אם את מחפשת שינוי מרענן אך קלאסי, הגעת למקום הנכון. כוכבות העבר של הוליווד פארה פוסט ובריז'יט בארדו העניקו לעולם 2 תסרוקות שנשארו רלוונטיות ומלאות שיק ואת יותר ממוזמנת לאמץ אותן:

קוקו מי שלא מנסה

החום והלחות של הקיץ עשויים להביא לנו את הסעיף, בעיקר כשאנחנו מוזמנות לחתונה או לכל אירוע אחר המתקיים בתנאי מזג אוויר דביקים. בימים כאלו הנטייה היא לחפש אופציות פשוטות ונוחות לסידור השיער, בלי יותר מדי התעסקות ועם מינימום סיכוי לשוונצים סוררים וחשמל סטטי.

לוסי הייל, הכוכבת הקוקטית והיפה של "שקרניות קטנות", הגיעה לאחרונה לטקס פרסי Gracie (המוענקים לנשים יוצרות) והצליחה להפתיע בגרסה משודרגת ורעננה לקוקו הפשוט שכולנו בורחות אליו כשאין לנו אנרגיות להתמודד עם השיער. קצת נפח א־לה בריז'יט בארדו וזנב סוס חלק ומהודק מאחור יצרו מראה קליל, שגם החברה הכי טובה וגם הכלה עצמה יכולות לאמץ בקלות.

גם את יכולה:

מעצב השיער יניב קצב לאינדולה מסביר איך משיגים את המראה:

  • ראשית, יש להחליק את השיער בפן על מנת שנוכל לעבוד איתו בקלות וכדי למנוע מקווצות שיער קצרות יותר לקפוץ החוצה בעת איסופו לקוקו.

  • לאחר פעולת הפן, סרקי קלות את השיער לאחור ותפסי אותו עם היד השנייה בקו העורף. המראה המשוחרר בחלק העליון של התסרוקת מתקבל באמצעות טכניקה פשוטה: שחרור קל של האחיזה בעת איסוף השיער לקוקו.

  • באמצעות גומייה (רצוי בגוני השיער) אספי את השיער לקוקו יציב.

  • מומלץ להפריד קווצת שיער קטנה וללפף אותה סביב הגומייה כדי להסוותה. לאחר הליפוף יש לנעוץ את השיער המסווה באמצעות סיכה בתוך הקוקו עצמו. בהצלחה!

פוסט־מורטם

לאחרונה הודיעה רשת ABC על רימייק טלוויזיוני לסדרת הקאלט "המלאכיות של צ'רלי". אחרי שדרו ברימור, קמרון דיאז ולוסי לו כבשו את המסך הגדול בשנת 2000, מגיעות פנים צעירות ורעננות למסך הקטן, שבו הכול התחיל אי שם בסבנטיז. נכון, המלאכיות החדשות יפהפיות והסטיילינג שלהן מעודכן לתקופתנו, אך חזרתה של הסדרה לחיינו מעלה דווקא נוסטלגיה אופנתית וגעגועים לתסרוקת שהפכה לאייקון - הגלים של פארה פוסט. ובכן, רימייק או לא רימייק, לא כל דבר צריך לשנות. את המראה האלמותי ההוא של פוסט אפשר גם אפשר להביא לשנת 2011, במעין הומאז' למקור שבו בזמן ייראה עדכני ושיקי.

רימייק מסוגנן. "המלאכיות של צ'ארלי" (צילום: gettyimages)
רימייק מסוגנן. "המלאכיות של צ'ארלי" (צילום: gettyimages)

גם את יכולה:

יורם רחמנוב, מעצב שיער ומדריך בכיר בחברת שוורצקופף פרופשיונל, מסביר כיצד להשיג מראה פארה מעודכן לקיץ 2011:

  • מומלץ לדרג את השיער באורכים ארוכים, כך שקו הפוני יגיע לקו השפתיים לערך, ומשם להמשיך את הדירוג כלפי מטה.

  • אם את בעלת שיער דק ודליל, כדאי לך לדרגו כך שקו השיער הסופי יגיע עד לכתפיים. כך תוכלי להשיג מקסימום נפח.

  • כדי להעניק לשיער רכות ותנועה, יש לגלגל את קצוות השיער באמצעות רולים או בייביליס.

  • לתחזוק התסרוקת: לאחר החפיפה, כאשר השיער עדיין לח, השתמשי במוס ויבשי בפן.

  • לשדרוג המראה: הוסיפי מוצרים המעניקים ברק לשיער, כמו סרום.

  • להעצמת הנפח: השתמשי באבקה ייעודית ליצירת נפח. פזרי אותה לא רק על שורשי השיער, אלא גם על הקצוות.

מראה עכשווי. ליהיא גרינר עושה פארה פוסט (צילום: רפי דלויה)
מראה עכשווי. ליהיא גרינר עושה פארה פוסט (צילום: רפי דלויה)

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד GOstyle: