עייפה אך במצב רוח מרומם, הגיעה אפרת גוש למדידות ראשונות לקראת צילומי הקליפ ל"מגדלור", חידוש לשיר של שושנה דמארי (מילים: דן אלמגור). אחרי שהופיעה בערב הקודם ורגע לפני הופעה נוספת באותו היום, נפגשה גוש עם הסטודנט לעיצוב אופנה בשנקר בן זייגר, לצורך התאמה ראשונה של הבגדים והאקססוריז שתעטה בקליפ.

זהו מפגש נוסף בסדרת שיתופי הפעולה בין סטודנטים בשנקר למוזיקאים ישראלים, כחלק מהקורס "עיצוב לתעשיית המוזיקה" בהנחיית מנכ"ל MTV ישראל אלעד סונגו והמעצבת לוסי דוד. Xnet מלווה את הקורס מראשיתו ומתעד את תהליך העבודה של הסטודנטים– מהפגישה הראשונה עם היוצרים ועד הצילומים.

עיצוב קליפ לגוש אינו עניין פשוט. היא חובבת אופנה ידועה, שזוכה בתשבחות רבות על סגנונה ומשלבת אלמנטים אופנתיים שונים ליצירת מראה משועשע, צבעוני ומושקע. למרבה המזל, זייגר התגלה כשידוך מושלם לגוש: הוא חובב מוזיקה ואסתטיקן המסוגל לייצר את פנטזיות הלבוש שלה. "מבחינתי העניין הוא לתת לבן את כל המקום שהוא צריך ורוצה, לתת לו לברוא את העולם הזה ולראות איך אני משתלבת בתוכו", אומרת גוש. היא עומדת בסבלנות כשהוא מודד אותה, ומחליפה בגדים בצייתנות לפי הוראותיו. לאורך כל הפגישה היא מרעיפה עליו מחמאות ומפגינה ביטחון רב ביכולותיו.

גוש מדגמנת למעצבת התכשיטים אפרת קסוטו, 2009 (צילום: רפי דלויה)
גוש מדגמנת למעצבת התכשיטים אפרת קסוטו, 2009 (צילום: רפי דלויה)

הקונספט שיצר זייגר לקליפ מבוסס על פרשנותו לשיר המקורי, שאותו הוא רואה כסיפור אהבה טרגי בין ימאי לנערה צעירה. העיצוב מבוסס על שילוב בין דמות הסירנה ליצירות אמנות מהמאה ה-18, וכולל שמלה שקופה במראה עירום שאליה מחוברות רצועות בד המספקות תנועה ותחושה של מים זורמים. במפגש נכחו גם הבמאי והעורך עומר טובי, הכוריאוגרף אריאל כהן והשחקן ארתור אסטמן, שיופיע כאהובה של גוש. את הקליפ עתיד לצלם בסוף החודש צלם האופנה הווידאו אסף עיני.