בטח שמתם לב שממש בקרוב יבואו עלינו לטובה החגים. כמו כולם, גם אתם ודאי מתים להתחדש, אבל בעיית תקציב קלה מונעת מכם לשבור קירות ולצאת למסע קניות של פינות ישיבה או כסאות חדשים. מה עושים? מוצאים פתרונות מקוריים, שישוו לפינת האוכל הישנה והמוכרת מראה רענן וחדש. ההוצאה תהיה צנועה יחסית ותגובות המסובים ירקיעו לשחקים.

ככה עושים את זה:

דלת הקסמים

אם אתם בראש של פעם, ובא לכם לחבר אותו לכאן ולעכשיו – למה שלא תציבו בחלל פינת האוכל שלכם פאנל של דלת מעץ? התוצאה המתקבלת שוות ערך לתלייתה של עבודת אמנות משובחת, אולם היא מפתיעה ומקורית יותר. את הדלת תוכלו למצוא במחסן גרוטאות לשיף, לשפץ ולצבוע. אם דלת כניסה שלמה קצת גדולה עליכם, תוכלו להשיג אפקט דומה עם מסגרות של חלון ואפילו לתלות בתוכן אביזרים נוספים.

דלת עתיקה ומגולפת מהודו. מרקופולו
דלת עתיקה ומגולפת מהודו. מרקופולו

הפתעה מהקירות

חמש שנים עברו מאז הצביעה האחרונה וקירות הדירה שלכם כבר משוועים לרענון של צבע. אם אין לכם זמן או חשק לפרויקט צביעה יקר וממושך, למה שלא תלכו על גישת "יוצא הדופן" ותצבעו רק קיר אחד בודד בפינת האוכל? בטמבור דווקא ממליצים לבחור בצבע מפתיע; מישהו ראה פעם פינת אוכל בסגול?

קיר בסגול מפתיע. טמבור
קיר בסגול מפתיע. טמבור

טבע על זמני

הציבו בפינת החדר עץ שבו שתולים כדורי עלים. צבע ירוק תמיד תורם לאווירה, וזה הספציפי מבטיח להישאר ירוק לנצח.

ירוק מרענן לעד. פלורליס (צילום: אבי ולדמן)
ירוק מרענן לעד. פלורליס (צילום: אבי ולדמן)

רוקמת התחרה

שני שולחנות קפה קטנים או מעמדים, שמוצבים במיקום הנכון, מעניקים לחלל אופי שונה ומפתיע. הם יכולים להיות תואמים או שונים, משופצים או חדשים, בהירים או כהים. השולחנות בתמונה מגיעים עם עיטורים בצורת תחרה. ניתן להניח עליהם פסל, מסגרת עם תמונה שאתם אוהבים או כד עם פרחים, לקחת צעד לאחור ולראות איך כל האווירה משתנה.

תחרה בעץ. קנה קש (צילום: זאב גונן)
תחרה בעץ. קנה קש (צילום: זאב גונן)

צבעים מתגלגלים

רכשו מספר הדומים על גלגלים כדי לאכלס את כל האורחים והמוזמנים לארוחות החג. כך, במקום לערוך מבצע איסוף כסאות פלסטיק אקלקטיים בין חברים ושכנים, אפשר להציע פתרונות ישיסבה נוחים ומגניבים לאורחים הצעירים. משקיענים? תוכלו לתפור להדומים כיסוי מבד יפה או כרית נוחה לריפוד משטח הישיבה.

הדומים צבעוניים על גלגלים. רשת IDDesign
הדומים צבעוניים על גלגלים. רשת IDDesign

אור נרות

פזרו מגשים סביב פינת האוכל והציבו עליהם שלל נרות דולקים בסגנונות שונים. כמה יפה המראה שיוצר אור נגוהות אופטימי וחגיגי.

נרות במראה מיוחד. רנבי
נרות במראה מיוחד. רנבי

מתי פורים?

שדרגו את קיר פינת האוכל באמצעות תליית שעון - אלמנט שלא רק יכניס עניין במראה החלל, אלא גם יעניק זריקה של אופטימיות למי שמחכה לקינוח. זהו פריט קטן, אבל דומיננטי, שאפשר אפילו להכין לבד: בכל חנות יצירה תוכלו למצוא בסיס לשעון, מנגנון ומחוגים - גם כאלה מיוחדים מאוד, למשל בצורת סכין ומזלג. כל מה שנשאר זה לצבוע ולקשט. ולמי שרוצה לקנות - ב-PROGETTI האיטלקית כל שעון טומן בחובו עולם שלם של מקוריות, חשיבה מדוקדקת ויצירתיות.

שעון מקסים ומעורר עניין. פיטרו ריהוט משרדי
שעון מקסים ומעורר עניין. פיטרו ריהוט משרדי

ישיבת הסדר

במקום לצאת למסע מייגע ויקר לרכישת כסאות אוכל חדשים, שדרגו את מראה פינת האוכל שלכם באמצעות הנחת כרית צבעונית ועליזה על כל כסא. את הכריות אפשר להכין משאריות בדים בדוגמאות שונות, כמו אלה של מיסוני (בתמונה), שמציגים צורות גיאומטריות צבעוניות. רנבי הום קוטור.

הדומים בצורות גיאומטריות של מיסוני. רנבי הום קוטור
הדומים בצורות גיאומטריות של מיסוני. רנבי הום קוטור

שמפניה, מישהו?

אפשר גם להפתיע עם גוף תאורה רב שימושי וחגיגי במיוחד, כמו זה של מעצבי חברת מודולוצ'ה, המתמחים ביצירת גופי תאורה עם ערך מוסף. גוף התאורה שבתמונה ישמש אתכם גם כשמפניירה לצינון היין הלבן או הקאווה המבעבעת, וגם כמעמד עם אופי משלו. הגוף עשוי פוליקרבונט במראה שקוף חלבי.

גופי תאורה עם ערך מוסף. LUCE תאורה
גופי תאורה עם ערך מוסף. LUCE תאורה

יש לכם רעיונות נוספים לשדרוג ורענון של פינת האוכל בלי לחרוג מהתקציב? ספרו לנו בתגובות.