>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

על שער גיליון ספטמבר של ניו יורק מגזין מופיעה דוגמנית בלונדינית יפהפייה ללא חולצה. שיערה החלק אסוף ברישול, גבותיה מסודרות למשעי, שפתיה ורדרדות, ורק עיניה הכחולות מודגשות באיפור מעושן. היא מביטה למצלמה בפגיעות ותמימות. לכאורה, הכול לפי הספר, אך משהו בכל זאת לא מסתדר. החזה החשוף, שניבט בתמונה במלוא הדרו, מסגיר את האמת – זו אינה דוגמנית צעירה, זהו דוגמן.

אנדריי פייץ, הדוגמן החם של הרגע, פרץ לתודעת מעצבי האופנה רק ב-2010, אך הספיק כבר להצטלם למגזינים הנחשבים ווג פריז, ווג איטליה, ID ו-Love, ואף לקחת חלק בקמפיינים לקיץ 2011 של ז'אן פול גוטייה והמותג מארק ביי מארק ג'ייקובס.

הוא נולד ב-1991 בבוסניה, ועם פרוץ המלחמה נמלט עם משפחתו לסרביה ומאוחר יותר לאוסטרליה. למרות שהוא מדורג במקום ה-19 ברשימת 50 הדוגמנים המובילים באתר models.com, תחילת דרכו המקצועית לא היתה קלה – רק מעטים הסכימו להעסיק דוגמן שמראהו נשי כל כך. אך אז החליטה עורכת ווג פריז לשעבר קארין רויטפלד, הידועה בחיבתה לשערוריות, לצלם אותו בבגדי נשים.

בתצוגת אופנת הגברים של ז'אן פול גוטייה. מראה חריג ומיוחד (צילום: GettyImages)
בתצוגת אופנת הגברים של ז'אן פול גוטייה. מראה חריג ומיוחד (צילום: GettyImages)

המראה האנדרוגיני של פייץ לוקח את מגמת הדוגמניות השדופות צעד אחד קדימה, ומציג את שיאה של פנטזיית המעצבים לדמות שהיא נשית, גברית וילדותית בעת ובעונה אחת. השער של גיליון החורף של ניו יורק מגזין שעליו מופיע פייץ, הוא אחד מארבעה שערים חגיגיים שיוצאים כדי לסמל חמישה סגנונות של יופי. על השערים האחרים, אגב, מצולמות איזבלה רוסוליני עם בתה אלטרה ווידמן; אייקון האופנה שאלה מונרוק; ודוגמנית העבר צ'ינה מצ'אדו בת ה-81. פייץ בן ה-20 הוא צעיר המצולמים, והבחירה בו מצביעה עליו כמודל היופי העכשווי ביותר.

בתצוגת ההוט קוטור של ז'אן פול גוטייה לקיץ 2011. נראה כאחת הדוגמניות הכי יפות בשטח (צילום: GettyImages)
בתצוגת ההוט קוטור של ז'אן פול גוטייה לקיץ 2011. נראה כאחת הדוגמניות הכי יפות בשטח (צילום: GettyImages)

למעשה, הלוק האנדרוגיני של פייץ כל כך נכון כרגע בעולם האופנה, עד שהוא מדגמן בגדי נשים כמו גם בגדי גברים: בתצוגות של אופנת נשים הוא נראה כאחת הדוגמניות העדינות והיפות בשטח, ואילו בתצוגות הגברים הוא נראה חריג ומיוחד. "לדוגמניות לא איכפת שאני נמצא בחדר ההלבשה שלהן", אמר בראיון לטלגרף בפברואר השנה. "רובן מאוד חברותיות". אפילו מגזין הגברים FHM אימץ את הטרנד, ודירג את פייץ במקום ה-98 ברשימת 100 הנשים הסקסיות בעולם לשנת 2011. עם זאת, תמונותיו הורדו מאתר המגזין לאחר שעוררו סערה וזכו לתגובות הומופוביות.

  (צילום: GettyImages)

בראיון שנערך עם פייץ לרגל צילומי השער לניו יורק מגזין הוא מספר כי כבר מגיל צעיר אהב בגדי נשים והעדיף לשחק עם בובות. למרות שבתחילה הקשתה עליו חריגותו מאוד, בגיל 13 החליט ללכת עד הסוף עם נטייתו והחל לקנות בחנויות הלבשה לנשים ואף צבע את שיערו. "כשהתחלתי להתנסות, היה זה כדי לגרום לעצמי אושר, להסתכל במראה ולהיות מרוצה", אמר. "אף פעם לא עשיתי סמים או משהו כזה. זה תמיד היה הרצון להיות יפה, להיות יפהפה כמו שילדה רוצה להרגיש".