ציורים נאיבים ומתוקים הם כייפים במיוחד להכנה, והתמימות והרוך שובים לב ממש. ציור הארנב החמוד הזה הוא קל במיוחד להכנה - גם למי שאין ניסיון גדול בציור, ומתאים אפילו לילדים. שתפו אותם בתהליך ההכנה, ותנו להם לעזור לכם - למשל, לתחום את קווי המתאר של הארנב בעזרת טוש פרמננט שחור.

החומרים הדרושים:

  • עציץ מחרס
  • נייר קופי שחור
  • מכחולים: אלכסון, עגול, ליינר, דריי ברש
  • מנקד (סטיילוס)
  • ספוג
  • צבעים: שמנת, לבן, שחור, אדום, בורדו, צהוב, תכלת, ורוד, סגול בהיר, סגול לילך

כתבות נוספות של חלי:

זירוז הייבוש

אם אין לכם סבלנות לחכות לייבוש מלא בין שכבה לשכבה - בעיקר בצבעית הבסיס, תוכלו לזרז את הייבוש באמצעות מייבש שיער רגיל. הפעילו אותו וכוונו על החלקים הצבועים שלכם, והצבע יתייבש מהר יותר. קחו בחשבון כי הזירוז מייבש את השכבה החיצונית בלבד, וייבוש מלא ואמיתי מתרחש רק אחרי כמה שעות, כך שבכל מקרה - אם החלטתם למרוח לכה בסיום, חכו איתה קצת.

נייר העתקה

נייר העתקה (קופי) הוא מצויין, עוזר להעתיק קווים כללים שיעזרו לנו במהלך הציור. הוא קיים בשני גוונים עיקריים: שחור, המיועד למשטחים בהירים, וצהוב/לבן, המיועד למשטחים כהים. רובם של הקווים יכוסו בצבע, ויתרונו בכך שהשאריות שנשארו גלויות נמחקות בקלות בתום העבודה, בעזרת מחק פשוט. שימו לב: חשוב מאוד להשתמש בנייר קופי ייעודי, הנמכר בחנויות יצירה ואפילו תפירה, ולא בנייר המשרדי המוכר - נייר פחם בצבע כחול. את הפחם אי אפשר להסתיר בצבע, הוא תמיד עולה למשטח העליון - ואי אפשר למחוק אותו.

תחימת הדוגמה

את המנקד הכרנו כבר בהדרכות הקודמות, ויש כאלה שמכירים אותו מקישוטי ציפורניים. יש לו תפקידים רבים, ואחד מהם היא להעביר את קווי המתאר של הדוגמה שלנו על משטח העבודה. את נייר ההעתקה שלנו מניחים על המשטח, ומעליו ממקמים את הדוגמה. כדי להעביר אותה אל משטח העבודה, יש לעבור על קווי המתאר עם משהו חד ומדויק - ולכך המנקד (או הסטיילוס) מצויין. ניתן גם להשתמש בעיפרון או בעט - אבל הם לא ישאירו את דף הדוגמה נקי לפעמים הבאות. מומץ להשתמש בעט שאינו כותב יותר למטרה זו.

דריי בראש

בתחום הציור הדקורטיבי קיימים מגוון גדול של מכחולים שונים. הדריי בראש, כשמו כן הוא, נועד לצביעה יבשה. טובלים את המכחול במעט מאוד צבע, ואת הרוב מורידים בחזרה על הפלטה שלנו (צלחת פלסטיק חד פעמית או אפילו נייר - במקרה זה). על המכחול נשארים מעט מאוד פיגמנטים, אותם אפשר להעביר כעת לציור שלנו. טכניקה זו משמשת בעיקר להדגשות למיניהן - למשל, סומק בלחיים.

_________________________________________

חלי יבין עוסקת בציור על עץ למעלה מ-20 שנה. היא גרה עם משפחתה במכמורת, שם גם נמצא הסטודיו שלה, שבו היא מלמדת את התחום. בקרו באתר שלה.