתי בעבר לכיסוי פצעון סורר וכתמים נקודתיים בעור, ואפילו למריחת שפתון בצמוד לקו תיחום השפתיים.

מה בתמונה?

1. סמאשבוקס, מחיר: 100 שקל

2. ל'אוקסיטן, מחיר: 49 שקל

6. מברשת קבוקי:

כשמדברים על מוצר רב-שימושי, מתכוונים למברשת הקבוקי. היא עגולה, בעלת ראש גדול ומלא ונטולת ידית, כך שהיא אפילו אידיאלית לנשיאה בתיק.

מה אפשר לעשות איתה? השימוש העיקרי שלה הוא בהנחת מייק־אפ מינרלי (אבקתי), אך יש שבוחרים בה גם למריחת מייק־אפ נוזלי. שימושים נוספים: אפשר לפדר איתה את הפנים, למרוח סומק (אבקה או אבן), ליצור הצללות ולהניח שימרים אבקתיים. בקיצור, מברשת יצירתית.

מה בתמונה?

1. רבלון, מחיר: 100 שקל

2. M.A.C, מחיר: 264 שקל

עוד כמה נקודות למחשבה:

השקעה לטווח ארוך: מברשות איכותיות יחזיקו מעמד שנים ארוכות והן הכרחיות כדי להגיע לתוצאות טובות (ולא, את לא יכולה להשיג את אותה תוצאה עם

הסמי־מברשות שמצורפות לצללית או לסומק שאת קונה).

טיפ חשוב: התייחסי אל המברשות כפי שאת מתייחסת למחלפות ראשך ואל תשכחי לחפוף אותן במים פושרים ושמפו. עשי זאת מדי כמה שימושים וכך תבטיחי להן חיים ארוכים. אחרי החפיפה פשוט הניחי אותן על מגבת (בשכיבה) ותני להן להתייבש.

שימי לב: אם את משתמשת במברשת אחת לכמה פעולות (למשל, במברשת סומק / ברונזר גם לפידור, או במברשת הצללית גם למריחת קונסילר), דאגי לנקותה בסיום כל פעולה ולפני השימוש הבא. את הרי לא רוצה לפדר בטעות את פנייך בשאריות של ברונזר כהה, או למרוח קונסילר במברשת שמוכתמת בצללית.

תנו למברשות לחיות: המברשות על סוגיהן עשויות משיער טבעי, סינתטי או משילוב של שניהם. שימוש במברשות סינתטיות בלבד הוא כמעט בגדר הבלתי אפשרי בעולם הצבעוני הזה, למרות שאלה מדביקות את הפער ומשתכללות כל הזמן, אך אל דאגה: הרבה חברות מקצועיות מצהירות שאינן פוגעות בבעלי חיים בתהליך ייצור המברשות. בדקי וקני.

זהירות, נשירה: בעת השימושים הראשונים במברשות השונות נושרות כמה שערות. עם הזמן הנשירה אמורה להיעלם.

חסכנו לך מברשת: נגמרה לך המסקרה? אל תזרקי את המברשת. פשוט נקי אותה היטב והשתמשי בה לסירוק הגבות ולהפרדת הריסים (במקרה שהגזמת קצת עם המסקרה ואת רוצה להשיג מראה עדין יותר).

__________________________________________________________________________________________________________

עוד במגזין GOstyle: