אני אוהב בחירות, חגיגת הדמוקרטיה וזה. לקחת את הילדים להצביע, ללמד אותם קצת אזרחות. זה כל כך כיף, שהייתי רוצה שיהיו בחירות בכל שנה. כלומר, אם זה לא היה בזבוז עצום של משאבי הציבור. אה וגם אם זה לא היה מחסל כל תקווה לחשיבה ארוכת טווח בכנסת. אה, וגם אם זה לא היה תוקע את כל המערכת המדינית לתשעה חודשים במינימום. כן, וגם אם זה לא היה יום חופש שעולה למשק עוד ערימה לא קטנה של כסף. בעצם, כשחושבים על זה, של מי היה הרעיון הזה ללכת שוב לבחירות?
אם שאלתם את עצמכם "מה אני כהורה צריך להצביע?", הגעתם למקום הנכון. אמנם ישנן תשובות רבות לשאלה הזו, אבל אולי דווקא כאן תמצאו את התשובה שמתאימה לכם. ואם כבר שאלתם, אני באופן אישי עם מרצ. מבחינתי, הדבר החשוב ביותר שאפשר להנחיל לילדים שלנו הם ערכים של זכויות אדם ושיוויון. בעיניי, לא שווה לחיות במקום שלא מקיים אותם, בין אם בעוני או בעושר, בפחד או בביטחון.

כדי שאוכל לתת להם תשובות בעתיד / טל חן

אני מצביע: מרץ.

איך זה טוב לילדים? כי מתישהו אנחנו נצטרך לילדינו תשובות. "בתקופה ההיא", כשכולם פחדו ושנאו, היינו אלה שרדפו שלום; שדבקנו בזכויות אדם אפילו כשזה לא היה פופולרי. נספר להם שהביטחון שלהם היה יותר חשוב לנו מנקמה. נסביר שידענו שציונות זה לא ללכת אחורה, אלא לחשוב קדימה - על המציאות שהם יגדלו בה. נספר שלא הסכמנו לכבוש עם אחר, כי הבנו שזה אוכל את המדינה שלנו מבפנים. נתגאה על כך שלא התעסקנו בחישובים פוליטיים, אלא בחרנו בערכים שלנו. לא נסענו לברלין, אלא נשארנו להילחם על המדינה, על החינוך שלהם, על חופש הבחירה ועל כל האפשרויות להגשים את עצמם במדינה ששייכת להם.

לפוסט המלא:הביטחון שלכם חשוב לנו .

לטובת ילדי הגרושים / גיא רוה

אני מצביע: ליכוד.
איך זה טוב לילדים? אני מאוד מעריך ומכבד את עמדתה ופועלה של חה"כ גילה גמליאל בכל הקשור לקידום מעמד האישה והסתכלותה הנאורה על תפקידם המשותף של שני הורי הילד, מבחינתי פמיניסטית מהדור החדש. כאב גרוש וכיו"ר עמותה לקידום טובת ילדי ההורים הגרושים, אני מצביע לפי פרמטר זה בלבד. חה"כ גילה גמליאל היא כמעט היחידה בכנסת שמדברת בגלוי על כך שחוק חזקת הגיל הרך ארכאי, פוגע בילדים, אך במקביל פוגע גם באמהות ויש לבטלו. גמליאל אף כתבה מספר מאמרים בנושא, התראיינה על כך ברדיו והגישה הצעת חוק פרטית לביטול החזקה. אז כן, השנה, בפעם הראשונה בחיי, אצביע ליכוד. וכן, זה לא הוא (ביבי), זאת היא (גילה).

לפוסט המלא:פרמטר אחד בלבד .

שהילד שלי ירגיש בטוח / אליסף יעקב

אני מצביע: הבית היהודי.

איך זה טוב לילדים? בסופו של דבר כל הורה רוצה שהילד שלו ירגיש בטוח ולצערי אנחנו חיים פה במקום שהוא על סף פיצוץ. יש רק מפלגה אחת שיש לה פתרון לעניין והיא הבית היהודי. אני אדם מאוד חברתי מטבעי והתלבטתי רבות בבחירות, מה יותר חשוב לי - חברה או ביטחון? בסופו של דבר, החלטתי שנכון להיום, הביטחון יותר חשוב לי ולעתיד ילדיי ולכן, עזבו אתכם משמאל או ימין, אם הביטחון של ילדכם חשוב לכם, תקראו את הפתרון של בנט למצב הנוכחי. בעיניי זה הפתרון ההגיוני היחיד.
לפוסט המלא:הביטחון שלכם חשוב לנו .

יותר כסף לילדים / עמירם בניון

אני מצביע: כחלון.

איך זה טוב לילדים? לדעתי, בעזרת התוכנית של כחלון, יישאר לנו יותר כסף פנוי בכיס בסוף כל חודש, כדי שנוכל להתקדם ולהתבסס כמשענת עבור הילדים שלנו (כמו שההורים שלנו בשבילנו, לכל הפחות). רפורמה בבנקים ובמנהל מקרקעי ישראל מבחינתי זה ואוו גדול לכיס וזה בצרוף הקריטריון ה"שולי" של אמינות (יחסית) ודי מספק אותי בשלב זה. גם אם רק חלק מהדברים יבוצע אני אוציא פחות כסף בכל חודש.

לפוסט המלא: יותר כסף בכיס .

תקווה לעתיד טוב יותר / אילן שיינפלד

אני מצביע: המחנה הציוני.
איך זה טוב לילדים? המחנה הציוני מבטיח לנו את הדבר הכי חשוב שנוכל להקנות לילדינו - תקווה לחברה מתוקנת ושואפת שלום, השבת התפיסה והמנגנונים של מדינת הסעד או לפחות חתירה ליתר שוויוניות בחברה הישראלית לפלגיה. חזון השלום וחזון החברה המתוקנת שלובים זה בזה. הם יתממשו כאן ויתנו להורים בדיוק את מה שהם רוצים לתת לילדיהם: עתיד ותקווה לעתיד טוב יותר.

לפוסט המלא: חזון השלום .

המבוגר האחראי / יובל אדם

אני מצביע: מרצ.

איך זה טוב לילדים? מפלגה צריכה לדאוג לכך שהמדינה הזו תהיה מקום טוב יותר לילדים שלנו. זה אומר לדאוג לחינוך, לשקיפות שלטונית, לזכויות אדם, לאיכות הסביבה. לא רק לפמפם מסעות הפחדה על איראן כדי להישאר בשלטון עוד קצת. הם כלב השמירה של הדמוקרטיה העדינה שלנו, בים של פאשיזם גואה. בגן הילדים של הכנסת שלנו, הם מרגישים כמו המבוגר האחראי, ששומר על בגרות ודואג לדברים שחשובים לי, כדי לעשות כאן עתיד טוב יותר. מרצ שקופה, נקיית כפיים, מנסה שיהיה פה טוב לכולם ולא רק למגזר כזה או אחר ואני אצביע להם בלב שקט. אם אצביע לכמעט כל מפלגה אחרת, אצטרך להקיא אח"כ. זה אומר משהו.

לפוסט המלא:מקום טוב לילדים שלנו .

אנשים שבאו לעשות / אור לבו

אני מצביע: יש עתיד.
איך זה טוב לילדים? אני חושב שחלק ממחויבותנו כהורים זה להסתכל על התמונה הגדולה. הבחירות הן לא רק על מי אנחנו רוצים כראש ממשלה, אלא על מי האנשים שייכנסו לכנסת. מהבחינה הזו, הרשימה של יש עתיד מלאה באנשים שרוצים לשנות, אנשים שבאו לעשות ולא אנשים שרוצים להיות בכנסת בשביל הטייטל. הבחירות הללו הן זמן טוב להראות לביבי, שפירק את הממשלה כי לא היה מרוצה מהרכבה, שזהו רצון העם ואם זה לא מתאים לו - שילך הביתה ולא יכפה עלינו עוד מערכת בחירות יקרה. אה. ועופר שלח.

לפוסט המלא: אה. ועופר שלח .

בתי חולים זמינים וחינוך טוב יותר / עומר להט

אני מצביע: המחנה הציוני.
איך זה טוב לילדים? אני חושב שזה טוב להורים כי צריך להחליף את הממשלה, שדואגת רק לתחזוקת הפחד והחשש הקיומיים ובכך מזלזלת בצורה מתנשאת על שאר תחומי החיים החשובים לא פחות. כי עם כל הכבוד לאיום האיראני, אני כהורה מפחד יותר שילדיי ייפלו קורבן כעוברי אורח לניסיון חיסול משפחות פשע וזה כמעט קרה לפני שנתיים. עם כל החשש מפצצת אטום, הפחד המיידי שלי הוא מתאונת "פגע-וברח" שבה אני או יקיריי עלולים להיפגע והממשלה הנוכחית לא עושה דבר כדי להגביר את האכיפה ואת הענישה. עם כל הפחד משואה גרעינית, אני רוצה שבתי החולים יהיו זמינים לי ולילדיי, שהחינוך שיקבלו יהיה הטוב ביותר ושאוכל לעזור להם, והם לעצמם, להתקיים בכבוד ואולי אפילו לרכוש דירה.

לפוסט המלא: פגע וברח .

למען ילדינו / ברק שטרית

אני מצביע: יש עתיד.

איך זה טוב לילדים? כי הגיע הזמן לחשיבה לטווח ארוך ולהמשכיות בפוליטיקה. אני מתכוון להצביע ל"יש עתיד" כי אני כבר לא מאמין בפוליטיקה הישנה (למרות שהחדשה בינתיים גם לא משהו). אני מאמין בלפיד ובחזון שהציג לפני שנתיים. אני יודע שחזון לא מגשימים בתוך שנתיים ולכן אני אתן לו את הקול שלי שוב. לא רק כי אני מאמין באיש ובמפלגה, אלא כי הגיע הזמן שתהיה פה המשכיות וחשיבה לטווח ארוך. לא רק למעננו, אלא בעיקר למען ילדינו. אני כבר יודע שלדור שלי לא בטוח יהיה פה יותר טוב, אבל אני אתן את הקול שלי למי שאני מאמין שלפחות יבטיח שיהיה טוב יותר לילדים שלי.

טוב לילדים / יואב כהן מלמד

אני מצביע: יש עתיד.

איך זה טוב לילדים? ההצבעה טובה לנו, ההורים ממעמד הביניים, שמרוויחים טוב, אבל עדיין מרגישים מחנק. אם זה טוב לנו, זה טוב לילדים שלי. בניגוד לכל המפלגות האחרות, בעבר ובהווה, העמוסות אידיאולוגיה מדינית מנופחת, מציאותית כהזויה – "יש עתיד" היא מפלגה שבאה לעבוד בשבילי, לשרת אותי, האזרח, בכל ענייני הפנים של המדינה - כלכלה, מעונות יום, הורדת יוקר המחייה. עם מצע מדיני לא הולכים למכולת, עם כל הכבוד "לֹא תַחְסֹם שׁוֹר בְּדִישׁוֹ" (דברים, כ"ה, ד')" - הגעתי למסקנה כי לא נתנו למפלגה לסיים את המלאכה, שמא כל הקרדיט יגיע לידיהם. רוב רובם של ההישגים של הממשלה היוצאת הנם של משרדי המפלגה. תבדקו אותי.