20 שנה אחרי יציאתו לאקרנים של אחד הסרטים האהובים בתולדות הקולנוע הישראלי, "חולה אהבה בשיכון ג'", מעלה תיאטרון הקאמרי גרסה תיאטרלית של הסרט. לרגל המאורע, יצרו סטודנטים (שנה ג׳) במחלקה לתקשורת חזותית בבית הספר גורן (באקדמיית עמק יזרעאל) כרזות חדשות, כמחווה לסרט ההוא. הנה הצצה ראשונה לתערוכה, שתוצג החל מסוף החודש בחללי התיאטרון:

עיצוב: עיינה יהושע

עיצוב: עיינה יהושע / בית הספר גורן לתקשורת חזותית

עיצוב: ליאור לי פז

עיצוב: ליאור לי פז / בית הספר גורן לתקשורת חזותית

עיצוב: נועה מרקו / בית הספר גורן לתקשורת חזותית

עיצוב: נועה מרקו / בית הספר גורן לתקשורת חזותית

כששבי גביזון ביים את הסרט ב-1995, מה שנראה בדיעבד כמו עידן התמימות, אף אחד עוד לא שמע על יוטיוב, טורנטים או ערוצי סטרימינג. הקהל נהר לאולמות בתקופת רנסנס של הקולנוע הישראלי: יחד עם גל הסרטים המצליחים שפתחו את שנות ה-90 והמשיכו איתן, כמו ״שורו״, ״החיים על-פי אגפא״,״קלרה הקדושה״ ו״עפולה אקספרס״, גם עיצוב הכרזות של הסרטים זכה להתייחסות מעודכנת. כשמדובר בסרט ישראלי לא צריך להתפשר על תרגום אומלל של שם סרט זר, או על גרסה עברית לפונט הלועזי שאיתו הוא מגיע. הפריווילגיה של המעצב הגרפי המקומי טמונה ביכולת להפיק את הכרזה וגם לעצב לוגו עם גופן עברי וייחודי.

לצערי, בין אם הדבר נובע מדלות הפונטים הטובים באותה תקופה, או עקב טעם רע, לנו עדיין אין כרזות איקוניות בליגה של ״הסנדק״, ״התפוז המכני״ או״ורטיגו״. לכן, מרענן לפגוש כרזות עכשוויות של סרטים ישראליים, מעשה ידיו של דור מעצבי העתיד.

עיצוב: אלדד אהרון

עיצוב: אלדר אהרון / בית הספר גורן לתקשורת חזותית

עיצוב: יותם רון / בית הספר גורן לתקשורת חזותית

עיצוב: יותם רון / בית הספר גורן לתקשורת חזותית

עיצוב: שירלי יונתן  / בית הספר גורן לתקשורת חזותית

עיצוב: שירלי יונתן / בית הספר גורן לתקשורת חזותית

ביוזמתו של מנהל בית הספר, אבירם מאיר, הסטודנטים (שרובם היו בגן כשהסרט יצא לאקרנים) התבקשו לנתח את המחזה, להביא את רוח התקופה ולהמחיש באמצעות הכרזה את המעבר של הסרט לבמת התיאטרון.

זהו שיתוף הפעולה השני של התיאטרון התל-אביבי עם בית הספר. ב-2007 הוצגה תערוכת כרזות סטודנטים להצגה ״המלך ליר״. בניגוד למשימה הקודמת, הפעם התבקשו פרחי המעצבים להתמודד עם ״מוצר״ שכבר עוצב לו בעבר פוסטר, ולייצר משהו חדש לחלוטין; כרזה שמתייחסת לניחוח העבר, ועדיין כזו שמעוצבת ב-2015.

עיצוב: רותם לוי  / בית הספר גורן לתקשורת חזותית

עיצוב: רותם לוי / בית הספר גורן לתקשורת חזותית

עיצוב: מאי פרדקין  / בית הספר גורן לתקשורת חזותית

עיצוב: מאי פרדקין / בית הספר גורן לתקשורת חזותית

עיצוב: גילי פרי  / בית הספר גורן לתקשורת חזותית

עיצוב: גילי פרי / בית הספר גורן לתקשורת חזותית

עיצוב: ליאור עטרי  / בית הספר גורן לתקשורת חזותית

עיצוב: ליאור אטרי / בית הספר גורן לתקשורת חזותית

  • פתיחת התערוכה: 26.5. במסגרת קבלת הפנים לאגודת ידידי התיאטרון. בתום ההצגה, הכרזות יוצגו באכסדרת התיאטרון הקאמרי, קומה מינוס 2. ימים: א'-ה' ומוצ"ש 19:00-23:00; ו' 10:00-14:00 (כאשר יש הצגות). נעילה: 31.8