בפרק הקודם: ליאורה טרגן בוחרת בשמלת מקסי של לילך אלגרבלי.

לילך אלגרבלי - לילהמיסט

כבר בגיל צעיר ידעה לילך אלגרבלי שעיצוב בגדים הוא הדבר שהיא רוצה לעשות יותר מכול, וכשהיתה בת 10 נרשמה לקורס תפירה לנשים במתנ"ס המקומי בעיר הולדתה, קריית ים. במסגרת עבודתה כדיילת אוויר באל על נסעה בעולם ונחשפה לתרבויות, למעצבים ולבתי אופנה שמהם שאבה השראה. לפני כשש שנים הגשימה את חלומה ופתחה את בית האופנה לילהמיסט ביחד עם אחותה סמדר, שבו היא מעצבת שמלות ערב שיקיות ונועזות מבדים משובחים. לאחרונה השיקה אלגרבלי גם מותג אופנה חדש וצעיר בשם Made by LILAMIST.

  (צילום: ניקיטה פבלוב)

הבגד

"בחרתי בשמלה של גדי אלימלך כי אני אוהבת אותו ומעריכה את העבודה שלו. אנחנו חברים טובים עוד מהתקופה שהיה סטייליסט. לבשתי שמלה ורודה ארוכה עם חגורה" (1400 שקל).

הסדר

"כמדי שנה, אחגוג את ערב החג בבית הוריי בקריית ים. כל המשפחה מתכנסת: אחיותיי, אחייני ואורחים לא צפויים של הרגע האחרון".

האווירה

"אצלנו במשפחה נהוג לקרוא את ההגדה בנוסח המרוקאי, לפי הסדר ועד סופה. אבי מנהל את הסדר, וכל אחד קורא מתוך ההגדה בתורו. בתוך כל זה יש שיחות אקטואליה והרבה צחוקים ומצב רוח טוב. אנחנו נוהגים ללבוש גלביות מרוקאיות, לא רק בגלל המנהג אלא בגלל האווירה שהן יוצרות".

הזיכרון

"בשנותיי כדיילת באל על, יצא לי לחגוג הרבה ערבי חג במסגרות שונות בחו"ל, לרוב אצל אנשים שאני לא מכירה. החג הכי מיוחד היה בבית חב"ד בסן פרנסיסקו, עם מגוון לא שגרתי של אנשים, חלקם יהודים וחלקם לא. התארחו שם אנשים מכל העולם, ובכל זאת הצלחנו לקיים 'סדר כהלכתו' וזה היה מרגש מאוד".

אצל מי גדי אלימלך מתלבש לחג? תשובה בפרק הבא בסדרה
  (צילום: ניקיטה פבלוב)