שתי מנורות שולחן חדשות שעוצבו בישראל תפסו את עינינו החודש. שתיהן של מעצבים ישראלים, שתיהן עשויות מתכת, שתיהן משתמשות בתאורת לד ושתיהן כבר זוכות לתשומת לב בינלאומית.

מנורת השולחן "Didi" של סטודיו מג'נטה זכתה באחרונה בפרסים בשתי תחרויות עיצוב בינלאומיות: היא קיבלה את הפרס הראשון ב-"A'Design Awards" בקומו, איטליה, ובפרס השני ב-"International Design Awards) "IDA) בלוס אנג'לס. ההשראה שלה היא חצאית הפליסה: "בשנה החולפת חקר צוות הסטודיו מג'נטה את מבנה הקונוס דרך תהליכי חיתוך, קיפול ופריסה של צורות אליפטיות בהשראת חצאית הפליסה, עד שהגיע לתוצר הסופי: דידי", מספר רונן בבלי, מקים ומנהל הסטודיו. "מנורה קטנה ואנושית, המעניקה תאורה חזקה ויציבה ומיוצרת בטכנולוגיה של חיתוך לייזר (אהיל ובסיס) ובעיבוד שבבי". למרות מידותיה הכמעט מיניאטוריות, האור שנותנת "דידי" חזק ויציב בזכות נורת לד חסכונית ודקה, שמעליה הותקנה עדשת פרספקס, המפזרת את האור ברכות ומגנה עליה. האהיל עשוי אלומיניום, משמש גוף קירור לנורה ומווסת את החום הנפלט ממנה.

>> כמה:מנורת דידי בגובה 50 ס"מ עולה 2,500 שקלים ומנורת דידי בגובה 27 ס"מ עולה 2,300 שקלים.

>> איפה:אפשר להזמין דרך הסטודיו - כאן.

''Spot lamp'' של ניר מאירי (צילום: שי בן אפרים)
''Spot lamp'' של ניר מאירי (צילום: שי בן אפרים)

ניר מאירי, שסיים את לימודיו בבצלאל לפני שש שנים ומאז עיצב כמה פריטים שזכו להצלחה והופצו מסחרית, קורא למנורת השולחן החדשה שלו "Spot lamp". "המראה שלה מוגדר היטב", הוא מסביר. "הוא שואב השראה מקוויהם התעשייתיים של מנוף, ספוטים או מנורת רחוב, אבל יחד עם זאת, יש לו אופי עדין וצנוע יותר". בסיס המנורה כבד ויציב, עשוי מתכת או בטון. האהיל, לעומת זאת, אינו מקובע – הוא מחובר לבסיס רק באמצעות כבל, ויכול לנוע בחופשיות לצדדים. הוא עשוי מתכת, וגם כאן הנורה היא מסוג לד.

>> כמה: 1,725 שקלים.

>> איפה: דרךאתר המעצב.

מנורה אחרת של ניר מאירי, העשויה עציצים חד פעמיים (צילום: מתי דילבה)
מנורה אחרת של ניר מאירי, העשויה עציצים חד פעמיים (צילום: מתי דילבה)
  (צילום: מתי דילבה)