חדר הילדים מטבעו הוא יותר צבעוני ותוסס משאר החדרים בבית. בזמן שרוב החדרים בבית משרתים בעיקר מטרה אחת ויחידה (רחצה, שינה, בישול, אירוח וכו'...), חדר הילדים משרת מטרות שונות ומגוונות: לימוד, משחק, שינה... והכל בין 4 קירות החדר. וכך, חדר שהוא רב מעללים, מצטיין גם בעומס רב של פריטים ואביזרים: ספרים, צעצועים, בגדים, וכל מה שמשרת את הקטנטנים שלנו בחיי היום יום, ועושה לנו את מלאכת הסידור והארגון יותר מאתגרת. בכתבה הקודמת סיפרתי על פתרונות הסידור והאיחסון, ואני מזכירה לכם, שככל שתהיו יותר יצירתיים בזירה הזו, כך יישאר יותר נפח ויזואלי לקישוטים מסוג אחר. אולי כאלה שנכין בעצמנו?

>> הצטרפו לעמוד הפייסבוק של Xnet

עוד על חדרי ילדים:

הנה, הילדים בחופשה, ומה יותר נפלא מלהפיק עבורם יום יצירה בחיק המזגן (על כוס ברד תוצרת-בית), ולהכין יחדיו תמונות מקסימות לקישוט החדר? והנה המתכון:

המצרכים הדרושים (לרכישה בחנויות יצירה):
  • בד קנבס מתוח על מסגרת עץ, בכל גודל שתבחרו
  • בדים יפים (אפשר גם משאריות של בגדים או מצעים ישנים, או בנחלת בנימין בחנויות הבדים)
  • סרטי תחרה, סרטי בד, חבל, כפתורים, פאייטים, פרחים, וקישוטים שאתם אוהבים
  • לבד בגוונים שונים
  • צבע אקרילי + ספוג או גלגלת צבע (עדיף ספוג)
  • אקדח דבק חם, או דבק UHU בשפופרת
  • אקדח סיכות
  • מספריים
  • טוש לסימון

תמונות נוספות לחדר הילדים, או לכל מקום בבית:

אופן ההכנה:

1. צובעים את בד הקנבס עם צבע אקרילי בעזרת ספוג, או מצפים אותו בבד יפה שבחרתם (מהדקים את הבד לגב המסגרת מאחור בעזרת אקדח סיכות).

2. מעצבים את התמונה: מחליטים מה נדביק על הקנבס (פרח? גולגולת? אולי איזו חיה נחמדה?), אפשר למצוא שפע רעיונות באינטרנט (חפשו בגוגל תמונות). מסמנים בטוש את גבולות הציור על גבי הלבד, וגוזרים במספריים. הלבד הוא בד שאינו לבוד, ולכן מושלם לעבודות יצירה מסוג זה, כי כאשר גוזרים אותו הוא לא נפרם. לפני שאתם עוברים לסעיף הבא, מקמו את הגזירות על הקנבס לפי הסדר, ואם צריך לעשות תיקונים – זה הזמן.

3. מדביקים את הלבד על הקנבס בעזרת דבק (חם או קר), ועכשיו לחלק הכי כייפי: אפשר להדביק פאייטים, סרטים, כפתורים ומכל הבא ליד. קשטו ותחגגו.

4. מכינים סרטי תליה: גוזרים 2 סרטי בד בגודל שווה ומהדקים לגב המסגרת בצדדים עם אקדח סיכות. אח"כ נקשור אותם ונוכל לתלות את היצירה שלנו על מסמר או בורג בקיר (במקום סרטי בד, אפשר לבחור בחבל טבעי, חוט צמר עבה, שרוכי נעליים וכו'..)

>>עוד יצירה עם ילדים<<

כמה שעות של כיף עם הילדים, בחדר הממוזג (צילום: חגית אמיר יוסיפון)
כמה שעות של כיף עם הילדים, בחדר הממוזג (צילום: חגית אמיר יוסיפון)

עוד מחגית:

ועכשיו, אחרי שהחדר מקושט בפרי יצירתכם, מגיע לכם בונוס צונן וטעים: טיפ להכנת ברד-לימונדה ביתית טבעית שהילדים מאוד אוהבים.

מבשלים בסיר קטן על להבה נמוכה חצי כוס לימונים סחוטים, חצי כוס מים, ו- 6 כפות סוכר דמררה, ובוחשים מדי פעם עד שהסוכר נמס. מוזגים מים קרים לתוך בקבוק ליטר וחצי, כמעט עד הקצה, ומוסיפים את התרכיז המבושל. מנערים את הבקבוק ושולחים אותו לישון קצת במקפיא. כאשר הלימונדה כבר כמעט קפואה, מוציאים ומנערים היטב, מוזגים לכוסות ומעטרים בעלה נענע ובפרוסת לימון.

אוי, כמה שהקיץ יכול להיות טוב אלינו לפעמים...

ברד לימונדה טבעי. כמה כיף שקיץ (צילום: shutterstock)
ברד לימונדה טבעי. כמה כיף שקיץ (צילום: shutterstock)

_____________________________________________

חגית אמיר יוסיפון היא בעלת "נרילי", המתמחה בציורים ועיצובים לילדים. בקרו באתר שלה.