בורסת ההימורים לגבי מחליפו של מעצב האופנה ג'ון גליאנו בדיור נמצאת בימים אלו בהקפאה. בהודעה שמסר השבוע איש העסקים היהודי סידני טולדנו, מנכ"ל ונשיא בית האופנה הצרפתי, נרמז כי הודעה על מינוי מחליפו של גליאנו צפויה להימסר רק בסתיו, כנראה בסמוך להצגת קולקציית אביב-קיץ 2012 של המותג בשבוע האופנה בפריז. "ההודעה על המינוי החדש צפויה להיות בכל זמן: בסתיו או קודם לכן", אמר טולדנו לרויטרס. "היא דורשת תקופת למידה של כמה פרויקטים שלנו. כרגע שוקד צוות העיצוב של בית האופנה על הקדם קולקציה ועל תצוגת ההוט קוטור הצפויה להיערך ביולי".

הודעתו של טולדנו נמסרה לאחר ידיעות שפורסמו באתר האינטרנט פאשניסטה ובמגזין אל, אשר עסקו שתיהן בהודעת המינוי המאחרת לבוא. אחת הטענות רמזה כי הליך הפיטורים של גליאנו עדיין לא הסתיים, וכן כי צפויה פגיעה במכירות העונה הנוכחית עם הודעה על יורש למעצב. אך גם הודעתו הפומבית של טולדנו לא יכולה לעצור את העיסוק האובססיבי של בלוגרים, עורכי אופנה ואתרי אינטרנט בדבר המחליף הצפוי.

פיבי פילו. תעזוב את סלין? (צילום: gettyimages)
פיבי פילו. תעזוב את סלין? (צילום: gettyimages)

לפי השמועות, המועמד המוביל הוא מעצב האופנה ריקרדו טישי, המנהל הקריאטיבי של בית האופנה ז'יבנשי. מועמדים נוספים וראויים הם מעצבי האופנה פיבי פילו מסלין ופיטר קופינג מנינה ריצ'י – שני מותגים הנמצאים בבעלותו של תאגיד המותרות LVMH, שמחזיק בשליטה גם על כריסטיאן דיור. אלו מתווספים למעצבים היידר אקרמן, הדי סלימן (שעיצב את קו הגברים של דיור עד לפני ארבע שנים) והישראלי אלבר אלבז ללנוון.

הדי סלימן. יחזור לדיור? (צילום: gettyimages)
הדי סלימן. יחזור לדיור? (צילום: gettyimages)

מאז פוטר גליאנו באופן פומבי בתחילת מרץ לאחר התבטאות פרו-נאצית, הוא מבלה במוסד הגמילה היוקרתי The Meadows שבאריזונה. כידוע, גליאנו נקלע לקטטה מילולית עם בני זוג בבית הקפה האופנתי לה פרל בפריז, שבעקבותיה נעצר. סרטון וידאו שפורסם ימים ספורים לאחר מכן חשף את אהדתו להיטלר והוביל לפיטוריו המידיים.

אלבר אלבז. יעזוב את לנוון? (צילום: gettyimages)
אלבר אלבז. יעזוב את לנוון? (צילום: gettyimages)

שאלות רבות בעניינו של גליאנו ובעניין המותג הנושא את שמו, ש-92 אחוז ממניותיו שייכות לבית דיור, נותרו בינתיים ללא מענה. האם ימשיך גליאנו לעצב למותג הנושא את שמו? האם וכיצד ישתלב שוב בסצנת האופנה הפריזאית? והאם קהל המאמינים האדוק שצעד אחריו עונה אחר עונה ישמור לו אמונים? דבר אחד ברור לכולם: סצנת האופנה פוסט גליאנו תהיה חייבת לאתר כוכב חדש שינצנץ בשמי פריז.