גם אני נבוכה כששולפים ציצי ומניקים לידי בלי כיסוי, אני מודה. זה לא פוליטיקלי קורקט להגיד את זה, אבל יש בזה משהו מביך. אנחנו לא רגילים לראות ציצים או לפחות לא פטמות חשופות וכמו שזה מביך לראות בחורה עם חולצה שקופה שהפטמות שלה קופצות מול העיניים כשהיא הולכת, כך גם מביכות השניות האלה, שבהן אישה שולפת שד, חושפת פטמה ומתחילה להניק.

פשוט שולפת שד

עכשיו, העניין הוא שאני כותבת את זה כאישה מניקה. לפני בדיוק שבעה שבועות נולדה לי בתי השניה. את בתי הראשונה הצלחתי להניק במשך שנה שלמה. זה לא היה קל וזה היה מלווה בכל הדברים הרעים שיכולים להגיע עם הנקה - דלקות, פצעים ואל תשאלו מה עוד. חשבתי בתמימותי שעם הילדה השניה, הכול יהיה פשוט יותר, אבל הגיעו קשיים אחרים, שלא אפרט אותם, כי בינינו, הם מעניינים רק נשים מניקות. בגדול, הנקה, בניגוד לתמונות בפוסטרים, זה לא דבר פשוט.

אבל הקושי הגדול ביותר בהנקה, עם כל הכבוד לכאבים או להתעוררויות בלילה, הוא ניהול ההנקה, במיוחד בציבור ובמיוחד בגילאים הנמוכים שבהם צריך להניק לפעמים גם כל שעה-שעתיים.

בשלב הזה מגיעים כל מיני פתרונות להסתרת החזה. יש את סינר ההנקה, פתרון צנוע, אבל לא כל כך מתאים למזג האוויר הישראלי ההביל שגורם לסינר להפוך לאוהל אשר אוגר את החום בתוכו. אפשר לחבר טטרה לחזייה ולנסות להתכסות איתה, אבל פעמים רבות היא פשוט תיפול או סתם לא תעשה את העבודה. את שני הפתרונות האלה אני מאמצת לעתים קרובות, אבל לפעמים, כשהתינוקת שלי מתחילה לצרוח, אני עושה את מה שהרבה נשים עושות. אני שוכחת מהצניעות, מהסינרים ומהטטרות. אני פשוט שולפת שד ומניקה אותה.

זה מזכיר לי שפעם אחת ידיד משותף התלונן שבכל פעם שאשתו הייתה מניקה, היא הייתה קוראת לו ומבקשת ממנו שיביא לה כוס מים. "היא יודעת שהיא תהיה צמאה בטירוף, אז למה מראש היא לא מכינה כוס מים לפני שהיא מניקה?" הוא שאל בתסכול. ההסבר הוא פשוט. כשהילד שלך, במיוחד בגילאים הנמוכים, מתחיל לבכות ולבקש לינוק, שום דבר אחר לא מעניין אותך. לא המים שתשוועי להם באותן השניות שבהן יתחיל לזרום החלב וגם לא הכרית שתתחרטי שלא רצת להביא מהחדר.

כך גם הצניעות. אם את לא אישה דתיה או כזו שמאוד חרדה לגופה החשוף, מאוד ייתכן שזה פשוט לא יעניין אותך באותו הרגע. האמינו לי. אני לא בחורה פרובוקטיבית והאמת היא שאני אפילו לא אוהבת מחשופים, אבל לפעמים, כשהילד שלי רעב, אני פשוט שולפת ציצי.

חברים, תתמודדו

בדיון הזה יש המון צביעות או שוביניזם או אולי סתם חוסר היכרות מספיק עם נושא ההנקה. לא ראיתי אף מאמר שיוצא נגד גברים עם חריץ או כאלה שעוצרים בצד ומשתינים בחוץ וזאת למרות שרק עצם ההשוואה היא בעיני מחפירה. גם לא ראיתי אף אחד קורא להדיר מהשטח הציבורי תיכוניסטים שהחליטו להתנשק צרפתית בדיוק מול העיניים שלי, שחיינים עם בגד ים צמוד שרואים בו הכול או נשים עם מחשוף עמוק במיוחד. זה מביך, אבל אנשים זורמים עם זה, מבינים שזה חלק מהחיים.

וכן, גם ציצי חשוף זה מביך, אבל כשאני רואה אישה שולפת ציצי ומניקה, אני מתגברת על המבוכה. אני מפעילה את שיקול הדעת שלי ומבינה שעכשיו היא עושה את אחד הדברים הכי חשובים בעולם, היא מעניקה לילד שלה אוכל, שתיה, חומרים מחסנים שיעזרו לו להתמודד עם מחלות והמון המון אהבה. אני מתגברת על המבוכה לא כי היא לא קיימת, אלא כי היא קטנה. היא קטנה לעומת המטרה הגדולה שהיא משרתת.