אלו ימים של התבוננות פנימה עבור אנשים רבים, הסתכלות, בחינה, סגירה של שנה ופתיחה של אחרת, לפעמים מתוך תחושה שיש מי או מה ששופט ובוחן אותם באמת: "וה' צְבָאוֹת שֹׁפֵט צֶדֶק, בֹּחֵן כְּלָיוֹת וָלֵב" (ירמיהו יא כ). אספתי לכם כמה לבבות וכליות מהבלוגים אחריהם אני עוקבת, שנוכל גם אנחנו קצת לבחון כליות ולב, בפרשנויות של אחרים, לפני יום הכיפורים.

שרה יקווניץ (Sarah Yakawonis) האמריקאית מדביקה יצירות אנטומיה מורכבות בטכניקת גלגול נייר שנקראת באנגלית Quilling (את שמה בעברית איני מכירה):

Sarah Yakawonis

מוח מסולסל של Sarah Yakawonis

פוסטרים של העבודות שלה אפשר לקנות גם בחנות האטסי שלה. יצירה בחומרים אחרים היא של האמן דן בקמאייר, שמשלב איורים ברקמה ולבד:

Felted Anatomy Dan Beckemeyer

Felted Anatomy by Dan Beckemeyer

בקמאייר מצליח להכניס תחושה של שכבות ונפח בשימוש בחומרים שונים שארוגים יחד, פשוטו כמשמעו. ואילו האמן והארכיטקט האוסטרלי הורסט קישל, שיוצר מודלים מורכבים בנייר, יצר דגם מושלם של גוף האדם עם חלקים פנימיים נשלפים, בעבור בית ספר בינלאומי בפיג'י.

Horst Kiechle

Horst Kiechle

אם מתחשק לכם לפסל כליות או מעיים מנייר, אפשר למצוא הוראות מפורטות ופירוט של תהליך ההכנה בפיקאסה שלו. ואם בא לכם על קישוטים כאלה לסוכה, למשל, תוכלו להוריד פי-די-אפים בחינם כאן. מתברר שלפחות ארבעה אנשים במקומות שונים בעולם כבר בנו חלק מהמודל הזה בעצמם, חלק עבור פרויקטים בביולוגיה לבית הספר, חלק סתם בשביל הכיף.

בעוד דמיאן הירסט הציג אנטומיה של מלאך בטייט מודרן,ג'ייסון פריני מייצר פסלי אנטומיה של דמויות פופולריות אחרות, מהלו קיטי ועד דובוני אכפת-לי:

Jason Freeny Lego anatomy

באתר של Dead Famous ("מתים להיות מפורסמים"?) אפשר לקנות טי-שירטים מוכרות של זמרים, עם טוויסט עדכני:

Famous Dead Amy Winehouse

אלכס קונהין מלטביה מצייר חלקי גוף מסוגננים בעזרת ציפורן ודיו:

Alex Konahin

בשנות הזוגיות שלי עם ירושלמי ממשפחה מסורתית פלוס הפכתי מחילונית-אנטי למתפללת פעילה, וגם את יום הכיפורים הזה, למרות הגעגועים העזים לקהילה המיוחדת שלנו בתל אביב, אבלה בבית הכנסת המקומי. גם בלי אמונה באלוהים, תשרי בבית הכנסת נותן לנו הזדמנות להתבונן פנימה והחוצה, לחשוב שוב על עוונות שיש לכפר עליהם, סליחות שיש לבקש והתחלה חדשה. "אלהי, נצור לשוני מרע ושפתי מדבר מירמה", למשל, היא תפילה שרבים יכולים לשנן בבואם לכתוב טוקבקים, גם אם "אין להם אלוהים" מלבד המוסר הפנימי שלהם. שתהיה לנו שנה עם כמה שפחות חטאים, עוונות ופשעים, וכמה שיותר סליחה, חמלה והקשבה.

גמר חתימה טובה,

רונית