במשך שנים ארוכות התחרו ביניהם בגד הים השלם והביקיני על תואר חביב הקהל בחוף הים – פעם זה נחשב ללוהט יותר, פעם ההוא נחשב לאלגנטי במיוחד. ואז הופיעו בין הגלים שני בגדי ים חדשים שהתהדרו בשמות מוזרים: טנקיני ומונוקיני. בשני המקרים מדובר במעין מוצר היברידי, המשלב כביכול את אווריריותו של הביקיני עם יכולת ההסתרה של בגד הים השלם. לכל אחת מהגזרות האלו הומצאו העונה מגוון וריאציות, המתאימות לסגנונות ולמבני גוף שונים. מה שבטוח – המונוקיני והטנקיני הם טרנד חם במיוחד הקיץ.

מונוקיני

המונוקיני, הידוע גם בכינוי "בגד ים גיטרה", הוא בגד ים שחלקו האחורי נראה כביקיני לכל דבר, אך בחלקו הקדמי יש רצועת בד המחברת בין חזיית בגד הים לתחתונים. יתרונה של הגזרה הוא יצירת אשליה של מותניים חטובים וצרים יותר, אך מכיוון שהיא חושפת עור רב היא מתאימה בעיקר למי שמעוניינת במראה נועז. למונוקיני כמה גרסאות: יש כאלה שבהן החלק הקדמי כמעט מלא ומכסה את רוב הבטן (וכך מסתיר סימני מתיחה או כרס עגלגלה), ולעומתן באחרות מדובר בפס דקיק בלבד שנראה רק כמו עיטור לביקיני.

הוורסטיליות של המונוקיני מבוססת על משחקים בין החיבורים בחלק הקדמי. יש מונוקיני הבנוי מחלק תחתון שממנו יוצאות שתי רצועות נפרדות המכסות את החזה ונקשרות סביב הצוואר; יש מונוקיני עם רצועה מרכזית אחת שמתחילה רחבה בחלק התחתון ונהיית צרה ככל שהיא מטפסת לחזייה; יש מונוקיני עם רצועות מוצלבות; ויש מונוקיני מרובה רצועות המחברות בין החלק התחתון לזה העליון. הקיץ בולט מונוקיני בגזרת סטרפלס, המתאים בעיקר לנשים רזות עם חזה לא גדול.

עוד במדריך בגדי הים

טנקיני של טורקיז. אחיו הצנוע של הביקיני (צילום: גולי כהן)
טנקיני של טורקיז. אחיו הצנוע של הביקיני (צילום: גולי כהן)

טנקיני

אם המונוקיני הוא אחיו הנועז של בגד הים השלם, הטנקיני הוא בהכרח אחיו החסוד של הביקיני. למעשה, מדובר בשילוב של גופיית בגד ים המסתיימת באזור הבטן (ולפעמים מגיעה גם עד לירכיים) עם תחתוני בגד ים. הטנקיני מתאים במיוחד לנשים בוגרות או מלאות, המעוניינות להסתיר פגמים או סימנים על העור ועדיין לזכות במעט אווריריות על ידי שימוש בשני חלקים נפרדים. יש הטוענים כי הטנקיני מספק את האלגנטיות של בגד הים השלם, אך החלוקה שלו נדיבה יותר כלפי הגוף ולא יוצרת מקשה שטוחה אחת.

הקיץ פורץ הטנקיני למרכז הטרנד ופונה גם לנערות ונשים צעירות דרך שימוש בעיטורים, פיתוחי בדים מסולסלים וגזרות סטרפלס. וריאציה נוספת מציעה חלק עליון מודפס וצבעוני עם חלק תחתון בצבע אחיד. מכל גזרות בגדי הים, נראה כי הטנקיני הוא הוורסטילי ביותר – אפשר לבחור בגופייה בגזרת טרפז המתרחקת מהגוף ומתאימה לנשים שמעוניינות לטשטש את הבטן ולהבליט את הרגליים והכתפיים, ואפשר לבחור טנקיני מינימלי עם תחתונים בגזרת רגל גבוהה וגופיית סטרפלס חושפת בטן. בזכות הדגש האופנתי שהוא מקבל העונה, נראה כי כל אחת יכולה למצוא את הטנקיני שלה.