בדומה למעצבות אופנה רבות, גם קלואה סטורה גורדובסקי ממותג האופנה הצרפתי My Pant’s התחילה לעצב מכיוון שחשה תסכול מול ארון הבגדים הפרטי שלה. היא החליטה לחפש פתרונות יצירתיים, וכך הקימה לפני כשלוש שנים את My Pant’s – מותג המתמחה באחד מפריטי היסוד במלתחה: מכנסיים. "מלבד מכנסי ג'ינס, לא ידעתי מה ללבוש כדי להיות קול. לאו דווקא אופנתית או אוונגרדית, אלא כדי להרגיש טוב עם עצמי", היא אומרת בשיחה עם Xnet לרגל נחיתת המותג לראשונה בישראל. "הבחנתי שיש מחסור גדול במכנסיים המיועדים לנשים, ולכן החלטתי להקים את המותג".

למרות שכניסת המכנסיים למלתחה הנשית מתוארכת אי שם באמצע המאה ה-19, עדיין מדובר בבגד שרכישתו מתסכלת נשים רבות – הקושי להתאים את הפריט הגברי במקורו לגוף הנשי נחשב לנקודת התורפה של רבות מהגזרות הקיימות בשוק. ובכל זאת, המכנסיים עברו שינויים רבים מאז ששימשו נשים אנגליות לעבודה במכרות, דרך הפיכתם לסמל לשחרור האישה בתחילת המאה ה-20 ועד מעמדם הבלתי מעורער כיום כפריט יומיומי הכרחי בכל ארון. גם בשלוש השנים האחרונות, שבהן מתמקדים רבים ממעצבי האופנה בצללית נשית הדוחקת את המכנסיים מעט הצדה, עדיין מעדיפות נשים רבות להיצמד למכנסיים הפרקטיים.

הקולקציה של My Pant’s מורכבת ממגוון סגנונות של מכנסיים – מגזרות נשיות ורכות מבדים נוזליים ועד למראה גברי המזכיר את ה-power suit של תחילת שנות ה-90. סטורה גורדובסקי מקפידה על מראה מכובד וקליל דרך מכנסיים פשוטים, ישרים ברובם, בעלי גזרה בגובה קו המותן או מעט מעליו. דוגמה טובה היא מכנסי כותנה בגזרה ישרה המסתיימים בקו הקרסוליים – פריט אופנתי לקיץ הנוכחי. בדגם אחר היא מציעה תיפורים קדמיים, המדמים מכנסי פנסים מבלי ליצור את המראה הרחב שמחמיא רק לבודדות. בולטים בקולקציה גם מכנסי כותנה בגוון יין עם כיסים צדיים וגזרה ישרה, היוצרים מראה נינוח.

  (צילום: מייקל פולין)

מכנסיים הם אומנם פריט נפוץ מאוד ודגמים דומים נמצאים כמעט בכל רשת אופנה או בוטיק מעצבות, אך סטורה גורדובסקי משוכנעת כי יש מקום למותג המעניק להם התייחסות ספציפית והתאמה אישית. "אין גזרה מושלמת של מכנסיים", היא מסבירה את ייחודו של המותג. "כל אישה צריכה למצוא את הגזרה המתאימה לה ולמבנה הגוף שלה. העיצובים שלי מתאימים לנשים שלא רוצות להיות אופנתיות או להיראות כמו כולן, אלא מחפשות אמירה אישית".

מחירים: 867-550 שקל.

להשיג בבוטיקים בנקר, דיזנגוף 210, תל אביב; עלמה, מתחם התחנה, נווה צדק, תל אביב.

השורה התחתונה

מדד האיכות: טוב מאוד. בזכות החומרים ורמת הגימור, המכנסיים ילוו אתכן למשך יותר מעונה אחת.

מדד השיק: תלוי בך. לצד מבחר דגמים אופנתיים מאוד, תאתרי גם גזרות קלאסיות.

למי מתאים: כיאה למותג נישה, לכל מי שזקוקה לזוג מכנסיים טוב בארון.

כמה להוציא: תמורת 650 שקל תזכי בזוג מכנסיים. לא זול.