כבר כאשר התפרסמו הידיעות הראשונות על הפקת גרסה ישראלית לסדרת הקאלט האמריקאית "נשואים פלוס", ליהוק אחד היה נראה הכרחי. ואכן, תוך זמן קצר הוכרז כי דורית בר אור – האישה והרעמה הג'ינג'ית – היא שנבחרה להחליק בקלילות לתוך נעלי העקב של פגי בנדי בגרסה הישראלית שתשודר בקשת. שתיהן נחשבות לאיקונות אופנה, אך הן נמצאות משני צידי המתרס: האחת היא ללא ספק שוק, והאחרת בהכרח מסמלת שיק. לקראת המפגש האדמוני בצילומים שיחלו בהמשך החודש, מדור ראש בראש מפגיש לקרב את שתי הדיוות: השחקנית שהפכה למלכת הסטייל המקומית והאם הפרברית ששכללה את הפרחיות לכדי אמנות.

בר אור. משחקת לא מעט נשים תחמניות (צילום: ניר פקין)
בר אור. משחקת לא מעט נשים תחמניות (צילום: ניר פקין)

קווים לדמותן

למרות ש"נשואים פלוס" ירדה מהמסכים כבר ב-1997, משפחת בנדי הלא מתפקדת נשארה כסמל תרבותי: האב אל בנדי (שלאחרונה התפרסם כי את דמותו יגלם בגרסה הישראלית ליאור אשכנזי), מוכר הנעליים המתוסכל שחולם על נעוריו כשחקן פוטבול בתיכון; האם פגי בנדי, עקרת בית צעקנית שמעשנת בשרשרת; והילדים קלי ובאד בנדי – היא פרחה קלת דעת שעוברת מבחור לבחור, הוא חנון חרמן שלא מצליח להשיג חברה. למרות הגרוטסקיות הכללית של הדמויות, פגי בנדי זכורה גם כאמא מגוננת (כשאף אחד לא מסתכל) ואישה סוערת (בעיקר כשהיא מכריחה את בעלה הנרגן לקחת אותה למיטה).

דורית בר אור התפרסמה בסדרה הקומית ועתירת הסטריאוטיפים העדתיים "שמש" כארוסתו המרשעת של שמש, ג'ינג'ית ממוצא פולני. מאז היא הספיקה לשחק לא מעט נשים מרושעות ותחמניות (האחרונה שבהן היתה סאני זורקין בסדרת הטלוויזיה "חסמבה דור 3"), ולהפוך ליקירת משטרות האופנה המקומיות. בניגוד לבנדי, בר אור עדיין לא נישאה, אך היא מאורסת לאיש חיי הלילה זיו שני (הכי רחוק מאל בנדי שאפשר) ובמרץ השנה נולדה בתם הבכורה.

בנדי. גוף לוהט בבגדים חושפניים
בנדי. גוף לוהט בבגדים חושפניים

הלוק

פגי בנדי – גוף לוהט המכוסה רק במכנסי קפרי צמודים, חולצות עמוקות מחשוף ורעמה אדמונית נפוחה – לא תזכה לעולם בתואר של מתלבשת טובה, אך היא הפכה לסמל תרבותי. אישה סקסית ששמחה לנופף בנכסיה הפיזיים המשובחים בכל הזדמנות. היא לעולם לא תצא מהמיטה בלי כפכפי עקב גבוהים (שעליהם היא מדדה בענטוז), מכנסי טייץ מנומרים, חגורה עבה שחובקת את המותן וחולצה צמודה-צמודה בצבע בוהק. התכשיטים שלה זולים מאוד למראה, האיפור שלה מזכיר דראג-קווין בהופעה, ותסרוקתה הגבוהה חסינה גם מסופת הוריקן.

דורית בר אור, לעומת זאת, היא אייקון אופנה ישראלי. גם לה יש שיער אדמוני ארוך, שהפך לסימן ההיכר שלה, אך היא מכסה את גופה הגבעולי בבגדים בוהמיינים רפויים ונונשלנטיים המאובזרים באקססוריז בולטים ומעוצבים היטב. שמלת מקסי בהשראת שנות ה-70, כובע רחב שוליים ומשקפי שמש אוברסייז הם פריטים הכרחיים במלתחתה. היא מקפידה בלבושה כשהיא הולכת למכולת כמעט כמו באירועי השטיח האדום, ונחשבת למודל לחיקוי בביצה המקומית. לצד קריירת המשחק שלה, היא מפנה מזמנה גם לעיצוב בגדים, והספיקה לשתף פעולה עם מעצבות האופנה יעל מניה וליאורה טרגן.

בר אור. גישה ישירה ולא מתייפייפת (צילום: רפי דלויה)
בר אור. גישה ישירה ולא מתייפייפת (צילום: רפי דלויה)

הטמפרמנט

למרות שדורית בר אור היא שחקנית ישראלית ופגי בנדי היא דמות בדיונית, לשתיהן נוכחות חזקה על גבול השתלטנית. שתיהן משדרות נשיות מועצמת, שיודעת להתחנחן כשצריך ולהילחם כשאין ברירה. בנדי כונתה "המכשפה של הפריים טיים", ובר אור מלוהקת לא פעם לתפקידים של נשים רעות ונקמניות. מעבר למראה הפיזי הדומיננטי, שתיהן ניחנו גם בקולות בולטים: לבר אור קול חרוך מסיגריות, ולבנדי קול גבוה וצווחני. בעוד בנדי היא אישה ממעמד נמוך שאינה מנסה לשדר תחכום, בר אור היא שחקנית העוברת בכישרון מתפקיד לתפקיד – עדיין, שתי הנשים שומרת על גישה ישירה, קולנית ובלתי מתיפייפת הדוגלת באמירת האמת המרה והחצנת דעותיהן, גם אם אלו אינן תמיד פופולריות.