>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

הכינו את נעלי העקב, מגפי הסטילטו והפלטפורמות – חצאיות המידי חוזרות, והן זקוקות להגבהה כדי להיראות במיטבן. החצאיות באורך הביניים הופיעו לראשונה בשנות ה-20 של המאה הקודמת כאחד מסמלי השחרור הנשי, ובשנות ה-40, עשור המהווה השראה מרכזית לקולקציות החורף של בתי האופנה הגדולים, הפכו לפריט חובה, כחלק מעקרונות הגזירה החסכנית שנולדו עם פרוץ מלחמת העולם השנייה. החצאיות המשיכו לככב גם כמדי המשרד של נשים בשנות ה-60 (כפי שמדגימה היטב הסדרה המעוצבת להפליא "מד מן"), ועד שנות ה-80 הפכו גם לחביבות על נערות צעירות. עם זאת, בשנים האחרונות נתפס האורך כלא מחמיא, וחצאיות המידי נותרו הרחק מאחורי המיני והמקסי. לא עוד.

על המסלול

חצאיות המידי החדשות, שהופכות החורף לפריט חובה בכל ארון, מגיעות במגוון גזרות ובדים – קלוש לצד עפרון, עור לצד משי. רוב מעצבי האופנה הגדולים הציגו לפחות פריט אחד באורך מידי, כל אחד לפי סגנונו. במותג קלואה יצרו חצאיות מידי מודפסות בדוגמת נחש, מארק ג'ייקובס שעתק את גזרות שנות ה-40 וה-70, וגם בית האופנה מארני והמעצבים דונה קארן, כריסטופר קיין וויקטוריה בקהאם הציגו את גרסתם לטרנד.

אנה ווינטור נותנת למידי את אישורה (צילום: gettyimages)
אנה ווינטור נותנת למידי את אישורה (צילום: gettyimages)

על השטיח האדום

מכיוון שחצאיות המידי החלו לתפוס תאוצה כבר בקיץ, סלבריטאיות רבות מיהרו לאמץ את האורך. השחקנית קייט בלאנשט הופיעה בחליפה אדומה עם חצאית עפרון באורך מידי לתצוגת ההוט קוטור של ארמאני פריווה, השחקנית קלואי סוויני לבשה חצאית מידי לבנה מתוך הקו שעיצבה למותג Opening Ceremony לטקס פרסי ה-CFDA, וגם קמרון דיאז והמעצבות רייצ'ל רוי וטורי בורץ' כבר הגיעו לאירועים בחצאיות מידי שונות. אצל עורכת הווג האמריקאי אנה ווינטור, הסמכות העליונה לענייני סטייל, המידי היא עניין שבשגרה, כפי הנראה כחלק מאסטרטגיה של כיסוי הברכיים המסגירות את גילה.

עוד במדריך הטרנדים לחורף:

דוגמניות בבגדים של כריסטיאן דיור, 1970. אורך המידי חוזר לאופנה (צילום: gettyimages)
דוגמניות בבגדים של כריסטיאן דיור, 1970. אורך המידי חוזר לאופנה (צילום: gettyimages)

איך לובשים

מגוון הגזרות של חצאיות המידי העונה מאפשר ללובשת לשחק עם הסגנון בהתאם לאבזור ולשילובים. מי שחפצה בבוהו שיק, יכולה לבחור בחצאית מידי קלוש ולשלב אותה עם חגורת מותן מעור, חולצת אריג דקה ואולי אפילו כובע פדורה תואם. לעומת זאת, חצאית מידי צרה בגזרת עפרון הנלבשת עם גרביונים אטומים, מגפונים וז'קט עור שחור, תהלום את מי שרוצה להתלבש בסגנון שנות ה-80. ליציאה בערב, מומלץ לצוות מידי מעור או משי עם נעלי עקב עדינות. אך בכל אחד מהמקרים, כדאי מאוד להבליט את קו המותן על מנת ליצור מראה צנום וארוך יותר.

קייט בלאנשט לובשת מידי לתצוגת האופנה של ארמאני פריווה (צילום: gettyimages)
קייט בלאנשט לובשת מידי לתצוגת האופנה של ארמאני פריווה (צילום: gettyimages)

למי מתאים

כאמור, חצאיות המידי, שמסתיימות בין הברך לקרסול, חותכות את הרגל במיקום מעט בעייתי שעלול ליצור מראה "מקוצר" ולא מחמיא. עם זאת, לא צריך לוותר על האורך, אלא לשדך לחצאיות נעלי עקב ש"יתקנו" את הרושם ויאריכו את הרגל למראית עין. לבעלות אגן רחב כדאי לבחור בחצאית קרובה לגוף, שכן חצאית רחבה ומתנפנפת עלולה ליצור תחושה של גוף מלא יותר. לנשים שלובשות לעבודה בגדים מחויטים, כדאי לאמץ חצאית עפרון שתיצור מראה מתוחכם אך סקסי.

ניתן להשיג בארץ

דפדפו בהיצע חצאיות המידי שכבר נחתו בחנויות בישראל.