>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

בצל פסק הדין שניתן ביום חמישי האחרון למעצב האופנה ג'ון גליאנו, והרשיע אותו בהתבטאויות אנטישמיות, שחרר אתמול (שלישי) בית האופנה הקרוי על שמו תמונות ראשונות מקולקציית הלנז'רי לסתיו-חורף 2011-2011.

על הקולקציה חתום מעצב המותג ביל גייטן, שקיבל את האחריות על הניהול הקריאטיבי של בית האופנה ביוני האחרון, לאחר פיטוריו של גליאנו. עם זאת, הפריטים ממשיכים את חזונו הסגנוני וכתב ידו של מייסד המותג הידוע לשמצה: ספורטיבי, סקסי ונועז. תמורת 200 דולר לחזייה, גם את יכולה לחלוק עם גליאנו סודות אינטימיים מחדר המיטות.

הקמפיין הזוגי לחורף, בכיכובם של הדוגמנים ארין הת'רטון ואלכס קונהה, ממשיך את הקו האמנותי שהציג המותג גם בצילומי הקיץ האחרון – אז הופיעה הת'רטון עם הדוגמן טים רוגר בשלל סצנות המזכירות משחקי שליטה. הפעם מתמקד הסטיילינג באלמנטים מעולם המחול, ושני הדוגמנים מדמים פוזיציות ריקוד כשלרגליהם חותלות ונעלי בלט ורודות.

בניגוד לעונות קודמות, קולקציית ההלבשה התחתונה לחורף נקייה מההדפסים שכיסו בעבר את קו התחתונים לגברים, והפריטים כוללים רק כיתוב מוגדל בקו הגומי ותיפורים רחבים המדמים רוכסנים באזור המפשעה. בקו הנשי, לעומת זאת, ההדפסים עדיין נוכחים, אך מקומם צומצם לטובת חזיות העשויות שיפון ושילובי תחרה.

השראות מעולם הלנז'רי ליוו את גליאנו מתחילת דרכו כמעצב אופנה. ז'אן פול גוטייה אומנם שיגר דוגמניות למסלול במחוכי קונוס (ע"ע מדונה) הרבה לפניו, אך גליאנו לקח את הסגנון צעד אחד קדימה עם חיבתו לשקיפויות וניאו-רומנטיקה אפלולית. עם זאת, את קו ההלבשה התחתונה בעיצובו השיק רק כשהיה כבר מעצב מבוסס.

ב-2006 הופיעו לראשונה דגמים בודדים של תחתונים וגופיות לגברים, ובקיץ 2008 הושקה הקולקציה המורחבת – אשר פנייתה המובהקת לגייז בשילוב עם מעמדו של גליאנו גרמו לגברים רבים להוציא 50 דולר בממוצע על זוג תחתונים ממותגים. בנות המין היפה נאלצו לחכות עד אוקטובר 2009, כשהושק קו הלנז'רי לנשים במסגרת תצוגת אביב-קיץ 2010 בפריז.

נראה כי אפילו עכשיו, כאשר הוא נמצא מחוץ לתעשיית האופנה, גליאנו עדיין שמח להזדמנות לעצב הלבשה תחתונה – לפי הפרסומים, הוא אחראי גם ללנז'רי שעיטר את גופה של חברתו קייט מוס בליל כלולותיה, ולא רק לשמלת הכלה שלבשה.