את השבוע האחרון לרווקותה בילתה הדוגמנית קייט מוס כשהיא מתבוססת בבוץ בפסטיבל גלסטנברי באנגליה. כמדי שנה, גם הקיץ הגיעה נערת הרוק לפסטיבל המוזיקה הגדול. הפעם היא עשתה זאת עם בן זוגה בארבע השנים האחרונות ובעלה לעתיד, סולן להקת דה קילז ג'יימי הינס. השניים ניסו ללא הצלחה להימלט מצלמי הפפראצי, שלכדו בעדשות המצלמה תמונה אחרונה של הרווקה הנצחית, הילדה הרעה של עולם האופנה, רגעים ספורים לפני שהיא הופכת בפעם הראשונה לגברת.

חגיגות החתונה של הינס ומוס נפתחו היום (שישי) ויימשכו שלושה ימים בביתה של מוס בקוסטוולדס – כפר קטן במרכז-מערב אנגליה. על החלק האמנותי: הלהקות הרולינג סטונס, דה גוסיפ והזמרים שירלי בייסי ובריאן פרי. החתונה סגורה לתקשורת, אך רשימת האורחים הנוצצת מבטיחה לא מעט הדלפות אונליין. אייקון האופנה דפני גינס, המעצבת סטלה מקרטני, הדוגמנית נעמי קמפבל והמעצב ג'ון גליאנו, שאחראי על שמלת הכלה ויופיע באירוע לראשונה באופן פומבי מאז משפטו שהתקיים בשבוע שעבר – כולם אישרו כבר את הגעתם. הבחירה בגליאנו לעיצוב השמלה ממשיכה את הקו הפרובוקטיבי של מוס באווירת "לא שמה זין", אך יש בה גם פן אנושי. גליאנו הוא חבר קרוב של מוס, ונראה כי היא שם לתמוך בו ברגעיו הקשים. טום פורד, קרל לגרפלד ומדונה טרם אישרו את הגעתם.

החלטתה של מוס להתחתן תפסה את תעשיית האופנה בהפתעה גמורה. מי שהיתה סמל לנון-קונפורמיסטיות ולחיים על הקצה החליטה להתברגן בפעם הראשונה בגיל 37. ספק אם שינוי הסטטוס המשפחתי ישנה את קצב העבודה של מוס או את צילומי העירום שלה במגזיני האופנה, אבל מי שניהלה עד היום לא מעט מערכות יחסים ארוכות, חלקן הרסניות, מוצאת את עצמה מעודדת מהדשא את מוסד הנישואים הפוריטני. או באווירת מוס: קוק ששון וקוק שמחה.

ליאונרדו דיקפריו. זנחה אותו בשביל דפ (צילום: gettyimages)
ליאונרדו דיקפריו. זנחה אותו בשביל דפ (צילום: gettyimages)

קוק ששון וקוק שמחה

דפדוף ברשימת האקסים של מוס חושף דפוס חוזר של גברים: יפים (מי יותר, מי פחות), מצליחים, בעיקר מוזיקאים או שחקני קולנוע. ברשימה הזו אין מקום לגברים אפורים או נטולי אישיות. בן זוגה הראשון היה מריו סורנטי, אז דוגמן צעיר ומתחיל וכיום אחד מצלמי האופנה המשפיעים בעולם. השניים הכירו על סט צילומים בשנת 1990, לאחר שסורנטי האיטלקי עבר להתגורר בלונדון. הרומן ביניהם תפס תאוצה רק שנתיים לאחר מכן, אך נגדע בתום שנה אחת. קייט הפכה לסופר מודל ולמובילת ההרואין שיק של שנות ה-90, סורנטי נקרא לצלם עבור "ניו יורק מגזין" ועזב לתפוח הגדול. דרכי השניים הצטלבו פעמים רבות מאז, ולא רק בהקשרים חברתיים כי אם מקצועיים: סורנטי צילם את מוס לקמפיין הבושם אובסשן של קלווין קליין, כמו גם למגזיני אופנה רבים.

עם ההצלחה הגדולה והפיכתה של מוס לדוגמנית איקונית, החלה הוליווד להתעניין בבריטית השדופה. היא ניהלה רומן קצר שנמשך רק שבועות ספורים עם השחקן ליאונרדו דיקפריו בן ה-20, חובב דוגמניות ידוע, אבל העיפה אותו לטובת גבר אמיתי – ג'וני דפ. דפ ומוס הכירו בבית קפה בניו יורק. "ידעתי מהרגע הראשון שבו נפגשנו ודיברנו שמערכת היחסים בינינו תהיה ארוכה", סיפרה מוס בעבר. "לא היתה לי תחושה כזו עם אף גבר שפגשתי קודם לכן". במשך ארבע שנים (1998-1994) ניהלו השניים מערכת יחסים של און אנד אוף מול עיני התקשורת, תוך שהם נצפים על השטיח האדום ובחופשות אקזוטיות בעולם. עם זאת, מערכת היחסים האינטנסיבית הסתיימה – מוס גילתה את הרוקרים, דפ נישא לזמרת והדוגמנית ונסה פראדי.

דניאל קרייג. רומן קצרצר (צילום: gettyimages)
דניאל קרייג. רומן קצרצר (צילום: gettyimages)

את ההתאוששות מדפ העבירה מוס בזוגיות בת פחות משנה עם סולן להקת למונהדס אוון דנדו. בעיות הסמים של דנדו, שכללו כניסה ויציאה ממכוני גמילה, והמצב הרגיש של מוס לאחר מערכת יחסים ארוכה, הביאו לפרידה. מוס לא אמרה נואש, והתנחמה בזרועותיו של מוזיקאי אחר, גיטריסט להקת ספייסהוג אנטוני לנגדון. גם מערכת היחסים הזו הסתיימה בטרם עת, ומוס החלה לצאת עם ג'סי ווד, בנו של חברת להקת הרולינג סטונס רוני ווד. השניים יצאו תקופה קצרה, אבל חזרו זה לזרועות זה ב-2007 לטובת צילומי קמפיין ברברי.

שלוש שנים של התרועעות עם מוזיקאים כושלים החזירה את מוס ב-2001 הביתה, אל לונדון. שם הכירה את ג'פרסון האק, המו"ל של מגזיני האופנה והתרבות Dazed and Confused ו-Another Magazine. מערכת היחסים בין השניים ארכה כשלוש שנים, אך האק הוא אולי בן הזוג המשמעותי בחייה של מוס, ואבי בתה. בספטמבר 2002 ילדה מוס את בתה היחידה לילה גרייס. ההורות המשותפת עם האק יצרה בין השניים קשר אמיץ ואדוק, והוא האקס היחיד שנמצא בחייה באופן שוטף.

דוהרטי ומוס. סקס, סמים ושערוריות (צילום: rex/asap creative)
דוהרטי ומוס. סקס, סמים ושערוריות (צילום: rex/asap creative)

הפרידה מהאק החלה גל של מערכות יחסים הרסניות ואינספור שערוריות, ביניהן שערוריית הקוקאין המפורסמת מ-2005, שבה פרסמו בצהובון הדיילי מירור תצלומים של מוס כשהיא מסניפה מהאבקה הלבנה. מוס התנצלה, והתקשורת הבריטית חיבקה אותה שוב לחיקה. תדמית הילדה הטובה התנפצה במהרה. מוס יצאה לתקופה קצרה עם השחקן דניאל קרייג ("ג'יימס בונד"), אך מהר מאוד מצאה את התאום הגברי שלה: המוזיקאי פיט דוהרטי. השניים הכירו ביום הולדתה ה-31 במסיבה שערכה בביתה בקאנטרי האוס. אורחים שנכחו באירוע סיפרו שהחיבור היה מיידי, והשניים לא עזבו אחד את השני לרגע.

מערכת היחסים הדרמטית בין השניים נמשכה כשנתיים וחצי, און אנד אוף, כשהיא חשופה כולה לעיני התקשורת הבריטית. כשהם לא עשו סמים, דוהרטי יצא ונכנס ממעצר, ויצא לסיבובי הופעות עם להקת בייבישמבלס שבראשה הוא עומד. מוס ניסתה לשקם את קריירת הדוגמנות שלה, שנפגעה לאחר פרשת הקוקאין-גייט, ועשתה זאת בהצלחה. באופן פרדוקסלי, הקריירה שלה נסקה יותר ויותר בשנים האחרונות, וכיום היא אחת משלוש הדוגמניות הרווחיות ביותר בעולם, אחרי ג'יזל בונדשן והיידי קלום.

מערכת היחסים עם הינס, שהחלה לפני ארבע שנים, היא היציבה ביותר של מוס מאז ג'וני דפ. עד להיכרותם היא התאוששה עם הדוגמן בן ה-20 ג'יימי בורק ועם השחקן הבריטי ראסל ברנד – שניהם שימשו כריבאונד לאחר הדרמה האינטנסיבית עם דוהרטי. ואז הגיע הינס בן ה-41, רוק-צ'יק ממין זכר, תואם מוס. למרות שהוא מנסה להפגין פאסון של ילד רע, הינס משדר יציבות ובטחון. הוא נראה כשילוב בין דוהרטי ההרסני להאק המשפחתי. כך או כך, בדומה לכל הגברים שאיתם יצאה מוס ב-20 השנים האחרונות, הוא יודע להתלבש. עכשיו רק נותר לקוות שהנישואים האלה יחזיקו מעמד וישברו את שיא הארבע שנים – הזוגיות הארוכה ביותר שניהלה מוס עד כה.