שוק התרבות והבידור, שבימים כתיקונם פורח בעיתות של חופש גדול, ספג מכה קשה עם פתיחת מבצע "צוק איתן". אמנים רבים נענו לפניה של הקאמרי באינסטגרם והצטלמו עם שלט שעליו כתוב "ההצגה חייבת להמשיך". מי שמרגיש שהוא יכול להמשיך בהצגה, מוזמן לאחת ההצגות הבאות:

תיאטרון המדיטק

אוזו ומוזו מכפר קאקארוזו

קומדיה מוסיקלית על פי ספרו של אפרים סידון. "אוזו ומוזו מכפר קאקרוזו" הוא אחד מספרי הילדים הידועים והאהובים בישראל, הצגה מרתקת ומצחיקה גם יחד, המבקשת להבקיע את חומות הזרות והשנאה ולהבהיר כי גם האחר והלא מוכר, הוא בעצם בן אנוש.

מתי? מדיטק, שבת, 9.8, 10:30.

למי? לבני 5 ומעלה.

עוד פרטים כאן: אוזו ומוזו .

הכבש השישה עשר

מחזה מוסיקלי על פי ספרו של יהונתן גפן. חבורת ילדים מגיעה אל הגן. הם מחפשים את דניאל, חברם הטוב שנעלם ויחד הם מגלים את ערכה המופלא של החברות. מחזה מוסיקלי המביא אל הבמה את הלהיטים הגדולים מספרו האהוב של יהונתן גפן: "גן סגור", "הילדה הכי יפה בגן", "אני אוהב שוקולד" ועוד רבים אחרים.

מתי? מוזיאון תל אביב: חמישי, 14.8, 17:00. במדיטק: שבת, 16.8, 10:30, 12:30.

למי? לכל המשפחה.

עוד פרטים: הכבש השישה עשר .

מלך היהודים

אופרת רוק על חוזה המדינה, מאת: דבורה עומר טלי ורן. שני תלמידים נסחפים למסע מרגש ומותח בעקבות בנימין זאב הרצל - האיש הצעיר שהשאיר מאחוריו בית, משפחה, כסף וקריירה מבטיחה והקדיש את חייו להגשמת חלומו: הקמת בית לעם היהודי. המסע עובר בין הרגעים החשובים ביותר בחייו של הרצל: משפט דרייפוס, ההתחברות עם וולפסון ונורדאו, הקונגרס הציוני הראשון והפגישות עם האישים החשובים של התקופה.

מתי? שני, 18.8, 19:30.

למי? לבני 10 ומעלה.

פרטים נוספים: מלך היהודים .

שעות סיפור במדיטק

  • 7.8, יום חמישי, שעה 17:00. הדס דיאמנט בסיפור האריה והעכבר, משל. סיפור המלמד שיש לכבד כל יצור חי, אפילו את הקטן ביותר. מחיר כרטיס: 10 שקל.
  • 11.8, יום שני, שעה 17:00. טל מ"תיאטרון גלגול" בסיפור "חנה'לה ושמלת השבת", מאת: יצחק דמיאל. חנה'לה עוזרת לאדם זקן לשאת את משאו ושמלתה מתלכלכת. מי יעזור לה עכשיו? מחיר כרטיס: 10 שקל.
  • 14.8, יום חמישי, שעה 17:00. אופירה לוי בסיפור "הקוסם מארץ עוץ" מאת: פרנק לימן באום. דורותי מגיעה לארץ עוץ המופלאה, אך היא מתגעגעת הביתה, לדודים שלה בקנזס. מחיר כרטיס: 10 שקל.
  • 18.8, יום שני, שעה 17:00. גדית האגדית בסיפור "אריה הספריה", מאת: מישל קנודסן. יש אריה בספריה ואף אחד לא יודע מה לעשות! יש כללים בנוגע לצעקות וכללים בנוגע לריצה, אבל אין שום כלל בנוגע לאריות. מחיר כרטיס: 10 שקל.
  • 21.8, יום חמישי, שעה 17:00. שרלי דנינו בסיפור "הענק וגנו", מאת: אוסקר וילד. ענק שב לגנו ומוצא שם ילדים. מחיר כרטיס: 10 שקל.
  • 23.8, יום שבת, שעה 12:00. תיאטרון "קרן אור" בסיפור הפיה לילי השומרת על הסביבה, עפ"י מוניקה פינסטרבוש. הפיה לילי, מבוקר עד ליל, מבלי להתבלבל, עוזרת לכל חבריה ומלמדת אותם לשמור על הסביבה. מחיר כרטיס: 15 שקל.
  • 28.8, יום חמישי, שעה 17:00. יהל חזן בסיפור האוצר שמתחת לסיר, עפ"י סיפור מאת ר' נחמן מברסלב. לילה אחד חולם איציק חלום, מתחת לגשר בבאר שבע, עמוק באדמה, טמון אוצר יקר. מחיר כרטיס: 10 שקלים.

תיאטרון הידית - פרדס חנה

"העץ הנדיב", תיאטרון בובות וסיפורים, עיבוד לספרו הנודע של המשורר האמריקאי של סילברסטיין ובביצוע של אילה דנוך.

מתי? שלישי, 5.8, בשעה 18:00.

להזמנת כרטיסים: טלפונית: 077-5301381.

"שלישי בחמש", מרכז פליציה בלומנטל בתל אביב

מסורת חדשה של קונצרטים לכל המשפחה באולם האינטימי והיפהפה של מרכז פליציה בלומנטל.

12.8 - "שרק פוגש את התזמורת": על מוסיקה, סרטים ומה שביניהם, עם דן הופרט.

19.8 - "ג'אז ואלתור כדרך חיים": עם יובל כהן, פסנתרן הג'אז מפליג על כנפי הדמיון.

26.8 - "חווית הפלמנקו": עם שתי רקדניות מתוך להקת הפלמנקו הישראלית COMPAS.

2.9 - "קשת הציידים": עם יובל אדרת, איך התחיל הכינור ואיך הוא כיום.

פסטיבל חלום של תיאטרון

המרכז הבינלאומי לתיאטרוני ילדים ונוער, בתמיכת משרד התרבות והספורט ובשיתוף התיאטרון הלאומי, הבימה, מקיים זו השנה השלישית ברציפות חגיגת קיץ של תיאטרון לילדים, לנוער ולכל המשפחה במשכן התיאטרון הלאומי, הבימה. במסגרת הפסטיבל תתקיים תחרות פרס הבמה, שבה יתמודדו 26 הצגות מתיאטראות לילדים ונוער בארץ. בסיום יוענקו לזוכים פרסי התיאטרון. פעילות תיאטרלית חווייתית ללא תשלום תתקיים בפואיה רובינא שבתיאטרון הבימה להנאת הקהל הרחב ובאי הפסטיבל.

בין ההצגות המשתתפות: הכיתה המעופפת, גברת כלום, מסיבה בגן העכברים, פרח נתתי לנורית ועוד.

מתי? 10-23 באוגוסט 2014, תיאטרון הבימה.

פרטים נוספים: פסטיבל חלום של תיאטרון .

פיראט באמבט
פיראט באמבט

פסטיבל תיאטרון בובות תיאטרון הקרון ירושלים

הפסטיבל הבינלאומי ה-23 לתיאטרון בובות יתקיים כמתוכנן עם מיטב מופעי תיאטרון הבובות מהארץ והעולם. בין ההצגות שיעלו: גברת כלום, עיבוד חדשני ומרענן לאגדה "הדייג ודג הזהב" - תיאטרון חפצים פרוע, שובב וליצני. יצירה, כתיבה. משחק והפעלה: רינת שטרנברג. בימוי: עלינא אשבל.

תיאטרון הקרון
תיאטרון הקרון

"מעיל הפלאים"

הצגה פיוטית המשלבת תיאטרון בובות, חפצים, טקסטיל ומוסיקה. בבוקר רגיל אחד, חייט קטן מקבל פתק ובו כתוב: "נא לתפור מעיל. המידות אינן משנות. העיקר שיתאים בדיוק..." בחצות הלילה בדיוק הוא משלים את המשימה, אבל אז...
עיבוד, עיצוב, מוסיקה והפעלה: אורנן ברייר. הצגה מוסיקאלית בהשראת ספרו של יואל הופמן "בפברואר כדאי לקנות פילים". רונית וסיימון שרים ומנגנים בכלי נגינה רבים: קונטרבס, חצוצרה, חליל צד ועוד. דרך המוסיקה ומשחקי הדמיון הם חולקים רגעי פחד ואומץ, בדידות ושותפות, ריבים, פיוסים, געגועים ולבסוף... ממש בסוף, הם הופכים לחברים.

מתי? 10-14.8.

פרטים נוספים: מעיל הפלאים .