אחד המקומות הכייפים ביותר עבור ילדים הוא הים. יש להם מרחבים אין סופיים לרוץ, חול לשחק בו, מים להירטב בהם ומקום להיות בו מה שהם יודעים להיות הכי טוב - ילדים. זו גם בדיוק הסיבה שצילום ילדים בים הוא כל כך פוטוגני, כי כשהכי טוב להם - הם נראים נפלא. אז איך מצלמים תמונות משגעות של ילדכם בחוף הים? הנה כמה טיפים.

1. תנו להם להיות מי שהם - ילדים

תנו להם לרוץ, לשכב על החול, להיכנס למים. אל תדרשו מהם לחייך ועל תעמידו אותם. ילדים לא משתפים פעולה כשמכריחים אותם לחייך. עודדו אותם ליהנות מכל השפע שמציע חוף הים ותעדו אותם בלי שישימו לב. אלו יהיו התמונות הכי טובות שצילמתם.

כשהם נהנים הם מצטלמים הכי טוב (צילום: סנדי אהרון)
כשהם נהנים הם מצטלמים הכי טוב (צילום: סנדי אהרון)

2. תאורה

האתגר הגדול ביותר לצילום בים הוא ההתמודדות עם התאורה המאוד בהירה שהשילוב של השמש החזקה והחול יוצרים. הימנעו מלצלם בשעות בהן השמש בשיאה. השתדלו לצלם בזריחה או בשקיעה, אז התאורה היא הטובה ביותר ומאוד מחמיאה למצולמים. השמש החזקה של שעות היום יוצרת צללים לא יפים על פני המצולם והתאורה פחות רכה ונעימה. אל תשתמשו בפלאש של המצלמה. הוא לא מחמיא למצולמים ויוצר תמונה מאוד לא טבעית.

הרבה שואלים מה עדיף - בזריחה או בשקיעה. אני אומרת, לכל שעה יש את הקסם שלה. בזריחה האור בהיר וצלול. שעה זו גם עדיפה להרבה מהילדים, בעיקר לפעוטות, כי בשעות הבוקר הם בשיא שלהם. הם עירניים ומוכנים לכבוש את רצועת החוף. בשקיעה הצבעים עמוקים וחמים יותר. יש בהם קסם שלא ניתן להתעלם ממנו והשמיים נצבעים בצבעי אש עוצרי נשימה. אני ממליצה להתנסות בצילום בזריחה וגם בשקיעה, מגוון התמונות שיצאו לכם יהיה מדהים.

לכל שעה ביום יש את הקסם שלה (צילום: סנדי אהרון)
לכל שעה ביום יש את הקסם שלה (צילום: סנדי אהרון)

3. בחירת לוקיישן

חפשו חוף שקט, עם מעט אנשים. זה מצטלם יותר טוב כשרק הקטנטנים שלכם בתמונה ואין עוד אנשים בתוך הפריים. חפשו חוף מעניין, שיש בו יותר מחול ומים, כדי לאפשר לכם יותר מגוון של תמונות. יש חופים שיש להם סלעים, מפרצים, סירות, מזח - כל אלה יוסיפו המון לתמונות שלכם.

4. אל תפחדו לנסות

צלמו את ילדכם כשהשמש מאחוריו. זה ימנע את קושי של הילד להסתכל לכיוון השמש ואת כיווץ העיניים וזה גם יצור מעין הילה סביב ראשו, מה שיתן לתמונה מראה חלומי.

5. תמונת אווירה מול הים

צלמו את ילדכם מסתכל לכיוון הים. זו תמונת אווירה שתמיד תעשה לכם טוב כשתסתכלו עליה.

תמונת אווירה מול הים (צילום: סנדי אהרון)
תמונת אווירה מול הים (צילום: סנדי אהרון)

6. רדו לגובה שלהם

צלמו מנקודת המבט שלהם. צלמו איך שהם רואים את העולם שלנו.

7. התקרבו

צלמו אותם מקרוב, את הבעות הפנים שלהם, את האושר בעיניים כשהם משפריצים מים או מתמלאים בחול.

התקרבו אליהם (צילום: סנדי אהרון)
התקרבו אליהם (צילום: סנדי אהרון)

8. תפסו רגעים של ביחד

תגיעו לים כל המשפחה וצלמו אחד את השני. אין כמו תמונות משותפות עם הילדים שמראות את הקשר המקסים ביניכם. צלמו תמונות משותפות של האחים. אלו יהיו תמונות שהם יוקירו לנצח.

צלמו אותם יחד (צילום: סנדי אהרון)
צלמו אותם יחד (צילום: סנדי אהרון)

9. הביאו איתכם אביזרים מדליקים

למשל, כובע קש, משקפי שמש, דלי וכף צבעוניים. האביזרים הללו יוסיפו לתמונות צבעוניות מתוקה וישדרגו אותן.

הביאו אתכם אביזרים מדליקים (צילום: סנדי אהרון)
הביאו אתכם אביזרים מדליקים (צילום: סנדי אהרון)

10. תהנו!

צאו ליום כיף עם הילדים בחוף הים, רוצו איתם לתוך המים, בנו ארמונות מחול והביטו על השקיעה יחד - זמן איכות עם הקטנטנים והנאה מובטחת.