גם למאצ'ו הישראלי יש גבולות גזרה ברורים בנוגע לכמה גוף הוא מוכן לחשוף על החוף. למרבה הצער, חוקי הצניעות שגזר על עצמו אינם שוללים גילויי כרס וכתפיים מרובות שיערות. למעשה, חופי הרחצה ובריכות השחייה מלאים בגברים המנצלים כל הזדמנות כדי לחשוף משקל עודף המשתפל מעל מכנסי גלישה דהויים. אך האם יסכים המאצ'ו להתפנק בבגד ים בגזרת טנגה? סביר להניח שלא.

מפתיע לגלות שגם דור הגברים הצעיר, זה שמודע לאסתטיקה ומגלגל את המושג "מטרוסקסואל" על לשונו דרך קבע, נשאר נבוך כשהוא מגיע לרכישת בגד ים. בדומה לקומפלקסים שמנהלות נשים עם הפריט החושפני, כשזה מגיע לבגדי ים גם הגברים הישראלים הופכים לדיוות. מצד אחד, בניגוד לאחיהם האירופאים והאמריקאים, הם אוהבים את החבילה שלהם מוחזקת וארוזה היטב. מצד שני, הם מתרחקים מגזרת הספידו בבעתה. מדריך בגדי הים של Xnet בא לעזרה בפרק נוסף, המוקדש כולו למין החזק והביישן.

מכנסי גלישה של נאוטיקה. הגזרה המועדפת על גברים ישראלים (צילום: אפרת אשל )
מכנסי גלישה של נאוטיקה. הגזרה המועדפת על גברים ישראלים (צילום: אפרת אשל )

מכנסי גלישה

בחוף, בבריכה, בג'קוזי ואפילו במקלחות של חדר הכושר – מכנסי הגלישה הם הגזרה האהובה על הגבר הישראלי. לרוב הוא יקפיד על מכנסיים של חברות נודעות כמו בילבונג או קוויקסילבר, עם הדפסים צבעוניים ופרחוניים שיוכיחו לעולם כמה הוא צעיר ומגניב. כדי להבין את ההיגיון שמאחורי לבישת מכנסיים מסורבלים וארוכים יחסית, צריך להבין את קו החשיבה של הגבר הישראלי, שאוהב אופנה רחבה, נונשלנטית ולא חושפנית מדי.

בוקסר של Vilebrequin. יחמיא לגברים רבים (צילום: VILEBREQUIN)
בוקסר של Vilebrequin. יחמיא לגברים רבים (צילום: VILEBREQUIN)

בוקסר צמוד

הגזרה הפופולרית ביותר אחרי מכנסי הגלישה. הבוקסר הצמוד, שזהה בגזרתו לתחתוני בוקסר צמודים, מאפשר אחיזה הדוקה של מערכת הרבייה הגברית בלי תחושת העירום שמעניקה גזרת הטנגה. כדאי להפריד בין בוקסרים העשויים לייקרה, שמתאימים לגברים חטובים בלבד, לבין בוקסרים קצרים השומרים על רווח קל מהגוף ובנויים כמעין תחתוני רשת שמעליהם בגד ים. הסוג השני יתאים לקשת רחבה יותר של גברים, והוא מומלץ לצעירים ומבוגרים כאחד.

   (צילום: VILEBREQUIN)
(צילום: VILEBREQUIN)

טנגה

לנועזים בלבד. מעטים הגברים שיאזרו אומץ ויארזו את עצמם בבגד ים קטן וצמוד, שמבליט את כל מה שהם מבקשים להסתיר: החבילה. למרות המצ'ואיזם השורה במחוזותינו, זכר אלפא הישראלי הוא גברבר ביישן, שלא לומר מפוחד. זו אומנם אחת הגזרות הנוחות והטרנדיות לקיץ 2011, אך את הספידו החושפני משאיר הישראלי בעיקר לחברי הקהילה ההומואית, או לשחיינים מקצועיים (למרות שגם אלה, אגב, זנחו מזמן את הספידו לטובת חליפות שחייה צמודות, המסייעות למהירותם).

טנקיני

למרות שמדובר בגימיק עיצובי, תצוגת אביב-קיץ 2011 של מותג האופנה אמפוריו ארמאני נחתמה עם להק דוגמנים שלגופם גזרה גברית של טנקיני. מדובר במעין שילוב בין תחתוני טנגה לגופיית ספורט צמודה וחושפנית, המספקת רק אפקט עיצובי אך לא מגינה מפני השמש. הגזרה הושאלה מבגדי מתאגרפים מקצועיים, אך נדמה כי לא החמיאה אפילו לדוגמנים החטובים.