כן, כן, קראתי את הכותרות: הכנסת סערה, הדמוקרטיה בסכנה, הימין חגג את ניצחונו, דן מרידור צקצק בלשונו, וגם משהו שקשור לבית המשפט העליון, אבל לא קראתי את כל האותיות הקטנות.


סערה בכנסת, כמו סערה בכוס תה, לא ממש מורגשת ברחוב, לא ממש מוציאה את הציבור משלוותו. דמוקרטיה? בגדול אנחנו בעד, אבל ממש לצאת מגדרנו בגלל איזה חוק שקשור לתקופת כהונתו של נשיא בית המשפט העליון, בחייכם, אין לנו משהו יותר טוב לעשות?

הרי יש לנו דמוקרטיה, היחידה במזרח התיכון למי ששכח, והדמוקרטיה תהיה כאן לנצח. וגם אם פה ושם מכופפים קצת איזה חוק, הרי אין מה לדאוג, זה לא שמחר בבוקר נתעורר ונגלה שאנחנו חיים בדיקטטורה. אפשר להמשיך לישון בשקט. וחוץ מזה יש מי ששומר על הדמוקרטיה בשבילנו, כל מיני עיתונאים ושמאלנים ויפי נפש. בגדול אנחנו לא סובלים אותם, אבל נוח לנו שהם שם, כמו כלבי פינצ'ר קטנים שנובחים בקולי קולות בכל פעם שסכנה מתקרבת. הם לא יתנו לאף אחד לגנוב לנו את הדמוקרטיה.

וגם אם כן – ביג דיל! אפשר לחשוב איזה גן עדן זה לחיות בדמוקרטיה. ואיך אפשר בכלל לשמור על הדמוקרטיה כשסביבנו משטרים אפלים המאיימים לטרוף אותנו. איך אפשר לשחק לפי החוקים במגרש שבו אף אחד אחר לא מכבד אותם? הדמוקרטיה הזאת, בואו נודה על האמת, מחלישה אותנו. על כל דבר יש כאן ביקורת. ביקורת על הצבא. ביקורת על הממשלה. ביקורת על הביקורת. איך אפשר בכלל לעשות משהו כשכל רגע משמיעים עליך ביקורת.

במדינה הזאת הדמוקרטיה זה ממש דבר קדוש. אסור חס וחלילה להגיד אף מילה. מיד מזנקים עליך שלושה דב חנינים וצועקים חמס. כאילו שדב חנין ישמור על המדינה הזאת כשתפרוץ המלחמה הבאה.
רבותיי, מה שצריך פה באמת זה מנהיג אחד חזק. אחד שיראה להם מה זה. אחד שלא ידפוק חשבון לאף אחד. אמריקה? יכולה לקפוץ לו. האו"ם? מעניין את הסבתא שלו. אחמדיניג'אד? מצחיק אותו. בית המשפט העליון? שיגיע לשימוע אצלנו בוועדה ביום שני בבוקר. למה מי זה בכלל בית המשפט העליון? חבורה של שמאלנים עם משקפיים שמפריעים למנהיג החזק שלנו לעשות את העבודה.

חקיקה אנטי דמוקרטית? שטויות במיץ עגבניות. איפה קראתם את זה, בבלוג של עלמה זהר? זאת בדיוק הבעיה בדמוקרטיה, שכל זמרת סוג ב' יכולה להתחיל לכתוב באינטרנט ובעיתונים השמצות נגד השלטון. האנשים האלה, כל מה שיש להם להגיד זה דברים רעים. זה לא בסדר וההוא לא בסדר. אבל אל תדאגו. בקרוב יעבור החוק שיסתום גם לה את הפה. לה, ולכל החברים שלה בתישקורת.

תסמכו על זאב אלקין, בקרוב כשתפתחו עיתון בבוקר, תוכלו לקרוא שם רק חדשות טובות - כמה אנחנו חזקים וצודקים ויפים, כמה המנהיגים שלנו נפלאים, וכמה שכל השאר רעים. אז אל תאמינו לכל ההסטה הפרועה הזאת שמתנהלת בימים האחרונים. לדמוקרטיה שלנו לא נשקפת שום סכנה. כולה כמה חוקים שקשורים לוועדה למינוי שופטים או משהו כזה. לא קראתי את כל האותיות הקטנות. אין ממה לחשוש.

ובינתיים אתם יכולים להתרווח על הספה. מיד אחרי החדשות נשדר לכם את "מעושרות". תשכחו מכל הדמוקרטיה הזאת ויהיה לכם רק פאן פאן פאן. צפייה נעימה!
לאונרד כהן כבר אמר את זה קודם - "דמוקרטיה"