רגע לפני שאתם נכנסים לדירה החדשה, משפצים את הישנה או סתם מסדרים את הבית, השקיעו מחשבה בחדר השינה. למה דווקא הוא הפך מקום מקלט לחפצים ישנים, שלא העזתם להציב בסלון? האם מדובר בסמל לזוגיות חבוטה? אם כן, זה הזמן לנער את האבק ולעצב את חדר השינה.

לא חייבים לשבור לשם כך תוכנית חסכון; אפשר לרענן חלק מהפריטים בחדר וכך, להעניק נופך חדש לחיי האהבה. לפני שתשדרגו את החדר, בחרו את סגנון העיצוב שישלוט בו.

בגלל שלחדר השינה רק אתם נכנסים, וזוהי פינה שהאורחים לא מגיעים אליה, תוכלו לעצב אותו בהתאם לטעמכם - בלי להתחשב באופנות וטרנדים. זה המקום להתעקש על הצבעוניות שעושה לכם טוב ועל החומרים שאליהם אתם מתחברים. כשתבחרו סגנון עיצוב, הקפידו לבחור את האלמנטים המתאימים.

סגנון לפני הכל

רומנטי - תוכלו לבחור לעצב חדר שינה שמשדר רומנטיקה. משמעות הבחירה בסגנון כזה היא בחירה בצבעוניות רכה. לסגנון זה מתאים שימוש מרובה בטקסטיל. זה המקום להעז עם וילונות תחרה, להניח על המיטה כיסוי עשיר בבד או בצבעים, להציב מבחר נרות בגדלים שונים, להעדיף מנורות שיוצרות תאורה רכה ולא ישירה ולבחור פריטי ריהוט, שחלק מהאלמנטים שבהם נוטה לכיוון המצועצע.

כפרי - אם אווירת הכפר היא מה שעושה לכם את זה, סגנון עיצוב כפרי הוא הבחירה הנבונה עבורכם. זהו סגנון מעט מיושן, אבל תוכלו להשיג את האפקט שלו בקלות, באמצעות הצבת מיטה או שידת איפור מעץ בגוון כהה. העדיפו אלמנטים של טקסטיל או טפטים בהם שולטות דוגמאות של פרחים.

רטרו - אם אתם בעלי נטיה לכיוון רהיטים שיוצרו בשנות החמישים, והיום נכללים בקטגוריית הרטרו, תקבלו תוצאה חמה וישרת קווים. בסגנון כזה, בסיס המיטה עשוי עץ בגוון בהיר, כונניות הצד חשופות ומזכירות שידות, שהיו אצל ההורים בסלון. להוספת חום תוכלו לשלב בחדר נגיעות צבע בתכלת או בירוק, בעזרת מצעים או כריות נוי. אם החדר מספיק גדול, תוכלו למקם בו כורסה גדולה ונוחה מרופדת בבד או בשילוב של עור ועץ.

עכשווי - אם אתם אוהבי הסגנון המודרני, הקווים של חדר השינה שלכם יהיו ישרים, והגוונים השולטים - לבנים או אפורים. החומרים יהיו חשופים, כפי שהם במקור - מתכת, אלומיניום או זכוכית. זה לא אומר שאי אפשר להשתמש בטקסטיל; אפשר ומומלץ, אבל הוא לא יהיה בסגנון נשפך ועתיר בד, אלא תכליתי וישר.

גוף תאורה דרמטי
גוף תאורה דרמטי

עתיק - זהו סגנון שהולך ונעלם, אבל אם אתם בכל זאת נמשכים אליו, כדאי שתבדקו אם חדר השינה שלכם גדול מספיק כדי להכיל אותו. העץ הכהה, מרובה הפיתוחים והאלמנטים גורם לעומס ויזואלי, לכן רצוי להציבו בחללים רחבי ידיים. בסגנון העיצוב העתיק שולטים גוונים כהים, בורדו וכחול, בולטים בדי קטיפה וגופי תאורה, שעשויים משילוב בין בסיס עשוי ברונזה לאהיל מזכוכית חלבית.

מהפכת השדרוג

אחרי שבחרתם סגנון, ובמידה ולא תרצו להחליף את כל הרהיטים בחדר, תוכלו לשדרג ארבעה אלמנטים, ולהביא למהפך של ממש.

טקסטיל 1 2 3 - כיסוי מיטה, שטיחים, וילונות. את המיטה מכסים. אפשר להסתפק בשארית בד או להשקיע בכיסוי מיטה מהודר. הניחו שלוש כריות מתאימות בגוון. כסו את חלונות החדר בווילון, עדיף עד הרצפה. אפשר לתפור בהזמנה ולמי שתקציבו מוגבל, גם מפת שולחן ישנה מאורגנזה שקופה למחצה יכולה לעשות את העבודה. הניחו שטיח שגודלו מתאים לגודל החדר. יש לכם חלל קטן? הסתפקו בשטיחון לצד המיטה.

תאורה - אל תסתפקו בגוף תאורה מרכזי וישיר, ששובץ במרכז התקרה. הקפידו לתכנן תאורה רכה, מפוזרת על קירות החדר. בחרו מנורות קריאה בעלות עיצוב שונה, שקלו לתלות אותן מהתקרה.

עשו שיעורי בית - קראו והיעזרו בתורות עתיקות. למשל, הפנג שוואי, שיטה סינית עתיקה שחותרת להשיג איזון והרמוניה בין האדם לסביבתו. חדר השינה מכונה בפנג שוואי "מקדש האהבה" והוא בעל השפעה על איכות הזוגיות. מומלץ למקם את החדר באיזור דרום-מערב הבית, המייצג זוגיות. גם אם חדר השינה לא נמצא במיקום זה, יש לעודד זוגיות בחלק זה של הבית על ידי תליית תמונה של זוג אוהבים, הצבת זוג ברבורים וכדומה. בחדר השינה עצמו כדאי לתלות תמונה שלכם מיום חתונתכם, להניח חפצים זוגיים, שושנים אדומות או נרות אדומים.