לכבוד החופש הגדול והקיץ החם, ליקטנו עבורכם כמה ממגלשות המים המטורפות ביותר בעולם. אז נכון שתצטרכו לקנות כרטיסי טיסה כדי לגלוש באחת מהן אבל עד שזה קורה, תוכלו לפחות לצנן את העיניים.

המגלשה: Aqualoop

הפארק : Terme 3000, Moravske Toplice, סלובניה

ממגדל בגובה 22 מטר יוצאות כאן כמה מגלשות מים, ביניהן אחת באורך 170 מטר. האטרקציה המרכזית היא ה-Aqualoop, שהיתה הראשונה בעולם שהציעה לולאה של 360 מעלות.

ביקור ממוצע במגלשת הלולאה יימשך כ-7 שניות, במהלכן תצברו מהירות של כ-80 קמ"ש – אחת מהמהירות באירופה. אם החוויה היתה קשה עבורכם, תוכלו לפנק את עצמכם באחת מעשרות בריכות המים התרמיות שמציע האתר.

המגלשה: Tornado Water Slide

הפארק: Hurricane Harbour, מסצ'וסטס

המגלשה הייחודית הזאת כל כך מוצלחת, שהיא זכתה לעשרות כפילות ברחבי העולם. ארבעה מתגלשים חולקים מעין סירת גומי שיורדת במורד תעלה דמויית טורנדו בגובה שבע קומות. בעין הסערה אתם תהיו הכי קרובים לדבר האמיתי.

המגלשה: Speedy

הפארק: Sonnentherme, אוסטריה

ספידי היא לא מהמפחידות שברשימה, אבל היא מספיק ארוכה ומפותלת כדי להציע לכם את אחת מהגלישות המרשימות. אחרי ירידה רבת סיבובים של 141 מטר מגובה 23 מטר, אין מצב שלא תצאו עם סחרחורת.

המגלשה: Jumeirah Sceirah

הפארק: Wild Wadi Water Park, דובאי

בגובה 32 מטר מחכה כאן מגלשה כפולה: לכל אחת משני התאים הסגורים נכנס מתגלש אחד, ובבת אחת יוצאים השניים למסע באורך 120 מטר במהירות של 80 קמ"ש.

המגלשה: Insano Slide

הפארק: Beach Park, ברזיל

המגלשה המוארכת הזאת זכתה בזמנו להיכלל בספר השיאים של גינס בתור המגלשה הכי גבוהה בעולם. גובהה – 41 מטר, כבניין בן 14 קומות. כדי להבין עד כמה היא תלולה מספיק לשמוע שאת כל המרחק הזה גומע המתגלש בחמש שניות בלבד – במהירות 104 קמ"ש.

המגלשה: Leap of Faith

הפארק: Atlantis Paradise Island, איי בהמה

ב- Aquaventure, מתחם המים של הפארק, תמצאו מגלשה בגובה לא מרשים במיוחד של 18 מטר. אבל המגלשה, הבנויה כמקדש של בני שבט המאיה, מסתיימת בתעלה שקופה שעוברת בבריכת כרישים – וזה כבר כן מרשים.

המגלשה: Summit Plummet

הפארק: Blizzard Beach, פלורידה

איך נשמעת לכם נפילה חופשית לאורך מגלשה כמעט אנכית באורך 36 מטר – אחת מהמהירות והגבוהות בעולם? המגלשה הזאת כל כך תלולה, כמו קפיצת סקי מגובה 12 קומות, שאפילו לא תראו לאן אתם קופצים. צג מיוחד יראה לכם לאיזו מהירות הגעתם.

המגלשה: Faster, Kamikaze

הפארק: Galaxy Erding, גרמניה

לא פחות מ-20 מגלשות מציע פארק המים הגרמני למבקריו, והן מחולקות לשלוש רמות. למיטיבי אדרנלין מומלץ לערוך היכרות מקרוב עם ה-Faster – שבה אתם עשויים להגיע למהירות 72 קמ"ש, ועם ה-Kamikaze, שמציעה נפילה כמעט חופשית. תענוג.