קשה לדמיין את הסלון שלנו בלי אנשי החדשות, אורחינו הקבועים שחוזרים אלינו ערב אחר ערב. הם תמיד שם, ונדמה שאפילו המראה שלהם בקושי משתנה. רציניים ומעונבים, הם מבשרים לנו על טרגדיות כמו גם על חגים. עדיין, לכל מגיש חדשות מראה מובחן, הבעות, חיוכים, וגם מלתחה משלו. מיקי חיימוביץ' היא לא יונית לוי, ולמרות הדמיון החיצוני, יונית לוי היא לא תמר איש שלום.

המלבישה מירי סרוב היא המוח האופנתי מאחורי כוכבי החדשות של ערוץ 10 בארבע וחצי השנים האחרונות. היא נמצאת מאחורי הקלעים חמישה ימים בשבוע, ומלבישה את כולם – מרפי רשף בחמש אחר הצהריים ועד גיא לרר ב"צינור לילה". לסרוב, 43, יש ותק של יותר מ-20 שנה בענף הסטיילינג, והרזומה שלה כולל את התוכניות "ערב טוב עם גיא פינס", "חלומות בהקיציס", "קרב סכינים", "אקזיט" ועוד רבות נוספות, כמו גם את ג'טיקס וערוץ הילדים. בתוך הקודים הברורים של בגדים קלאסיים, היא מנסה למצוא את הדרך ליצירתיות. "אני זורמת עם מזג האוויר ועם טרנדים עדכניים", היא אומרת. "עכשיו, לדוגמה, מופיעים כל צבעי הניאון הבולטים גם במהדורת החדשות".

מירי סרוב. ''אני זורמת עם מזג האוויר ועם טרנדים עדכניים''
מירי סרוב. ''אני זורמת עם מזג האוויר ועם טרנדים עדכניים''

כמצופה מצוות חדשות רציני, ישנם כמה כללים קבועים: כאשר במרכז המהדורה נמצא אירוע טראגי, המנחים מולבשים בשחור או כחול כהה, ואילו באירועים משמחים הם עוטים צבעים בהירים. "תמיד יש בגדים מוכנים", מסבירה סרוב. "המקום נמצא בכוננות 24 שעות ביממה, כך שאם קורה משהו הם מגיעים וישר מתלבשים. לכל אחד יש סט אחד מוכן למקרה הצורך. במקרי חירום גם אני מוקפצת לשידור, אך כשאני מגיעה הם בדרך כלל כבר לבושים ומוכנים".

איך בוחרים מלתחה לאנשי חדשות?

"לגברים אני קונה בסיס קבוע, הכולל חולצות מכופתרות וחליפות. לאחרונה קיבלנו חליפות חדשות של פולגת – לצעירים בחרתי גזרות מעודכנות ומהודקות במותן, ולמבוגרים גזרות קלאסיות. את העניבות אני מחליפה בכל שידור ומשחקת עם הצבעוניות שלהן. הצעירים מקבלים עניבות דקיקות, והמבוגרים את העניבות הסטנדרטיות יותר. אבל דווקא עם לונדון וקירשנבאום אני מעזה ובוחרת עניבות צבעוניות, מפני שצבעים חזקים מאוד יפים לגברים עם שיער אפור והם גם מאוד פתוחים לזה. אצל הנשים השיטה אחרת. אומנם יש בסיס קיים שאנחנו קונים מראש, אך אני גם משאילה מחנויות כמו זארה, מנגו וקסטרו, ומאבזרת באקססוריז מהאוסף שלי. למיקי, למשל, הייתי אוספת מהחנות ז'ראר דארל בכיכר המדינה".

מיקי נפתחה לכל השיגעונות שלי

מיקי חיימוביץ', שעזבה ביוני את המהדורה לאחר תשע שנים (שלהן קדמו תשע שנים נוספות בערוץ 2), היא נושא לדיון אופנתי שלם. המגישה החייכנית והחמה, שהביאה את הבלונד הזוהר אל עולם החדשות, ידעה לשלב אימהיות ותחכום – בסגנון ההגשה כמו גם בסגנון הלבוש. ביחד עם יעקב אילון, היא היתה חצי מהפאוור קאפל הכי מפורסם בטלוויזיה הישראלית. "כשמיקי ויעקב הגישו יחד, דאגתי שתהיה ביניהם התאמה", אומרת סרוב. "מיקי התלבשה ראשונה, ואז חשבתי איך להלביש את יעקב כך שהשילוב של שניהם יהיה נעים לעין. כשהיא לבשה כתום, למשל, בחרתי לו עניבה סגולה".

מה היה הסטייל שבחרת למיקי חיימוביץ'?

"מיקי קורנת החוצה, יש לה אישיות עם המון כוח וסטייל. היא יודעת איך ללבוש את הבגד ותמיד נראית נהדר. היא נתנה לי לעשות מה שאני רוצה ונפתחה לכל השיגעונות שלי, זה ניכר על המסך. התחלתי איתה בבגדים מאוד קלאסיים, ואז שילבתי אלמנטים מודרניים כמו סיכת דש על וסט, שרשראות אוברסייז וחגורות מותן מעל ז'קטים. אני מרגישה שזו היתה הנגיעה האישית שלי, וידעתי שתוספות כאלה לא אראה על יונית".

מיקי חיימוביץ'. "ידעתי שתוספות כאלה לא אראה על יונית" (צילום: דודי מוסקוביץ' )
מיקי חיימוביץ'. "ידעתי שתוספות כאלה לא אראה על יונית" (צילום: דודי מוסקוביץ' )

תמר איש שלום, מחליפתה של חיימוביץ', היא כבר סיפור אחר. למרות שמבחינת גילה היא צעירה ב-19 שנים, מבחינה אופנתית היא נראית מאופקת ומבוגרת יותר.

איך את בוחרת בגדים לתמר איש שלום?

"חשוב לציין כי תמר מגישה את המהדורה רק פעם בשבוע, כך שבסך הכול הלבשתי אותה שבע פעמים. אנחנו רק בתחילת הדרך. מפאת גילה הצעיר, אני מלבישה אותה בבגדים רציניים יחסית, כדי שלא תיראה ילדה. קניתי את הבסיס הנחוץ – כמה חליפות, נעלי עקב וחולצות, וכרגע אני מלבישה אותה בלוק מחויט עם ז'קטים. בהמשך אולי אשלב חולצות אלגנטיות, כתחליף לז'קט. תמר אומנם שמרנית יותר, אך יש איתה תוצאות מדהימות. מאוד יפים לה צבעים חזקים, נוכח גוון עורה הבהיר ושיערה האדמוני. היא אוהבת פשוט ונוח, אך נותנת לי לעשות את העבודה".

איך את מתמודדת עם הדמיון החיצוני בין תמר איש שלום ליונית לוי?

"יש משהו דומה בלוק של שתיהן, ואם מצלמים מרחוק הן נראות אותו דבר – שתיהן לובשות ז'קט ודומות מבחינת הצבעים. עם זאת, הן גם שונות לגמרי. מבחינת הבגדים, ליונית מתאים מראה גותי והיא לובשת בגדים סגורים וקשוחים. לתמר המראה הזה לא מתאים, היא לובשת בגדים פתוחים ונינוחים".

מה את חושבת על ההלבשה של יונית לוי?

"יונית מדהימה בעיניי. אני מכירה את המלבישה דנה מזרחי, ואני מאוד מפרגנת לבחירות שהיא עושה".

ואיזה בגדים את היית בוחרת ליונית?

"הייתי בוחרת סגנון יותר רך ופתוח. היא יוצאת קצת קשוחה בעיניי, אך עכשיו היא נראית מצוין ויכול להיות שזה משהו שהיא רוצה. בקיצור, זה לא תלוי רק במלבישה".