חברת הנעליים הברזילאית מליסה הודיעה על שיתוף פעולה חדש עם מעצב האופנה האמריקני העולה ג'ייסון וו, בן טיפוחיו של עורך האופנה בווג האמריקאי אנדרה לאון טאלי והמעצב החביב על דיירת הבית הלבן, מישל אובמה. המותג הברזילאי נודע בעולם בזכות נעליים עשויות פלסטיק, וכן הודות לשיתופי הפעולה המעניינים שהוא מקיים עם דמויות מפתח בעולם העיצוב. בין היתר עיצבו למותג מעצבי האופנה ז'אן פול גוטייה, ויויאן ווסטווד ואלכסנדר הרשקוביץ, האדריכלים גטנו פשה וזאהה חדיד, והמעצב התעשייתי קארים ראשיד.

הכוכב הצעיר בשמי האופנה העולמית ג'ייסון וו עיצב עבור המותג שני דגמי נעליים לקיץ הבא, שיגיעו גם לישראל וימכרו ברשת חנויות Story. האחד הוא Melissa Ultra הקלאסי - נעליים שטוחות בצבע ורוד בייבי עם מעין פפיון בד בחרטום, המהודק בסיכה עגולה הנושאת עליה הטבעת ינשוף, שמחירן בישראל יעמוד על 479 שקל. הדגם השני הוא נעלי פיפטואו שחורות על עקבים עם דוגמת פפיון כסופה, שעוצבו בהשראת העיטורים של ארמון ורסאי, בדומה לקולקציית ההלבשה לסתיו הקרוב של המעצב בן ה-28. עבור דגם זה תיאלצו להיפרד מ-689 שקל.

גם הבגדים וגם הנעליים שואבים השראה מארמון ורסאי  (צילום: gettyimages)
גם הבגדים וגם הנעליים שואבים השראה מארמון ורסאי (צילום: gettyimages)

הבחירה של מליסה בוו אינה מפתיעה. הוא אומנם המעצב הצעיר ביותר ברשימת ה"משת"פים" של מליסה עד כה, הן מבחינת גילו והן מבחינת הרזומה הקצר יחסית שלו, אך ההילה סביבו מפוארת לא פחות משל המעצבים שקדמו לו. מאז הציג את קולקציית הביכורים שלו בשנת 2006, הוא זוכה לחיבוק אוהד מתעשיית האופנה האמריקאית, והתמקם כאחד הקולות הבולטים בגל המעצבים האסיאתיים הצעירים שכבשו את ניו יורק, ביניהם אלכסנדר וואנג ופרבאל גורונג.

וו, יליד טייפה, טייוואן, עשה את דרכו אל המערב בגיל 9, כשהיגר יחד עם משפחתו לוונקובר שבקנדה. הוא החל לעצב בובות שגם ייצר בעצמו, ובגיל 16 כבר נרשם לבית הספר הגבוה לעיצוב פארסונס בניו יורק. עם סיום לימודיו התמחה אצל מעצב האופנה נרסיסו רודריגז, ובשנת 2006 השיק את המותג העצמאי הנושא את שמו. יד ימינה של אנה ווינטור, אנדרה לאון טאלי, פרש חסות על המעצב בעל המראה השברירי והיה גם מי שהציג אותו לפני כשנתיים בפני מישל אובמה.

מישל אובמה כובשת את הווג יחד עם השמלה של וו
מישל אובמה כובשת את הווג יחד עם השמלה של וו

וו עיצב עבור אובמה את שמלת השיפון המרהיבה שלבשה בערב ההכתרה לנשיאות, אולם אובמה לא הסתפקה רק בה ובחרה בשמלה נוספת שלו, עשויה טאפט ובצבע מג'נטה, לטובת הצילומים לשער גיליון מרץ 2009 של הווג האמריקאי.‬ מהקיץ הבא גם בנות ישראל יוכלו לנעול וו ולהרגיש מינימום האישה הראשונה של ארצות הברית.