חיות המחמד שלנו הן חלק מהמשפחה, וגם להן מגיע ליהנות מעיצוב חדשני. האם נמצא סוף סוף פתרון לשערות של הכלב שנושרות ברחבי הבית? האם אפשר לוודא שהוא יקפיד על פעילות? ואיך אפשר לפנק אותו קצת יותר? הנה כמה מוצרים חדשים ומעניינים - רובם מיועדים לכלבים, אבל היה מי שחשב גם על חתולים, ציפורים ואפילו דבורים.

heads or tails: פינוקים עד העצם

זוהי סדרה של מוצרים לכלבים בעיצוב הסטודיו היפניNENDO. יש בה שלושה פריטים רב שימושיים: מרבץ שיכול להפוך למעין בקתה קטנה ומגוננת, קערת אוכל דו-צדדית וצעצוע עשוי סיליקון - "עצם" שהופכת לכדור כשמכניסים את שני קצותיה פנימה.

heads_or_tails21_Akiihiro_Yoshida

image © Nendo

Nomorewoof: על מה הוא חושב?

בעלי כלבים רבים תוהים מדי פעם על מה הכלב שלהם חושב, ואולי בעתיד אפשר יהיה לקבל תשובות מוסמכות. במעבדת המחקר הסקנדינבית NSIDמחפשים דרכים לתקשר עם חיות מחמד. לטענת החוקרים, ההתקדמות שחלה בעשור האחרון בתחום המיפוי של הפעילות החשמלית במוח האדם, תוכל לסייע גם בתקשורת עם החיות: חיישנים יזהו שינויים בפעילות המוחית של הכלב ויידעו לתרגם אותם לתבניות של משפטים קבועים, כמו: "מי אתה?" או "עזוב אותי!"

no-more-woof-translates-animal-thoughts-into-english-designboom-01

image © Nordic Society for Invention and Discovery

Whistle Activity Monitor: קולר עם אפליקציה

חברת Whistle מציגה מתקן קל המתחבר לקולר של הכלב ומאפשר לעקוב אחר הפעילות היומיומית והמצב הבריאותי שלו באמצעות אפליקציה סלולרית. וטרינרים סבורים שכלבים צריכים להיות פעילים מדי יום למשך 30 עד 60 דקות לפחות, והמתקן יבטיח שהכלב יישאר פעיל, בריא ובכושר.

Whistle

image © Whistle

Dog-wearable-tech-by-FitBit_dezeen_bann

image © Whistle

quack: על החוטם

Oppo היפנית מציגה רסן פה משעשע לכלבים: הוא יושב על החוטם כמו מקור של ברווז ואמור להצחיק, במקום להפחיד.

quack_120724ol

image © OPPO

Derby: למרחקים ארוכים

כלב אמריקאי ששמו דרבי נולד עם רגליים קדמיות מעוותות. טרה אנדרסון, שהסכימה לאמץ אותו, ניהלה פרויקטים ב-3D Systems והחליטה לבנות לו רגליים תותבות כדי שיוכל לרוץ. כיום דרבי רץ שלושה קילומטרים מדי יום עם הבעלים שלו. לטענתם, הוא מהיר יותר מהם.

derby-1-1200xx1200-675-0-4

image © 3D Systems

Dog house Sofa: רהיטים לאנשים ולחיות

המעצב היפני Seungji Mun יוצר רהיטים שמדגישים את החיים המשותפים של האדם עם חיית המחמד שלו, כאלה שמשמשים את שני הצדדים גם יחד. לדעת המעצב, חיות המחמד הן חלק מהמשפחה הגרעינית בעולם המודרני, כך שצריך לקחת אותן בחשבון כשמתכננים את הריהוט.

Be-With-Me

image © Seungji Mun

DYSON GROOM TOOL: שואב הפרווה

אחת הסיבות העיקריות לפרידות ולמשברים בין בני אדם לכלביהם היא הפרווה שמתפזרת ברחבי הבית. ענקית שואבי האבקDYSONמנסה ליישב את הסכסוכים באמצעות מכשיר שינקה את הבית מ"מדבריות הפרווה", ויהפוך את הכלבים לדוגמנים של שיער בלתי נשיר. המכשיר,DYSON GROOM TOOL, מכיל שתי ידיות: האחת מחוברת למברשת, והאחרת לשואב שאוסף אליו את השיער המיותר וגם מנקה את הכלב מתאי עור מתים ובכך הופך אותו לנקי במיוחד.

iFetch: זרוק לי כדור

הרעיון ל-iFetch עלה יום אחד בשעות אחר הצהריים, כשגרנט המיל בן ה-17 ישב להכין שיעורי בית במטבח ביתו באוסטין, טקסס. הפודל הננסי שלו, פרנסר, לקח כדור טניס בפיו והניח אותו לרגליו של גרנט. הוא ממש התחנן שישחק איתו מסירות. 20 דקות לאחר מכן, כשלגרנט כבר נמאס לשחק, פרנסר נשאר אנרגטי. לגרנט עלה רעיון: מכשיר שזורק את הכדור לכלב במקומו. כשסבו של גרנט, דני, שמע על הרעיון, אמר: "למה לא? זה יכול להיות פרויקט משפחתי מהנה". כך נולד יורה הכדורים האוטומטי.

ifetchtoo@2x

image © ifetch

iFetch

image © ifetch

Cat playground: בדרך אל החתולים

ולמה לקפח את החתולים? מעצבת הפנים Schuyler Samperton עיצבה לבית בלוס אנג'לס מסלול של מדפים ומדרגות על קיר בחדר מדרגות כמקום משחק לחתולים המתגוררים בבית.

cat playground

image © Schuyler Samperton

PETCAM: חיות עם מצלמות

הצלם האמריקאי Chris Keeney יצר סדרה של תמונות שצולמו מנקודת מבטן של חיות המחמד שלו, ואיגד אותן בספר "Petcam" - אוסף תמונות מכל העולם שנקלטו במבטם של כלב, חתול, פרה ושרקן. באמצעות מצלמה קטנה, קלת משקל, דיגיטלית ומחוברת לקולר, חיית המחמד הופכת לצלמת, וההרפתקאות הפרועות שלה מתועדות מנקודת מבט שאין כמותה.

petcam

image © Chris Keeney

DUPLEX: כלוב עם אקווריום

זהו הפתרון למי שמתלבט אם לגדל ציפור או דג: כלוב-אקווריום המאפשר מפגש בלתי אפשרי בין דגים לציפורים. המבנה מחזיק את האקווריום מורם מעל לכלוב ומאפשר לציפורים לעוף בכלובן עד לגובה שבו שוחים הדגים. עיצוב:Constance Guisset

244

image © Photo Felipe Ribon

24

image © Photo Felipe Ribon

Clip and Tweet: להאכיל את הציפורים

ניצן הורינגעיצב מתקן להאכלת ציפורים במהלך לימודיו במחלקה לעיצוב תעשייתי במכון הטכנולוגי חולון HIT, במסגרת קורס בו התבקש לעצב מוצר לגינה הביתית. הורינג חיפש דרך "להחיות" את גינת הבית על ידי משיכת ציפורים אליה ועיצב את מתקן ההאכלה המדליק הזה.

clip-and-tweet-bird-attraction-by-nitsan-hoorgin-designboom

image © Nitsan Hoorgin

Urban beehive: פרחים לדבורים

בשבועות האחרונים היו מי שניסו לשכנע אותנו שהדבורים הן החיות החשובות ביותר במאזן האקולוגי על כדור הארץ, ושבלי ההאבקה שלהן לא יהיה לנו מה לאכול. עיצוב קונספטואלי של חברת PHILIPS לכוורת דבורים עירונית, המותקנת על קיר זכוכית חיצוני, מנסה לעזור לנו לעזור להן. בחלקה החיצוני של הכוורת יש מקום להניח פרחים ותעלה המאפשרת כניסה של הדבורים לכוורת המרכזית, הממוקמת כלפי פנים הבית. כשהדבורים נכנסות, הן מוצאות חלת דבש מוכנה שעליה הן יכולות לבנות את תאי השעווה שלהן.

beehive_hr4-682x1024

image © PHILIPS

beehive

image © PHILIPS

ולקינוח: סרטן

סרטן הנזיר ידוע כמי שמחליף את השריון שלו במהלך חייו ולעתים אף נזרק החוצה על ידי סרטן חזק יותר שרוצה את שריונו. האמנית היפנית AKI INOMATA יצרה סדרות של שריונים בהדפסת תלת-ממד. את ההשראה קיבלה ממבנים ביפן המשמשים לטקסי נישואים.

aki-inomata-white-chapel-hermit-crab-shelter-designboom-01

image © AKI INOMATA

aki-inomata-white-chapel-hermit-crab-shelter-designboom-03

image © AKI INOMATA