אחד המותגים התוססים שהשתתפו בתערוכת maison&objet האחרונה בפריז הוא המותג הצרפתי הצעיר "Robba Edition", שמציג קונספט מעניין: הוא מתמקד בשני פריטים בלבד, לכאורה שגרתיים – רגלי שולחן ומראות. נשמע חסר סקס אפיל? רחוק מכך. בעלי החברה גייסו נבחרת של מעצבים צרפתים כוכבים כמו נואה דושופור-לוראנס (Noé Duchaufour-Lawrence), סטודיו At Once, סטודיו 0;0, וגם אריק לוי, ישראלי שחי ומצליח כבר שנים ארוכות בצרפת. כל אחד מהם עיצב עבור המותג את הפרשנות שלו לשני הפריטים.

>> מה ממליץ אריק לוי למעצבים ישראלים צעירים לעשות - להישאר בארץ או לנסות את מזלם בחו"ל?

הקו של "רובה אדישן" צעיר ומקורי, ומשנה את התפיסה הקונבנציונלית של הפריטים. רגלי שולחן, שהן בדרך כלל שחקן משנה לפלטה שמונחת עליהן, הופכות כאן מפריט שתפקידו קודם כל פונקציונאלי לאלמנט העיצובי העיקרי (או, כדברי החברה, "היופי משרת את הפרקטיות"): המוצר הוא רק הרגליים, עליהן אפשר להלביש כל פלטה שרוצים. לקולקציה הזו קוראים Collection" 730" – על שם 730 המילימטרים המקובלים לגובה רגלי שולחן – המכנה המשותף לרגלי הקולקציה, יחד עם העובדה שהן מיוצרות בעבודת יד.

רגלי שולחן גיאומטריות של אריק לוי (צילום: אליתה ליוינג, עבור ROBBA EDITION)
רגלי שולחן גיאומטריות של אריק לוי (צילום: אליתה ליוינג, עבור ROBBA EDITION)

אריק לוי עיצב שלושה זוגות רגליים בקו גיאומטרי מובהק. סטודיו O;O, שהקימו צמד המעצבים Olivier Guillemin ו-Olivier Vedrine, חתום על רגליים עם מוטיב אדום בקו שמזכיר רגל נשית עדינה, בשם "Lady chiavari". סטודיו At Once הציג את "kross", רגלי שולחן שמורכבות משלוש רגליים.

רגל אדומה בקו נשי, בעיצוב סטודיו O:O (צילום: אליתה ליוינג, עבור ROBBA EDITION)
רגל אדומה בקו נשי, בעיצוב סטודיו O:O (צילום: אליתה ליוינג, עבור ROBBA EDITION)

קולקציית המראות נקראת "Addiction", והיא דקורטיבית במובהק. הן עשויות מחומר פולימרי שמכונה גם "זכוכית אקרילית", המאפשר מנעד גדול של עיצוב ומשחק באמצעות חיתוכים דיגיטאליים. דושופור-לוראנס, לדוגמה, עיצב מראה ש"נשפכת" לעשרות חלקיקים, ונקראת "Sugar Mirror". כריסטיאן גיון (Christian Ghion) עיצב את "Mirror Psyché", עם חיתוכים המקנים לה מראה פסיכדלי. מראת "Dissolve" של אריק לוי נראית כאילו היא מתפזרת ונמסה במרחב. בסך הכל יש 18 דגמים בקולקציית המראות.

פסיכדליה נוסח כריסטיאן גיון (צילום: אליתה ליוינג, עבור ROBBA EDITION)
פסיכדליה נוסח כריסטיאן גיון (צילום: אליתה ליוינג, עבור ROBBA EDITION)

את מוצרי החברה אפשר לרכוש בארץ ברשת "אליתה ליוינג". מנכ"ל הרשת, יגאל סייג, ראה את ביתן החברה בתערוכה בפריז, בהאנגר שנקרא now!design a vivre ומתמחה בעיצובים עדכניים ואדג'יים, ונדלק. רגלי השולחן עולות כאן בין 1,615 ל-2,890 שקלים, והמראות בין 1,990 ל-3,485 שקלים.

>> ואיך הופכים פריטים שנשכחו לאייקונים לוהטים?