חתונתם של קייט מידלטון והנסיך וויליאם מתקרבת בצעדי ענק, אך סוד השמלה עדיין לא נחשף. ב-29 לאפריל תתקיים החתונה המדוברת, ועד רגע ההכרזה הרשמי תמשיך התקשורת לנבור בהכנות לאירוע. עולם האופנה כמרקחה, והשאלה מי יעצב את שמלת הכלה המלכותית הפכה לשיחה החמה של 2011. השמות אליס טמפרלי ושרה ברטון (לאלכסנדר מקווין) כבר נזרקו לאוויר, אך עד שלא יוכרע אם תבחר מידלטון בשמלה שמרנית היאה לאריסטוקרטיה ארוכת שנים או בשמלה התואמת את הטרנדים האחרונים באופנה – הכול עדיין פתוח.

מידלטון בת ה-29 מפיחה משב רוח רענן בבית המלוכה הבריטי העייף. היא אינה בתולית ותמימה כמו ליידי די בגרסת שנות ה-80, אלא בוגרת ומגובשת בסגנונה. בניגוד לנסיכה הקודמת, היא נוחתת בחצר המלוכה לאחר שכבר זכתה בכמה תארי המתלבשת הטובה במגזינים ואף צעדה על המסלול בשמלה שקופה בתקופת לימודיה באוניברסיטה. השילוב שהיא עושה בין קוד הלבוש הנוקשה של המעמד העליון לבין סגנון אינדיבידואלי מודרני יכול ליצור איקונת אופנה חדשה.

למרות שהחתונה עצמה מתרחשת באנגליה, לא יכולנו להתאפק ופנינו למיטב מעצבי שמלות הכלה המקומיים שיציעו למידלטון את השמלה המושלמת – רק למקרה שיבוא לה לקפוץ למדוד כמה אופציות בארץ הקודש.

דני מזרחי. "העולם מחכה לחתונה הזו" (צילום: עידו לביא)
דני מזרחי. "העולם מחכה לחתונה הזו" (צילום: עידו לביא)

דני מזרחי

"מאז החתונה של דיאנה בתחילת שנות ה-80, העולם מחכה לחתונה המלכותית הזו. קייט 'תחליף' את דיאנה, ולכן בידולה ממנה תוך שמירה על אמירה אופנתית אישית צעירה וחזקה מכוון לשמלה עדכנית שתפתיע את כולם - לכן בחרתי בגזרת דג בגוון אפרסק עם אלמנטים תלת ממדיים. מכל מקום, לא הייתי מלביש את קייט בשמלה נסיכותית עם שובל עצום".

השמלה: גזרת סטרפלס מעוטרת בשושנים מסאטן בגוון אפרסק בהיר.

מחיר: 17,400 שקל.

להשיג: שדרות ירושלים 15, יפו. טל' 03-5130700.

הילה גאון

"הנסיכה המיועדת קייט מידלטון משדרת מראה מאופק אך יחד עם זאת אופנתי ועדכני. השמלה שבחרתי היא במראה וינטג' עם קריצה לתקופה הוויקטוריאנית. היא עשויה בדי שיפון משי וקרפ משי היוצרים משחק בין שקוף לאטום, משאירים הרבה מקום לדמיון ומדגישים את החלקים הנשיים. המראה הרומנטי-נסיכי של השמלה ללא ספק מכבד את המעמד".

השמלה: חלק עליון משיפון משי עדין וטול משי רקום המשובץ באבני סברובסקי, כשעל החיבור ביניהן תפורות אפליקציות כותנה בקומפוזיציה א-סימטרית. האפליקציות הן ענתיקות אמיתיות הסרוגות בעבודת יד. החצאית גזורה באלכסון ועשויה קרפ משי.

מחיר: 9,500-7,500 שקל.

להשיג: טשרניחובסקי 21, תל אביב. טל' 03-5252344.

הילה גאון. "מראה רומנטי-נסיכי" (צילום: דביר כחלון)
הילה גאון. "מראה רומנטי-נסיכי" (צילום: דביר כחלון)

נעמה בצלאל

"בחרתי בשמלה בעלת מחשוף צנוע מקדימה וחשוף בגב, ההולמת את המעמד המלכותי של קייט. המשחק בין החלק הקדמי הסגור והחלק האחורי הפתוח נותן את האיזון הנכון בין נשיות לסקסיות. השמלה באורך מקסי מרשים, ויש לה חגורת מותן עבה עם פפיון גדול שאפשר לשחק עם המיקום שלו – בקדמת השמלה או מאחור. בנוסף, ניתן להעניק לשמלה נפח דרמטי עם תחתית משכבות טול המעניקה מראה מושלם לנסיכה אמיתית!"

השמלה: זוהרת ומנצנצת מעט, עשויה תחרה צרפתית איכותית בגוון כסוף. המחשוף הקדמי סגור והגב חשוף.

מחיר: 4,700 שקל.

להשיג: דיזנגוף 212, תל אביב. טל' 03-5232964.

יוסף

"השמלה אצילית ותואמת את תואר האצולה של מידלטון. ממש ברבור לבן. בחרתי בשמלה זו מפני שיש בה משהו המשדר קוליות, נערת רוק צעירה המסתתרת תחת ארשת מלכותית ייצוגית. כך אני רואה את קייט מידלטון, ולכן לדעתי מתאימה לה שמלה אלטרנטיבית ולא שמלת נסיכה פרופר".

השמלה: שמלת כלה מטול בשילוב נוצות התפורות אחת-אחת בעבודת יד. החלק העליון של השמלה עשויי נוצות והחלק תחתון עשוי מתחרת סולטי צרפתית.

מחיר: 9,000 שקל.

להשיג: דיזנגוף 213, תל אביב. טל' 03-5298991.

יוסף. "נערת רוק המסתתרת תחת ארשת ייצוגית" (צילום: דודי חסון)
יוסף. "נערת רוק המסתתרת תחת ארשת ייצוגית" (צילום: דודי חסון)

אפרת קליג

"מאחר ולקייט יש לוק שהוא גם רומנטי וגם אוסקרי, בחרתי לעצב לה שמלה בגזרה שהיא קלאסית אך פומפוזית בצללית. להשלמת המראה הייתי מעצבת לה הינומה ארוכה ומשתרכת המלווה בתחרה עשירה באורך של כ-15 סנטימטר".

השמלה: עשויה מסאטה דושס – משי איכותי בצבע פנינה, ומלווה בשובל ארוך שחלקו האחורי מנופח. היא מקושטת בשני פרחי משי צבועים ורקומים בעבודת יד, ובמרכזם טיפות אבקנים נוצצות בגוון ורוד בייבי. השמלה יכולה להפוך למיני צמודה ואלגנטית.

מחיר: החל מ-28 אלף שקל.

להשיג: דיזנגוף 255, תל אביב. טל' 03-5440804.

G:R – גולדי סרוסי, רונן פארצ'ה

"קייט מידלטון אומנם מתחתנת עם בן מלוכה, אבל היא מביאה איתה משב רוח רענן. מעין שדרוג לנסיכה דיאנה. היא צריכה להיראות ייצוגית ואריסטוקרטית, אך יחד עם זאת צעירה ורעננה. השמלה שבחרנו משיגה את המראה המשולב. ייצוגית מצד אחד, אך גם עדכנית ושובבה. זו הבשורה של מידלטון בארמון".

השמלה: עשויה קרפ משי עם אבני סברובסקי ועבודות יד מרובות. סגורה מקדימה ופתוחה עד אזור המותן בחלקה האחורי.

מחיר: 15 אלף שקל

להשיג: לבונטין 1, תל אביב. טל' 03-5664138.

אלון ליבנה

"הייתי בוחר לקייט מידלטון את שמלת הכלה מדגם Hera, אשר בנויה מגזרת אמפייר החתוכה מתחת לחזה. קייט מידלטון היא אישה צעירה, עדינה וחובבת אופנה, ולכן הייתי ממליץ לה ללבוש שמלת כלה עדינה וצנועה באופן יחסי, אבל שהיא עדיין מיוחדת ונועזת מעט".

השמלה: משולבת תחרות עשירות בעבודת יד. הייחוד בה הוא משחקים של חיתוכי תחרות ושילובי פנינים – מהחזה דרך הכתפיים ועד הגב, המייצרים משחק מעניין ותורמים למראה עשיר ונסיכותי.

מחיר: 12 אלף שקל.

להשיג: דיזנגוף 195 פינת ארלוזורוב, תל אביב. טל' 077-2102451.