מחאת ההורים לוהטת כעת ברשת ביחס לתזונה של הילדים בגנים. האם גם הפעוט שלכם חי על כריך וחוזר מורעב מהגן המסתיים כעת רק ב-14:00? ומה על ילדים בררניים, הניזונים מכריכי שוקולד ומשאירים כל יום אוכל מזין בצלחת?

מקור האנרגיה העיקרי לילדים בררנים  (צילום: CC Kevin Krejci)

מקור האנרגיה העיקרי לילדים בררנים (צילום: Kevin Krejci CC)

על פי סקרים, כל אם שנייה בישראל, לילדים בגילאי 3-10, אינה מרוצה מהרגלי האכילה שלהם. הבעיה מחמירה ככל שהגיל עולה ועלולה להתמיד לתקופות של מספר שנים. ההרכב התזונתי, שעות הארוחות וסירוב לאכול אוכל מזין ובריא הם הגורמים המובילים לחיכוכים, אשר תוצאותיהם הן בד"כ נסיגה והחמרה של הבעיה.

תוספות תזונתיות

אמהות רבות מצהירות על כך שהן ממשיכות להכין בקבוקי תמ"ל לפעוטות גם מעל גיל 3. לא פעם הן מסמיכות את המוצר עם דייסות באבקה כדי לקבל משקה משביע יותר (עד כ-300 קלוריות לכוס 240 מ"ל). כך לפחות מעשירים את תפריט הפעוט בחלבונים, ויטמינים ומינרלים, שדלים בתפריטו הבנאלי של הילד.

השלמה תזונתית עבור ילדים בגילאים 1-10 שנים (צילום: עמית גושר)

אבוט, כחברת תרופות ומוצרים רפואיים, המוכרת לנו בישראל בעיקר כיצרנית סימילאק, מכריזה על השקת "פדיאשור קומפליט" (PediaSure Complete) - המוצר הראשון מסוגו בישראל להשלמה תזונתית מלאה ומאוזנת עבור ילדים שהם אכלנים בררניים, והיחידי שהוכח מדעית כמסייע לילדים לגדול. השקת המוצר מהווה קטגוריה חדשה בתחום התזונה - תזונה לילדים שהם אכלנים בררניים - קטגוריה הקיימת בעולם מעל ל-20 שנה ונמכרת שנים באירופה, ממזרח הרחוק, צפון אמריקה, אמריקה הלטינית ועוד. היום היא מושקת בארץ לראשונה ע"י החלוצה בתחום.

יהיו הורים שדווקא יזהו את המוצר כנוזל שנמכר עד כה בחנויות מתמחות, אך הפעם מדובר באבקה (שיש לערבב עם מים על פי ההוראות), בדומה לזו בתרכובת מזון לתינוקות, מצב צבירה המאפשר צמצום הנפח על המדף במטבח בבית והוספת חיידקים ידידותיים אשר תורמים למערכת החיסונית של הילד.

תוספי תזונה שונים כמו מולטי ויטמינים לילדים, אינם חדשים בשוק, ויש העושים בהם שימוש קבוע. חסרונם הוא שהם עדיין משאירים את הילד רעב ולא פעם כסרבן מזון, המפלט הוא שוב אוכל על גבול הממתקים, כמו קורנפלקס ופרוסות עם ממרחים שונים, הגדושים בסוכרים התורמים להיפראקטיביות.

תוסף תזונה זה בהחלט משביע, בדומה לשתי פרוסות לחם לכוס ואם הוא מוגש בתום ארוחה, הוא לא יצמצם את המעט והבריא שעוד נכנס לפיו של המורד הקטן. הכמות המומלצת היא כוס עד שלוש ביום, כאשר מומלץ בהחלט להתייעץ עם דיאטנית כאשר נאלצים להזין את הילד במינון הגבוה כדרך קבע.

לא פתרון קסם

בבדיקות טעימה שנערכו בישראל, נמצא כי 70% מהילדים מצאו את טעמו של המוצר (שוקו-וניל) ערב לחיכם, כלומר יתכן מצב בו ילדכם גם ידחה בסלידה את המשקה החדש.

ההורה כמודל לחיקוי (צילום: CC Kyle May)

היצרן בהחלט אינו רואה במוצר פתרון קסם המסיר את האחריות מההורים לסגל הרגלי תזונה נכונים, לכן יושק בימים הקרובים אתר אינטרנט ייעודי לנושא אכילה בררנית. האתר כולל: כלי לאבחון ילדים שהם אכלנים בררניים, מידע מקצועי בנושא מאפיינים של אכלנים בררניים, מאמרים בנושא תזונה נכונה, מחקרים, טיפים ומתכונים להכנה עם פדיאשור קומפליט.

בנוסף אבוט מפעילה מוקד שירות לקוחות מקצועי ומהימן של צוות מומחים, הכולל דיאטניות קליניות ואחיות טיפת חלב, למתן מענה בכל שאלה הנוגעת לפדיאשור קומפליט ותזונת ילדים. המוקד עומד לרשות הצרכנים בטלפון מספר: 1-800-65-65-01 (שיחת חינם).

רכיבים חדשים המסייעים לבנייה ולחיזוק של מערכת החיסון (צילום: יעל האן ודפנה מור לוי)

שדרוג נוסף בדרך

בהזדמנות זו נעדכן את הקוראים בתרכובת המשודרגת של סימילאק אדוונס, האדוונס פלוס, העושה עלייה לישראל לאחר החגים. התרכובת מכילה רכיבים חדשים המוכחים מדעית כמסייעים לבנייה ולחיזוק של מערכת החיסון.

במוצרי תינוקות יש לנקוט בכפפות משי ככלל ובעיקר בישראל, עם הטראומה התודעתית הקשה מתרכובת המזון הצמחונית לתינוקות של רמדיה הזכורה לשמצה. לכן החדירה תכלול מסע הסברתי מקדים לקהל הרחב, שימשך עד למועד כניסת המוצרים למדף, במטרה ליידע מראש את ההורים על השינוי ולהציג לכם את סימילאק Advance Plus, וזאת מעבר לתקופת חפיפה שתאפשר הסתגלות עד להחלפה מלאה במוצר המשודרג. המחיר יישאר ללא שינוי.

זול יותר מבארה"ב?

השקה של מוצר חדש מקטגוריה שאינה מוכרת במחוזותינו אינה עניין פעוט, ובימים טרופים אלו של חרמות, כניסה של מוצר הנחשב מוצר פרמיום בארה"ב, עלולה לצרום.
העובדה שאנו רגילים למצוא כאן מוצרי תינוקות ופעוטות במחירים כפולים ומשולשים מאשר בארצות הנכר, מתחילה לחלחל למודעות הצרכנית וכבר נשמעים קולות בקהילת ההורים בפייסבוק להתחיל להחרים רשתות ומוצרי תינוקות המנצלים ומצהירים ללא בושה כי הורים ישלמו כל מחיר עבור צאצאיהם.
לכן, זו הייתה זו הפתעה מרעננת לקבל את התמחור של המוצרים ולמצוא שמחיר התמ"ל נמוך מאשר בארה"ב, שם נמכר המוצר באריזה מעט קטנה יותר (כ-350 גרם), במחיר רשמי של 17$, שהם כ-60 ₪לאריזה או מעל 50% יותר לכמות של 400 גרם, מהמחיר המרבי בישראל, וגם את הפדיאשור קומפליט לא הצלחנו למצוא במחיר נמוך יותר בארה"ב.

ניתן לרכוש את פדיאשור קומפליט ברשתות השיווק, הפארמים ובבתי מרקחת נבחרים. כשר חלבי באישור הרבנות הראשית לישראל OU. גודל אריזה: 400 גר'. המחיר לצרכן יהיה בדומה למחיר סימילאק Advance Plus שמחירו המומלץ כ-45 ₪, אך כיום בפועל הרשתות מציעות מבצעים זולים משמעותית. בתיאבון!