חג השבועות עומד תמיד בסימן מים. הבריכות העירוניות מתמלאות במנויים חדשים, חופי הרחצה מאכלסים את כל מי שהתגעגע לגרגרי חול דביקים בריח של קרם הגנה וזה הזמן לבקר במקורות מים טבעיים ממיטב ארץ שבעת המינים.

חמת גדר

החלק הרטוב: בריכות מים תרמיים קרים וחמים ומתחם טיפולים וספא, הכולל אפילו ספא לילדים. וגם, מגלשות מים, בריכה ומזרקה.

החלק היבש: תנינים, תוכים ועתיקות.

כמה זה עולה לנו? הנחה לגולשי קינדרלנד.

לפרטים על פארק המים חמת גדר .

חמת גדר (צילום: ורד מנור)
חמת גדר (צילום: ורד מנור)

נחל עיון סמוך למטולה

החלק הרטוב: במהלך חודשי הקיץ, נפסקת זרימת המים הטבעית של הנחל שמקורה בלבנון ובמקומה מוזרמים מים מנחל דן. לאורך הנחל ארבעה מפלים שהמפורסמים ביניהם: מפל הטחנה, הגולש לאורך קיר רחב מגובה 21 מטרים ונקרא על שם טחנת הקמח, שנבנתה למרגלותיו ומפל התנור. בשמורה עצמה תמצאו בריכות שכשוך קסומות בין עצי האיקליפטוס.

החלק היבש: הגשר והמושבה מטולה הסמוכה.

כמה זה עולה לנו? הטבות למחזיקי מנוי מטמון.

לפרטים על טיול משפחות בנחל עיון .

המג'רסה - צדה המזרחי של הכנרת

החלק הרטוב: המג'רסה, יובל של נחל דליות המגיע מכיוון גמלא שברמת הגולן. מגיעים מכביש מספר 92, ממנו נפנה בצומת מעלה גמלא לכיוון חניון הזיתים עד הכניסה לשמורה. ההליכה במורד הנחל תיארך כשעה עד סיום המסלול הרטוב בנקודה המסומנת עם שלט "אין כניסה" שממנה והלאה הכניסה אסורה לצורך שמירה על אזורי ההטלה של דגי האמנון החיים בנחל.

החלק היבש: צבי מים, נוטריות, שפיריות, סרטני נחלים, סככות מוצלות וגם ארטיקים.

לפרטים על טיול משפחות במג'רסה .

נחל דוד

החלק הרטוב: נחל דוד הזורם כל השנה ומאפשר ליהנות מהליכה בנווה המדבר הכי פופולרי בארץ, הנמצא באזור הצפוני של שמורת עין גדי. המסלול התחתון והקצר יותר של הנחל מתאים במיוחד לטיול משפחתי עם ילדים. המסלול עובר לצדי הנחל, בין בריכות מים קרירות.

בחלק היבש: צמחי הרדוף, ג'ונגל של קנים, עצי שיטה וצל מקירות הקניון הגבוהים שלאורך הנחל. בכניסה יש סיכוי שתפגשו את אחד מעדרי היעלים ושפני סלע המורגלים לכמויות המטיילים בשמורה וכמעט ואינם מתרגשים מהאורחים.

לפרטים על טיול משפחות בנחל דוד .

נחל עין בוקק

החלק הרטוב: מסלול טיול מים קלאסי לכל המשפחה במקום הכי נמוך בעולם. נחל עין בוקק נמצא לצד כביש 90, מול מתחם המלונות של עין בוקק ואפשר להגיע אליו דרך ערד או מכיוון צפון ים המלח וירושלים. כבר בתחילת המסלול הולכים בתוך זרימה של מים רדודים וצלולים, בצל מצוקי הקניון ועצי אשל ומבוכי קנה, עד שמגיעים אל סדרה של בריכות ומפלים קטנים ומרעננים.

בבריכה הגדולה הראשונה, שמעליה יוצאות מדרגות בטון עם מעקה אל המשך הנחל, מומלץ לעצור ולגלות עם הילדים כי המים מגיעים אליה דרך מגלשה קטנה שאפשר לגלוש בה בגרסא מוקטנת וכייפית של הלונה גל. בהמשך המסלול תגיעו לבריכה נוספת שמגיע אליה מפלון קטן עם זרימת מים חזקה שמטיילים רבים מתיישבים בקצהו לג'קוזי הכי טבעי שיש.

החלק היבש: הגן הבוטני בקיבוץ עין גדי.

לפרטים על טיול משפחות בעין בוקק .

עין בוקק
עין בוקק

מי קדם

החלק הרטוב: מי קדם הוא פארק ירוק ויפה שהאטרקציה העיקרית בו היא הליכה בתוך המים בניקבה מימי הרומאים שנחפרה כדי לתגבר את אספקת המים לעיר הרומית קיסריה. קטע הניקבה הפתוח להליכה הוא באורך של כ-200 מטר בלבד. ההליכה בצל עם המים הקרירים היא חוויה כייפית במיוחד כאשר בחוץ שורר שרב כבד.

ההליכה במים בעומק של 40 עד 70 ס"מ ומיועדת מגילאי 3-4 ומעלה - קחו בחשבון שילדים קטנים מדי עלולים לפחד במקצת מהכניסה לניקבה.

החלק היבש: עתיקות קיסריה, פארק רמת הנדיב.

כמה זה עולה לנו? עד גיל 5 בחינם, בני 5 ומעלה חייבים בתשלום.

לפרטים על טיול משפחות בפארק מי קדם .

ניקבת השילוח

החלק הרטוב: נקבת השילוח, המכונה גם נקבת חזקיהו, היא נקבה באורך של 533 מטר, שנבנתה על ידי המלך חזקיהו כחלק מההכנות לביצור ירושלים לקראת המצור האשורי בשנת 701 לפנה"ס.

הכניסה לניקבה נעשית דרך מרכז המבקרים של עיר דוד וניתן לשלב את הביקור בה בסיור מודרך בעיר דוד שאורכו כ-3 שעות או בסיור עצמאי שאורכו כ-40 דקות בלבד. ההליכה לכל אורך ניקבת השילוח היא בתוך מים קרירים. בקצה המסלול תחכה לכם בריכת השילוח הרדודה.

החלק היבש: בכניסה לניקבה תעברו דרך פיר וורן ואתר החפירות - שימו לב שלא לטעות ולפנות אל הנקבה הכנענית היבשה... לאחר הסיור, ניתן לחזור ולבקר בכותל המערבי שנמצא מצפון לעיר דוד, לבקר ברובע היהודי על סמטאותיו או לסייר על חומות העיר העתיקה ובמגדל דוד.

כמה זה עולה לנו? הכניסה לניקבת השילוח מותרת לילדים מגיל 5 ומעלה בלבד. בתשלום לכולם. אפשר לרכוש פנסים במחיר סמלי בקופת האתר.

לפרטים על טיול משפחות בניקבת השילוח .

נקבת השילוח
נקבת השילוח

דג בכפר – יקנעם

החלק הרטוב: אגם, מתנפחים רטובים, חווית דייג משותפת.

החלק היבש: סיור בפארק עם רות המואביה. במהלך הסיור הילדים יתחפשו לשבעת המינים, יכירו וילמדו את הפירות והיבולים, יצאו למשימות, יפתרו חידות, יכתשו חיטה, יכינו פיתות על הטבון ובין ערמות החציר יחכו הפתעות לילדים.

כמה זה עולה לנו?

מחיר לילד: 43 שקל.

מחיר למבוגר: 27 שקל.

מחיר לקמפינג: 75 שקל.

פארק קרסו - באר שבע

החלק הרטוב: חגיגת מים, מזרקה מדעית, בלוני מים ועוד.

החלק היבש: כל התערוכות של הפארק, משחקי מדע ומאות מייצגים.

כמה זה עולה לנו? לפרטים נוספים וקופון הנחה .

חגיגת שבועות במדעטק – חיפה

החלק הרטוב: המדעטק - מוזיאון המדע, טכנולוגיה וחלל מזמין את כל המשפחה לחגיגת מדע באווירת מים וים ומציג את תערוכת הספינות והים, תערוכה חדשה בינלאומית, אשר נחתה לראשונה בישראל ועוסקת בנושא הימאות, מסע שמתחיל בים הפתוח, בספינות גדולות אל נמל הבית של מדעטק. המבקרים מוזמנים לחוות חוויה אינטראקטיבית מרתקת ולראות כיצד עולם הים מתעורר ומקבל חיים חדשים במוזיאון. בועות סבון: מתחם יצירה והפרחה של בועות סבון ענקיות, צבעוניות, מרגשות. וגם סדנת בניית סירות נייר והשטה שלהן בבריכות מיוחדות.

החלק היבש:20 תערוכות מדע וטכנולוגיה אינטראקטיביות נוספות, משחק משפחתי של חקר משותף, עם כתב חידה, בעקבות חשובי המדענים, להם מוקדש פארק נובל אנרג'י למדע.

כמה זה עולה לנו? מבוגר: 70 שקל, ילד: 60 שקל.

לפרטים נוספים על המדעטק .