>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

"הרעיון ליצור אופנה מפרחים הוא חלום שהתגשם", אומר מעצב הבית של רשת זר פור יו שלומי אילני. "לראות איך היופי המרהיב של הפרחים בא לידי ביטוי בבגדים". וכך, למרות שזר פור יו היא רשת שיווק לסידורי פרחים, קטלוג החורף החדש שלה מושתת כולו על אופנה ואף מצולם על דוגמניות.

בעוד מעצבי האופנה ברחבי העולם בוחרים להמשיך גם החורף עם השראות של פרחים המככבות בהדפסים ואפליקציות, אילני בחר לעשות את ההפך: הוא התמקד במעצבים איקוניים ובפריטי אופנה בלתי נשכחים, והביא אותם לעולם הפרחים. ההומאז' שיצר ל-14 המעצבים, ישראלים ובינלאומיים, עשוי כולו מפרחים אמיתיים שעברו תהליך של דה-קונסטרוקציה והורכבו כבגדים לכל דבר.

"14 המעצבים נבחרו לפי הטעם האישי שלי, תוך התייחסות לכאלו שהיתה להם נגיעה כלשהי בפרחים ביצירות האופנה שלהם", מסביר אילני. "חלק מהם השתמשו בהדפסי פרחים על הבדים, ואחרים שילבו פרחים אמיתיים בתצוגות האופנה שלהם. מיכל נגרין, לדוגמה, משלבת פרחים בתכשיטיה, וריבה אושידה שוזרת פרחים ברבות משמלותיה. הבחירה בלאה גוטליב, לעומת זאת, היא הצדעה אישית שלי למעצבת ולכל בגדי הים שיצרה בהדפסים פרחוניים".

מחוך מאספרגוס שחור ועליו שכמייה מפרחי סנואו בול ירוקים בהשראת ריבה אושידה (צילום: שי יחזקאל)
מחוך מאספרגוס שחור ועליו שכמייה מפרחי סנואו בול ירוקים בהשראת ריבה אושידה (צילום: שי יחזקאל)

יצירותיו של אילני אומנם עשויות כולן מפרחים, אך הן נראות כפריטי אופנה לכל דבר. השמלה הדרמטית שיצר משכבות של פרחי אמרנטוס בהשראת ז'אן פול גוטייה, למשל, היא מחווה לילד הרע של עולם האופנה, המרבה לשלב חומרים לא קונבנציונליים בבגדיו. אלכסנדר מקווין, לעומת זאת, זכה במחוך מפרחי הורטנציה מפורקים וכובע ממגוון עלים שעוצבו בהשראת הפן הגותי של בגדיו וחיבתו למוטיב הפרחים. השכמייה בהשראת איב סאן לורן, המורכבת ממאות עלי כותרת של פרחי אלסטרומרייה ופרחי דליות, מתכתבת עם השילוב שעשה מעצב האופנה בין השראות אתניות לגזרות מחויטות; ואילו הכובעים המדמים את סגנונה של חלוצת האופנה המודרנית קוקו שאנל הותקנו מוורדים אדומים שפורקו והורכבו כשושני ענק.

ליצירת הדגמים להפקת האופנה נדרשו לא פחות מ-15 אלף פרחים בסכום כולל של 30 אלף דולר, כאשר חלק מהם יובאו ארצה במיוחד בשביל הצילומים. עבודת ההכנה כללה סטודיו צילום בטמפרטורת קירור לשמירת טריות הפרחים ושימוש בטכניקות ייחודיות של הדבקה, שזירה ותפירה. בחנויות זר פור יו, אגב, תוכלו למצוא כ-80 אחוז מזני הפרחים המצולמים.