(צילום: gettyimages)

עשה לי את השנה: הקטינות המצליחות

הנטייה הטבעית של אדם מזדקן, נטול ילדים ולא לחלוטין ממומש כמוני, היא להתנכר לדור הצעיר ולאחל לו עתיד שחור באופן כללי של התחממות גלובלית מייזעת וכלכלת אינפלציה סופנית. אבל פעם בכמה שנים צצות להן עלמות מחמד כל כך ראויות, שבכוחן לנטרל אפילו את הציניקנים המרירים של הדור הישן.

אל פנינג בקמפיין של מארק ג'ייקובס
אל פנינג בקמפיין של מארק ג'ייקובס

אני משערת שיהיה זה מעט פסיכוטי לעוף על אחייניתו התינוקת של אלכסנדר וואנג, שנוכחותה לצד המעצב בתצוגת האופנה שלו כבשה את לב התקשורת בשבוע האופנה האחרון בניו יורק, ועל כן אטפס מעט במעלה השנים ואפרגן לבנות הצעירות-בוגרות יחסית, שעשו את השנה האחרונה בתעשיית האופנה - אל פנינג, היילי סטיינפלד וטאבי גבינזון.

היילי סטיינפלד בקמפיין של מיו מיו
היילי סטיינפלד בקמפיין של מיו מיו

פנינג כיכבה השנה כאחת המוזות של המותג רודארטה וקטפה את הקמפיין של מארק ג'ייקובס. סטיינפלד נראתה כל כך מושלמת בשמלות המיו מיו שלה בכל האירועים ההוליוודיים, שגם היא הצליחה לקטוף קמפיין ראוי ושנוי במחלוקת למותג שאותו היא לובשת. תגידו מה שתגידו על הבחירה בעוללות שכאלה לקמפיין אופנה, אבל קשה להתווכח עם העובדה ששתיהן מצליחות "להחזיק" בגדי מעצבים באמינות השמורה בדרך כלל לנערות חברה מדובאי.

טאבי גבינזון. השיקה מגזין מקוון משלה (צילום: gettyimages)
טאבי גבינזון. השיקה מגזין מקוון משלה (צילום: gettyimages)

בגזרת הקרייריסטיות של השנה מככבת טאבי גבינזון האלילה, שעשתה את המעבר מבלוגרית איקונית לעורכת אופנה ואשת תוכן מדופלמת. זה התחיל משת"פ באתר החדש של העורכת ג'יין פראט, מיזם אותו עזבה כי היתה זקוקה לטענתה ליותר "חופש אמנותי". והמשיך ממש לאחרונה, כשהשיקה מגזין מקוון משלה, מעשה ידיה הזעירות. אין דברים כאלה! כשאני הייתי בת 14 כל מה שערכתי היה קלסר עם כתבות ופוסטרים של טייק דאת.

הרס לי את השנה: ליידי גאגא עדיין כאן

האמת, אני בעיקר מרחמת על ליידי גאגא. סף הגירוי הבלתי אפשרי שהיא יצרה במו ידיה חסרות המרגוע הפך את כל הקיום הקרייריסטי שלה למטפורה חיה ועגומה במיוחד של אוגר על גלגל. היא כבר עשתה הכול ואנחנו לא רוצים לראות יותר - לא עוד שדיים מתנפנפים, לא עוד שטיקים חבוטים דוגמת שיער שחי כחול, לא עוד נאומים סוחטי דמעות על זכויות ההומוסקסואלים. כן, הבנו, את גיי אייקון. הכי מיכל אמדורסקי מודל 1998.

ליידי גאגא. לא רוצים לראות יותר שטיקים (צילום: GettyImages)
ליידי גאגא. לא רוצים לראות יותר שטיקים (צילום: GettyImages)

מה שלא מוסיף ליכולת של הגאגא לחדור ללבי זו העובדה שאלבומה השני, המחסום המוכר והמשמעותי של כל אמן מוזיקלי, לא ממש הצליח להתעלות ולהגיע לרמות העונג של הראשון. ואלבום ראשון טוב בלי המשך זה הכי לא המחליפה של מדונה. אני בכלל חושבת שרגע השבר המשמעותי ביני ובין גאגא התרחש עת חזיתי בתמונה ההיא, בה היא מופיעה כמהרג'ת בלהות, עם שישיית עטינים ומקרונים צבעוניים מפוזרים לקינוח. כל כך נואש, כל כך מזיע. רוצים שינוי.