>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

בתמונות ראשונות שעלו לרשת ממגזין הגברים הנחשב VMAN מככבת הדוגמנית והמוזה הישראלית והבינלאומית סטלה עמר. מדובר בהפקת אופנה גרנדיוזית, בניצוחם של צמד ענקים: צלם האופנה סטיבן קליין והסטייליסט ניקולא פורמיקטי, המשמש מזה כשנה כמנהל האמנותי של בית האופנה מוגלר. הקשר בין המותג מוגלר לסטלה הוא רומן ארוך שנים, שתחילתו בתחילת שנות ה-90, אז שימשה כמוזה למעצב האקסצנטרי טיירי מוגלר, שבינתיים פרש לטובת חיי נוחות ופיתוח גוף שיצא מפרופורציה.

סטלה מככבת בהפקה בדמות אישה חזקה וכוחנית, לצדם של דוגמני סוכנות פורד החדשים קלארק קורד (המופיע עמה בתמונה) ומת'יו טרי. בתצלום עם קורד היא לופתת את צווארו במחרוזת תחרה ופנינים, בעוד הוא כורע מולה על ברכיו כשהוא לבוש תחתונים בלבד. "הסיפור שמלווה את ההפקה הוא סביב דאנג'ן ומשחקי S and M", היא מספרת בשיחת טלפון. "ניקולא יצר חלל המזכיר דאנג'ן, ואת הפנים של הדוגמנים כיסה בברזלים. כל הלוק עצמו הוא מאוד סקסואלי וחזק".

שער הגיליון שבו מופיעה הפקת האופנה עם סטלה עמר
שער הגיליון שבו מופיעה הפקת האופנה עם סטלה עמר

עמר, אישה בלי גיל ובלי משקל, גדלה בחיפה, ובימים אלה היא נמצאת בעיר הולדתה בביקור משפחתי. בשנות ה-90 החלה לעבוד כמאפרת בתצוגות אופנה בניו יורק ופריז, ומהר מאוד התגלגלה מהשורה הראשונה אל המסלול עצמו, כאשר דגמנה בתצוגות האופנה של המעצבים ז'אן פול גוטייה ומוגלר, להם שימשה כמוזה.

עם ההצלחה הגיעו גם ההופעה בווידאו קליפ של ג'ורג' מייקל, וצילומים ל"סקס", ספרה הפרובוקטיבי של מדונה. בשני העשורים האחרונים היא חיה בניו יורק עם בן זוגה, מעצב השיער דב בירנצווייג, ישראלי לשעבר ובעל סלון שיער ברחוב 57 במנהטן.

בחודשים האחרונים שוקדת עמר על השקת קו לבוש חדש בעיצובה, המופיע גם בהפקה. כך למשל, בתמונה בה היא עומדת כשסביבה מספר דוגמנים, היא לובשת שמלה שחורה בעיצובה ומעליה עליונית בעיצובו של פורמיקטי למוגלר.

ניקולא פורמיקטי עם ליידי גאגא בתצוגת אופנה של בית מוגלר (צילום: gettyimages)
ניקולא פורמיקטי עם ליידי גאגא בתצוגת אופנה של בית מוגלר (צילום: gettyimages)

הקשר העמוק בין סטלה עמר (המוכרת בחו"ל כסטלה אליס) לבית האופנה מוגלר תרם לדבריה ליחסים ששררו על הסט. "הפגישה עם ניקולא היתה מאוד מרגשת. העובדה שהייתי המוזה של טיירי מספר שנים ואני מכירה את הדי.אן.איי של בית האופנה מבפנים - ריגשה אותו. זו היתה אהבה ממבט ראשון", היא נזכרת.

ואיך היה לעבוד עם סטיבן קליין?

"סטיבן הוא אחד הצלמים האהובים עליי. הוא יותר מצלם אופנה, הוא אמן. תקופה ארוכה רציתי לעבוד איתו, ואני שמחה שיכולתי לקחת חלק בהפקה הזו איתו".

מה הלאה?

"מתוכננים לי צילומים נוספים עם קליין, ועם ניקולא אני הולכת לעשות פרויקט שקשור לארכיב של בית מוגלר".

לפני כשנה פרסמה עמר את הספר Size Sexy - שילוב בין אוטוביוגרפיה אישית למדריך לנשים מלאות, תוך הענקת טיפים לחיים נכונים וציטוטים של איקונות אופנה - הכול בשפה קולחת ומלאת הומור. הספר יצא בתקופה בה השיח על מידות גוף נדיבות הפך פופולארי בתעשיית האופנה, והוא זוכה להצלחה בעולם.

"אני מרגישה שכיום תעשיית האופנה פתוחה יותר לשיח על משקל גוף", סיפרה בראיון שערכתי איתה לפני כשנה. "יותר ערים כיום לדימויי גוף של נשים, ולכך שהמדיה גורמת לנשים צעירות להפוך לאנורקטיות. דוגמניות מרעיבות את עצמן למוות. אני גם חושבת שהיום יהיה לי יותר קל, כי כל הדוגמניות של הניינטיז חוזרות וזוכות לקמפיינים. צריך לזכור שאז הבנות האלה לא היו רזות מדי. אף אחת מהן לא היתה מידה אפס. לכולן היה בשר על הגוף".