שלוות נפש, ולו לכמה שעות, מובטחת למגיעים ל"תערוכת הפרחים ועיצוב גינות" בפארק רעננה. התערוכה, המשלבת מאות סוגי פרחים מתחת לשמים אפרוריים, נפתחת באוהל ענק, שבתוכו, בקור מקפיא, מונחים קרוב לאלף סחלבים בכל צורה צבע ותפזורת, שתרמו מגדלים החברים ב"אגודת מגדלי הסחלבים בישראל". מסתבר שלכל פרח ושזירה יש אגודה בארצנו, ורק המשוגעים לדבר, במקרה זה משוגעות- שתי היזמיות של התערוכה, פוריה פריד ומקסין לויטה, מכירות את כל מי שאחראי בדרך זו או אחרת, לטיפוח עלי כותרת בישראל.

השתיים, שמעידות כי "פרחים הם השגעון שלנו", עובדות כבר שנים בהפקות פרויקטים, ונוסעות מדי שנה לתערוכת הפרחים הידועה המתרחשת בחודש מאי, ברובע צ'לסי בלונדון. לפני שנה יצאו מהתערוכה, הביטו זו בזו והחליטו שהן מקיימות תערוכה כזו גם בארץ. ראש עירית רעננה הרים את הכפפה, והתערוכה, שתימשך מהיום ועד למוצאי שבת , מרכזת ניחוחות וצבעי אביב בכמות מעוררת התפעלות.

מגדלים ומזרקות והרבה צבע

במקום מתקיימים דוכנים למכירת עציצים, פרחים וכל מה שנחוץ לגינה. אוהל נוסף, המחובר לאוהל-הסחלבים, מכיל מאות סידורי פרחים מרהיבים, שעיצב ברוך נוטוביץ, מעצב גינות ידוע, ביחד עם צוות שעבד כאן במשך 36 שעות רצופות.הם הקימו מגדלי פרחים בגובה רם, לצד מזרקה מפכה שמוקפת בפרחי אדמוניות, שנתרמו על ידי מגדל פרחים בצפון. לצד הפרחים והסחלבים, הניחו ברוך ואנשיו ירקות צבעוניים, וכך מתגוררים להם בכפיפה אחת חציל סגול ליד סחלב ורדרד, כרובית לבנה ליד פטוניות זועקות בכתום, וגם תפוחי אדמה המעניקים גוון בצבע אדמה למאות כלניות בצבעי פסטל שפורחות כאן מהבוקר. בפינת הסחלבים, הטרנד החדש של טייקוני ארצנו - "טרריום" - מעין חממה מוקטנת שבתוכה צומחים בנחת סחלבים שהובאו לחממונת מן הטבע, וכאן פגשו במד טמפרטורות השומר עליהם.

ביציאה מהאוהל המרכזי, מומלץ להלך בשביל שלצידו הוקמו 13 גינות, שעוצבו על ידי אדריכלי ומעצבי גינות, שנקראו לתכנן גינה מינימליסטית. כל גינה שונה מרעותה, ומכיון שמדובר בתחרות שהזוכה בה יזכה בפרסום, הגינות מושקעות במיוחד. השופטים הם מרצים בכירים ממדרשת רופין, מהטכניון, ומהפקוטלה לחקלאות ברחובות, והזוכה – עדיין שמו עלום- יעלה לקבל פרס בנוכחות ראש העיר. בצידו המרוחק של השביל, תמצאו שני עצי בונסאי שהגיעו לגובה ממוצע - הם ננסיים בדרך כלל - אחרי 24 שנים.

איפה

פארק רעננה נמצא ליד בית לוינשטיין, וזה המקום לפנות בקריאה נואשת לראש העיר להניח שלטים שיכוונו את האנשים להגעה מסודרת.

עד מתי

יום שבת ה-23.4.11 הוא היום האחרון של התערוכה.

ילדים

בתערוכה הקצו שטח נרחב לפעילות של החמדמדים, פינת יצירה שמשלבת לימוד שזירת פרחים ,כני ציור עם טבע דומם של-נכון, פרחים, ומדריכים שינעימו לילדים את הביקור.

מזון

יש בית קפה חמוד עם כסאות ממתכת בהירה שמזכירים את פריז. בדוכנים ממול אוכל לא מאד בריא אבל כזה שילדים אוהבים, כמו נקניקיות והמבורגרים, וכמובן קפה להורים.

התפנות

פינה מרוחקת של בתי שמוש כימיים בכמות נאותה.

מחיר

45 שקלים לנפש, כל מתקני השעשוע לילדים כלולים במחיר הכרטיס, תושבי רעננה ישלמו 40 שקלים בלבד.

שעות פתיחה

עשר בבוקר ועד שש בערב, שישי-עד חמש, ובשבת שימו לב- מעשר בבוקר, ועד שש בערב, כשאז תתבצע מכירה חיסול- ימכרו כל העציצים וסידורי הפרחים במחירים מצחיקים, מה שלא ימכר ייתרם לבית לוינשטיין.