אתם מכירים הורים שיסכימו למסור את הילדים שלהם לניסויים רפואיים? קרוב לוודאי שלא. כי מי ירצה לתת את הדבר הכי יקר לו בחיים לניסוי שאין הוא יודע את התוצאות וההשלכות שלו? אבל תתפלאו, אתם דווקא מכירים, אולי אפילו אתם כאלה.

הורים חדשים מסוגלים לבלות שעות בסקירת עגלות/מיטות/עריסות, השוואת מחירים לשידות, בדיקת חיתולים, קריאה בשלושה ספרי הורות בו זמנית וכל מה שעולה על הדעת וקשור לתינוק החדש שלהם. ובצדק, כולם רוצים את הכי טוב לילד שרק נולד להם.

  (צילום: shutterstock)

הפוסטים הקודמים של אור:

>>> לא מתכוונת "לחזור לחיים"

>>> אמהות, אל תוותרו על הנקה

>>> התינוקת שלי לא תגדל במשפחתון

>>> אם אסור לרצוח, למה נתתם לי שניצל?

>>> איך השארתי את בתי בתינוקייה?

אבל יש תחום אחד שאותו רבים מההורים נמנעים מלבדוק. תחום איתו הם בוחרים מראש שלא להתעסק, לא לחקור, לא לקרוא ולא לדעת. הם סומכים לגמרי על המערכת, גם אם זו כבר הספיקה לאכזב אותם או שהם כבר מספיק מנוסים בשביל לדעת שגם אותה צריך לקחת בעירבון מוגבל.

הורים מחסנים את הילדים שלהם ואין להם מושג מה זה אומר. שיהיה ברור באופן חד וחלק. אני לא קוראת לאף אחד לא לחסן את הילד שלו. הדבר היחיד שלא מובן לי הוא למה דווקא בתחום כל כך מורכב, שנוי במחלוקת, שההשלכות שלו יכולות להיות קטלניות, הורים בוחרים במודע לא לדעת.

המידע היום בנושא חיסונים נגיש וקריא לכולם. לא צריך תואר ברפואה או בביולוגיה בשביל להבין על מה מדובר. הנתונים ברורים, ההשלכות של כל חיסון או אי מתן חיסון ידועות, היעילות של כל חיסון נבדקה, יחד עם הסכנות והיתרונות והכל מוצג באופן בהיר ונהיר לכלל האוכלוסייה.

בשביל ללמוד לבד על חיסונים אפשר לקרוא באינטרנט, לשמוע הרצאות, להתייעץ עם אנשי מקצוע שלמדו את התחום ולקרוא בספרים שנמכרים בכל חנות ספרים. וכמו בכל תחום, אם תקראו יותר, תדעו יותר. וכן, תבינו גם את האינטרסים של כל גישה, מה שיאפשר לכם לקחת החלטה שקולה ואחראית יותר.

אז, גם אם החלטתם לחסן את הילד שלכם לפי הוראות משרד הבריאות, תקראו ותבינו מה לכל הרוחות מכניסים לו לגוף. תדעו מראש האם החיסון הזה הכרחי, כמה זמן הוא נמצא בשוק, מה אחוזי היעילות שלו והאם הם כבר מוכחים, האם הם אכן עולים על אחוזי הסיכון שבו. האם ובאיזה מקרים כדאי לפצל, לדחות, אולי לא לתת בכלל.

נכון, זה נורא מפחיד לקחת החלטה שקשורה באופן כל כך ישיר לבריאות הילדים שלנו. היה הרבה יותר קל אם מישהו אחר היה לוקח אותה בשבילנו, אבל תחשבו על זה רגע. אתם באמת מוכנים שמישהו אחר ייקח החלטות כאלה על הילדים שלכם?

לא פעם יצא לי לשמוע אמהות שאמרו לי: "אם הייתי יודעת מראש מה שאני יודעת היום, לא הייתי מחסנת". אז תדעו מראש. קחו החלטה, ולא משנה מה היא תהיה, שמבוססת על ידע ולא על פחד, מיתוסים ושיקולים מוטעים, כמו שאתם שואפים לעשות בכל שאר התחומים שקשורים לילד שלכם.

מידע על חיסונים תוכלו למצוא כאן:

"האמת על החיסונים" מאת ד"ר ריצ'רד הלבורסן.

"כל מה שרצית לדעת על החיסונים ולא העזו לספר לך" מאת ד"ר חיים רוזנטל וגילי צומברג - ביתן.

אתר חסון .

משרד הבריאות - חיסונים ועוד כמה הסברים .

טיפה מן הטבע .