חולצות העונה נחלקות, באופן גס, לארבע קטגוריות עיקריות: אוברסייז באווירה נינוחה, צמודות לגוף, שקופות ואטומות. ולמרות הצבעוניות החזקה וריבוי ההדפסים העונה, דווקא החלקים העליונים שומרים על רוח מינימליסטית בזכות צלליות שקטות ומהוקצעות.

אריג

מחולצות שיפון ומשי נשפכות, לעתים קרובות עם קשירה בצווארון, ועד חולצות מחויטות שנראות כאילו הושאלו מהארון הגברי – חולצות האריג ממשיכות לשלוט במלתחת הקיץ, כפי שהדגימו פול סמית, דרייס ואן נוטן ומרטין מרג'יאלה. אפשר לבחור במראה נשי או גברי, בסגנון וינטג' או מודרני, אך הנטייה הגורפת היא לנטוש את הטי שירט המסורתית לטובת חולצת אריג אוורירית. ואם פעם גופיית הסבא היתה פריט מאסט בארוננו, הרי שכיום נבחר בגופיית משי דקיקה במקומה.

בטן

אחרי אזהרות חוזרות ונשנות בדבר חזרתן של חולצות הבטן, עכשיו זה רשמי: קיץ 2011 יירשם כמועד חזרתן של חולצות הבטן למלתחה. אומנם לא מדובר במינון גבוה ובאורך קצרצר כפי שזכור לנו מתחילת שנות ה-90, אך הפריט משתלב העונה במראה גראנג' מחוספס, בסגנון ספורטיבי ואפילו במראה ערב מהוקצע. כדי להתמודד בכבוד עם חולצת הבטן, שהופיעה בקולקציות של פול אנד ג'ו, איב סאן לורן, קלואה וראג אנד בון, אפשר ללבוש מעליה חולצה שקופה במראה השכבות.

ראג אנד בון. זה רשמי: חולצות הבטן חזרו (צילום: gettyimages)
ראג אנד בון. זה רשמי: חולצות הבטן חזרו (צילום: gettyimages)

טוניקות

העיצוב המינימליסטי והנינוח שיצרה פיבי פילו לסלין הוליד טרנד של טופים ארוכים בגזרת איי. הטוניקות עשויות משלל חומרים, דוגמת חולצת אריג מכופתרת, גלביית משי קצרה, טי שירט ארוכה ואפילו טוניקת עור (כפי שעשו בקוסטום נשיונל). טוניקות רבות משדרות סגנון בוהמייני של שנות ה-70, ומומלץ ללבוש אותן דווקא על מכנסיים רפויים במראה השמלה על מכנסיים של שנות ה-90.

כתפיים

הקיץ לא נראה אומנם הרבה כריות כתפיים, אך מעצבים רבים הדגישו חלק זה בגוף דרך שרוולים נפוחים ורחבים – פראדה ולנוון עשו כך, ואחריהם גם מעצבים נוספים. גם כתף אחת חשופה בסגנון יוון ורומא ממשיכה להופיע בחולצות סריג ובשמלות, ומי שמעוניינת לחשוף את שתי הכתפיים יכולה לבחור במחוך פאנקיסטי וסקסי כמו שהופיע בקולקציה של בלמן.

עוד במדריך לקיץ מושלם:

הטרנדים החמים

הצבעים, הבדים וההדפסים הנכונים

החצאיות והשמלות השוות

המכנסיים המסוגננים

הסנדלים הנחשקים

ניתן להשיג בארץ