תהילתם של כלי האמייל כבר מאחוריהם: פעם בישלו בהם, אכלו מהם, איחסנו בהם דברים שונים, והם שימשו כסירי לילה וכגיגיות לכביסה. היום, הם יכולים לעשות קאמבק אצלכם בבית לצורכי עיצוב מקורי, במינימום עלות.

בשווקי הפשפשים תוכלו למצוא כלי אמייל קטנים ב-5 שקלים, והגדולים יתומחרו עד 70 שקלים. לרבים מהם יש פגמים קטנים כגון שפשופים וחלודה. לטעמי הדבר מוסיף אופי וחן למראה הכללי, ולא צריך לוותר עליהם בשל כך.

למצוא את המקום המושלם בבית

כשניגשים לעצב פינה בבית, צריך לקחת בחשבון כמה דברים.

פרקטיות: למה תשמש אותנו פינה זו? מה אנחנו צריכים שיהיה בה? בבואנו לעצב שולחן עבודה, לדוגמה, עלינו לחשוב על מה הדברים שיהיו על השולחן (חפצים שאנו משתמשים בהם בתכיפות גדולה) ומה יהיה במגירות (דברים פחות שימושיים).

פונקציונליות: כמה שטח כדאי "להקציב" לחפצים ודקורציה, וכמה שטח נשאיר כמשטח עבודה נקי? אם ניקח את המטבח כדוגמא, אזי יש אזורי שיש "מתים" שאפשר למלא אותם בכלים וקופסאות שיכניסו צבע ועניין, גם אם הם לא פרקטיים.

צבע: ניתן לאזן חלל עמוס בצבע (אם על-ידי שטיח מסיבי, טפט דומיננטי או תמונה גדולה) עם פריטים בצבעוניות שקטה, כגון לבן, שמנת וצבעי פסטל ולהימנע מפריטים דרמטיים. במקרים הפוכים, כשהחלל נראה חסר חיים, כדאי להכניס פריטים עם צבעוניות עזה והדפסים שונים כגון נקודות, פסים ופרחים.

סטיילינג: לכל פינה אנחנו רוצים לתת את האופי שלה. לכן, כל כלי אמייל יכול לשמש אותנו היטב לכמה עיצובים. חשוב להתאים את גודל הכלי וצורתו לשימוש. לפרחים מתאים כלי שהוא רחב וגבוה מספיק לזר; לטושים ועטים מתאים כלי צר יחסית ונמוך כדי שנוכל לראות אותם, ובמטבח אפשר לשים כלים גדולים יותר כי יש יותר מרחב.

על מנת ליצור עניין ולשבור את קו הרקע האחיד של הפריטים אפשר לשים קופסה על קופסה, כלי בתוך קערה ולהשתמש בכלי אמייל בגבהים וגדלים שונים. הכי חשוב להנות, לנסות ולשנות, עד שכל דבר ימצא את מקומו.

הנה כמה דוגמאות לשילוב כלי האמייל בחללים שונים בבית:

במטבח: הם מוסיפים צבע ועניין, בגלל החומר ממנו הם עשויים והדוגמאות שיש עליהם. אפשר להשתמש בהם לדקורציה, כסלסלת פירות, או לשים בהם כלי מטבח.

  (צילום: ליבת רות)

בשולחן הכתיבה: מומלץ להשתמש באמיילים בצורות וגדלים שונים. אפשר להשתמש בקופסאות לאחסון חומרי יצירה, בספלים לשים עפרונות ועטים, ובאמייל הגדול לשים פרחי משי או פרחים אמיתיים.

  (צילום: ליבת רות)

לעציצים/פרחים: רעיון מקסים למתנה - לשים עציץ או זר פרחים בתוך כלי אמייל מקורי, אישי ויפהפה. אפשר גם לשדרג בעזרת כלי האמייל את הגינה או לעשות בריכה קטנה עם צמחי מים (מפלסטיק, אפשר לקנות במשתלות/חנויות לבית).

גם בגינה. צולם במשתלת בית חי (צילום: ליבת רות)
גם בגינה. צולם במשתלת בית חי (צילום: ליבת רות)

  • ליבת רות עוסקת בסטיילינג, עיצוב חנויות וחלונות ראווה