החודש האחרון היה חודש קשה ליהודים, או יותר נכון קשה עבורי. מישהו אמר פעם שצרות מגיעות בשלשות. אני העדות החיה לדבר: בתחילת החודש דפקתי את האוטו בתאונה שהעבירה אותו אל עולם שכולו טוב, במחציתו השנייה נגנב לי הנייד על כל זיכרונותיו, וכדי להשלים את המנאז' הקטסטרופלי החודשי - כשעשיתי סיבוב עם הכלבלב, דרכתי באלגנטיות על דבורה (כן, הייתי יחפה. לא, אני לא רוצה לדבר על זה!).

כך יצא שהחודש הזלתי דמעות בעבור כל אותם חודשים שחונים שעברו עליי לאחרונה. בנוסף, למגינת לבי, הקיץ הארור התחיל באופן רשמי ואיתו הלחות המזעזעת של אזור מישור החוף. ברם לשמחתכן כי רבה ולמזלכן הטוב, בכל פעם הייתה עליי מסקרה אחרת, כך שיכולתי לבדוק את עמידותה בפני הפרץ הבלתי נשלט של הבכי והעצבים. את סיכום אותם אירועי דם, יזע ודמעות אני מגישה לכן בגאווה להלן. קבלו בזאת את מצעד המסקרות העמידות החודשי שלי:

מקום 1:

Sumptuous Waterproof של אסתי לאודר (150 שקל)

המסקרה שרדה באומץ לב דייט לוהט, שכלל רכיבה ממושכת על אופנוע עם קסדה משוללת מגן עיניים. ללא קשר לאספקט העמידות המצוין, המסקרה כשלעצמה עושה

עבודה מופלאה - מעבה ומאריכה היטב את הריסים בזכות המברשת הצפופה שלה, וכל זאת ללא גושי חומר מיותרים וכעורים על שורשי הריסים. בסוף הערב היא ירדה ללא כל קושי עם מסיר איפור ייעודי. אני מאוהבת!

עמידות: 5/5

אפקט: 5/5

קלות הסרה: 5/5

סה"כ: 15 נקודות

מקום 2:

Hypnose Drama Waterproof של לנקום (173 שקל)

מודה ומתוודה שבניגוד לדעה הרווחת, המסקרות של לנקום ואני מעולם לא היינו חברות טובות. אבל הפעם נכונה לי הפתעה נהדרת. המסקרה עברה בהצלחה מסחררת שיעור אִגרוף תאילנדי מיוזע במיוחד, מבלי לזוז מילימטר. היא עושה את עבודתה נאמנה: מעבה ומפרידה באופן מדוד, ואפילו הצליחה לעגל את הריסים הבלתי מתעגלים בעליל שלי. עם מסיר איפור היא יורדת היטב, אם כי יש בפעמים הראשונות מסה של חומר שדורשת הסרה יסודית יותר.

עמידות: 5/5

אפקט: 5/5

קלות הסרה: 4/5

סה"כ: 14 נקודות

מקום 3:

Phenomen'Eyes Waterproof של ג'יבנשי (210 שקל)

אחרי שמתרגלים למברשת הקיפודית, מגלים מסקרה טובה למדי. העמידות שלה מצוינת, ואת זה גיליתי בעוונותיי כשנרדמתי עם האיפור אחרי בילוי לילי (ששששש... אל תסגירו אותי!). קמתי בבוקר כמו חדשה (למעט הנגאובר קל) ולמסקרה - שלום. במשיחת שכבה אחת מתקבל מראה עדין וטבעי, ובשכבה השנייה ומעלה הריסים מודגשים קצת יותר. את עבודת ההפרדה בין הריסים היא עושה מצוין, הודות לזיזי הקיפוד הייחודיים שלה, אך לצערי לא הבחנתי באפקט עיגול כלשהו, וחבל. לא נרשמו בעיות מיוחדות גם בעת ההסרה, והיא ירדה בשלמותה ללא כל מאמץ מיותר.

עמידות: 5/5

אפקט: 3/5

קלות הסרה: 5/5

סה"כ: 13 נקודות

מקום 4:

Extension Nanodefinition של ניוואה (120 שקל)

המסקרה הזו שייכת לזן המסקרות בעלות מברשת הסיליקון. עמידותה בליל בילוי מהביל ולח הייתה נפלאה. האפקט שלה על העין עדין מאוד, והמברשת הייחודית מספקת הפרדה נאותה של הריסים ומצוינת למראה של "אחד־אחד". מעבר לכך, לא הבחנתי בשום אספקט נחשק אחר. ההסרה, לעומת זאת, הייתה קצת יותר בעייתית, וגם לאחר ניסיונות נמרצים במיוחד, נשאר המון חומר על הריסים והייתה תחושה דביקה ולא נעימה באזור העפעפיים.

עמידות: 5/5

אפקט:3/5

קלות הסרה: 3/5

סה"כ: 11 נקודות

מקום 5:

Diorshow Waterproof של דיור (174 שקל)

מבחינת העמידות, המסקרה צלחה יום צילומים מפרך וארוך של יותר משמונה שעות. מאידך, זה הדבר היחיד שהיא עשתה. עם הריסים שלי לא הצלחתי להשיג איתה מאום מעבר לכך, מה שקצת מפתיע בהשוואה לוורסיה הרגילה והלא עמידה שלה. אין לי שמץ של מושג אם השוני נובע מהפורמולה העמידה, אבל מהיכרות עם "אחותה הגדולה", נכונה לי אכזבת מה. ההסרה עצמה הייתה נוחה למדי, ובשימוש במסיר איפור לא נותרו כל שאריות.

עמידות: 5/5

אפקט: 1/5

קלות הסרה: 4/5

סה"כ: 10 נקודות

___________________________________________________________________________________________________________

עוד במגזין GOstyle:

מדריך הלקים השלם:

___________________________________________________________________________________________________________

מקום 6:

Splashproof של M.A.C (מחיר: 59 שקל)

המסקרה עמידה מאוד לאחר שהיא מתקבעת, אבל שייכת לצערי לזן ה"פרווה". מעבר לצביעת הריסים אין לה שום אפקט מאריך, מעבה או מעגל. היא שורדת בתנאי שטח קשים, אבל כדי להשיג תוצאה ראויה יותר נאלצתי לעבור מעליה עם מסקרה אחרת. היא נוחה מאוד להסרה עם מסיר ייעודי ואינה משאירה תחושה לא נעימה על העיניים.

עמידות: 5/5

אפקט: 0/5

קלות הסרה: 5/5

סה"כ: 10 נקודות

מקום 7:

Dramatic Look Waterproof של Malu Wilz (מחיר: 602 שקל)

מסקרה חדשה יחסית בשוק האיפור בארץ. היא עמידה עד מאוד ושרדה יפה יום עבודה מלא, שכלל התרוצצויות וסידורים מעצבנים למדי. האפקט שלה זניח לחלוטין: היא בעיקר מפרידה וצובעת את הריסים, אך לא מעגלת ולא מעבה כלל. תכונה נוספת ובעייתית מאוד לטעמי היא הריח החריף והסינתטי שלה, שמאוד לא נעים לי. בעת ההסרה לא נתקלתי בבעיות מיוחדות והיא ירדה בקלי קלות.

עמידות: 5/5

אפקט: 0/5

קלות הסרה: 4/5

סה”כ: 9 נקודות

מקום 8:

DoubleTwist Waterproof של רבלון (115 שקל)

גם המסקרה הזו שייכת לזן המסקרות החדש בעל מברשת הסיליקון הזיזית. העמידות שלה מרשימה למדי, והיא שרדה ערב רווי אלכוהול ולחות תל אביבית של 70 אחוז. אפעס, המראה המתקבל בעייתי, ואפילו המברשת הייחודית אינה מצליחה לגבור על כמות החומר שמצטברת על שורשי הריסים. ההסרה שלה גם היא לא קלה, ויש תחושה שצריך ממש להשרות את הריסים בחומר על מנת שזה ימוסס את הצבע כליל.

עמידות: 5/5

אפקט: 0/5

קלות הסרה: 2/5

סה"כ: 7 נקודות

מקום 9:

Wonder Waterproof של קלרינס (145 שקל)

מחד, לאחר שהתקבעה על הריסים, המסקרה לא זזה כהוא זה לכאן או לכאן, גם לא בזמן אימון כושר של שעה וחצי בחוץ ביום שרבי. מאידך, זה היה היתרון היחיד שלה. המריחה שלה אינה אחידה, כמות החומר שעל המברשת עצומה עד שקשה לשלוט בה והריסים פשוט נדבקו זה לזה בעקשנות. לא עלה בידי בשום אופן להפריד ביניהם, ולאחר כמה ניסיונות סרק נאלצתי לעבור על הריסים במברשת יבשה כדי למזער את הנזקים. גם ההסרה הייתה קטסטרופלית, ואותו מסיר איפור מצוין שהסיר היטב את רוב המסקרות שבדקתי, התקשה להתמודד עם כמויות החומר האימתניות. למחרת התעוררתי עם עיגולי פנדה מאוד לא מחמיאים שעדיין נותרו מתחת לקו הריסים.

עמידות: 5/5

אפקט: 0/5

קלות הסרה: 1/5

סה"כ: 6 נקודות

בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

לסיכום, צרור עצות, השגות והנחות יסוד:

  1. קחי בחשבון שהתאמת מסקרה היא עניין אינדיבידואלי, כמו שלל מוצרי איפור אחרים. לא לכולנו יש אותו סוג ריסים, ולכן אותה המסקרה יכולה לספק תוצאות שונות על כל אחת ואחת. אין ברירה אלא לנסות עד לקבלת המוצר הטוב ביותר עבורך.
  2. כל מסקרה טובה ואיכותית דיה אמורה להיות עמידה באופן נאות. ההמלצה הגורפת שלי היא לבחור מסקרה טובה שאינה בהכרח עמידה במים, אלא אם כן את עוסקת בפעילויות שבאמת דורשות עמידות גבוהה.
  3. חוסר עמידות של מסקרה יכול להיות קשור גם למבנה העין שלך (למשל, עיניים שקועות) ואפילו לשגרת הטיפוח שלך. קרם עיניים עשיר במיוחד, למשל, עשוי לגרום להכתמה שכזו במקרים מסוימים.
  4. רוב הנשים לא יודעות להסיר מסקרה כמו שצריך, ובמקרה של מסקרה עמידה - זה עלול לגרום לגירוי בעין ולנשירת ריסים מיותרת. כדאי ורצוי להשקיע במסיר איפור דו־פאזי איכותי, מהסוג שממיס היטב את כל סוגי האיפור העמיד ומונע שפשפת מעיקה ועיני רקון ביום שלמחרת.
  5. למסקרות עמידות יש נטייה להתייבש מהר. הימנעי מ"לפמפם" את המברשת בתוך המיכל. כשאת עושה זאת את דוחסת אוויר פנימה, מה שמגביר את ההתייבשות. הכלל הזה, אגב, נכון לגבי כל סוגי המסקרות. אם את רוצה להעמיס עוד חומר על המברשת, פשוט סובבי אותה בתנועות מעגליות בתוך המיכל.