מחקר אמריקאי שבדק 527 חברות מצא כי חברות מסחריות שהפגינו התחשבות רבה יותר בהורים (למשל, אפשרו להורים לעבוד בשעות גמישות ולקחת יותר ימי חופש שקשורים לילדיהם) היו מוצלחות יותר כלכלית בצורה מובהקת. מחקר מדעי שערכה חוקרת עצבית בשם ד"ר קים פיליונג בנושא גמישות עצבית במוח של אמהות טריות מצא כי תאי העצב במוחן התחדשו או נוצרו באיזורים מוחיים המקושרים לבקרת רגשות, שכלתנות ושיקול דעת באינטרקציה עם הרך הנולד. אותן יכולות עצביות קיימות במוחן של אמהות גם כשהן חוזרות לשוק העבודה, ומאפשרות להן לעבוד בריכוז יתר ומולטי-טסקינג.

עם זאת, על פי נתוני הלמ"ס, עדיין הנשים בהיי-טק מהוות רק 35.5% מהמועסקים – 100 אלף מתוך קרוב ל-300 אלף עובדים בענף. אולי הן חוששות מממוצע שבועי של 41 שעות עבודה לשבוע בשנת 2011 - לעומת ממוצע של 36 שעות בשבוע למועסקים ולשכירים בכלל המשק, ולכן הן גם מקטינות את היקף המשרה בעקבות לידת הילד. על פי ארגון נעמ"ת, המצטט את הלמ"ס, 16% מהנשים בגילאים 40-25 מקטינות את היקף העבודה, בהשוואה ל-3% בלבד בקרב הגברים. רבות מהן לא יודעות שאפשר גם אחרת.

חברות היי-טק רבות כבר הבינו את היתרון הטמון באמהות צעירות המצליחות לדחוס כמות גדולה יותר של עבודה בזמן העבודה הקצר שברשותן, והן מנסות לעודד גיוס אמהות לשורותיהן ומציעות להן שכר ברוטו העומד על 13,402 ש"ח (בהשוואה לשכר חודשי ממוצע של 5,917 ש"ח בענפים כלליים) ותנאים טובים.

כמה חברות היי-טק גדולות מבקשות במיוחד לקדם את הנשים: חברת אינטל, למשל, שמה לה למטרה את נושא קידום הנשים. החברה מציעה לנשים שעות עבודה גמישות, משרה חלקית ויום בשבוע עבודה מהבית. כל הדברים האלה, אגב, מיועדים גם לגברים. עובדות החוזרות מחופשת לידה זכאיות לחזרה הדרגתית בשנה הראשונה לאחר הלידה, דבר שהפחית את שיעור העזיבה של נשים אחרי לידה מ-21% ל-3% בלבד. בנוסף יזמה אינטל הקמת מעון יום צמוד למפעל בקריית גת, שמיועד לילדים עד גיל 3 וחצי, והוא פועל מ-6:30 עד 19:30. בנוסף מתקיימות קייטנות לילדי העובדים ופעילויות לילדים המבוגרים יותר.

רחל אביטבול טחן, בת 36 ואם ל-3 בנות, עובדת באינטל כמהנדסת תהליך כבר 12 שנה. במהלך תקופת עבודתה באינטל, נולדו שלוש בנותיה והיא אף הספיקה להשלים תואר ראשון בהנדסת חשמל במכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון כדי לשדרג את שכרה. "על אף שאינטל הוא מקום עבודה תובעני", היא מספרת, "יש הטבות כמו שעת הנקה הניתנת לנשים עד שהתינוק מגיע לגיל שנה. בנוסף, גמישות השעות מאפשרת לי לעבוד בשעות נוחות יותר. אני מתחילה את היום בשעה 8:00 ומסיימת ב-17:00, במקום להתחיל ב-9:00 ולסיים בהתאם, ויכולתי אף להגיע מוקדם יותר. קיימת גם הטבה נחמדה של פדיקוריסטית, ספר וחדר כושר, שהבילוי בהם נחשב כשעת עבודה, ועד לפני שנה אף ניצלתי את ההטבה של יום העבודה מהבית".

חברה נוספת המבקשת לקדם נשים היא חברת התוכנה SAP, המבקשת להגדיל את מספר הנשים המועסקות בה, ומינתה לשם כך קבוצת נשים שמתכנסת אחת לתקופה ודנה בנושאים של קריירה ופיתוח אישי ונשי. לעובדים (גם גברים וגם נשים) ישנה אפשרות לגמישות בשעות העבודה, ונשים החוזרות מחופשת לידה יכולות להוריד את אחוז המשרה. בנוסף מציעה החברה קייטנות לילדי העובדים בחופשות ועוד.

Ebay ישראל מציעה לעובדות החוזרות מחופשת לידה חזרה למשרה חלקית, גמישות רבה בשעות ואפשרות לעבודה מהבית.

סוגרת את הרשימה גוגל ישראל, המציעה הטבות מפליגות לנשים. נשים שעובדות בגוגל זכאיות ל-12 שבועות חופשת לידה בתשלום מעבר ל-14 שביטוח לאומי נותן, מה שאומר חצי שנה של חופשת לידה בתשלום. אבות זכאים לחודש חופשת לידה בתשלום, שאותה הם יכולים לקחת במרוכז או לפרוס על פני שנה. בנוסף מציעה החברה טיול לחו”ל לכל המשפחה במימון חלקי של החברה. כשחוזרות הנשים מחופשת הלידה מתאפשרת להם עבודה גמישה, אפשרות לעבודה מהבית ואפשרות להוריד את אחוזי המשרה.

לכן, למרות שנשים נוטות יותר לוותר על הקריירה שלהן כאשר נולדים ילדים למשפחה, ולפי נתוני הלמ"ס 38% מהן ציינו גם כי הן מתקשות לשלב בין היותן אמהות להיותן עובדות, אולי כדאי שיפנו דווקא לתחום ההיי-טק, בו חברות רבות יותר ויותר מציעות להן הטבות.