חדר השינה שלנו, המקום הפרטי היחיד שיש לנו, הוא חלל בו אפשר להביע את כל היצירתיות שטבועה בנו ולתת דרור לאישיות ולמאוויים שלנו. חדר השינה שלנו הוא מרחב שמשרת רק אותנו. חדר שבו לא צריך להתחשב באורחים או בפונקציות. מקום שאליו נכנסים בסוף היום, אוזרים כוח ואנרגיה לקראת היום החדש. ולמרות שאנחנו מבלים כשליש מחיינו בחדר השינה, תמיד נמצא בו רהיטים דומים: ארון קיר, מיטה זוגית ושידות.

שידות הצד משמשות בחדר השינה כרהיט פונקציונלי וחיוני; יתרה מכך, הן מסייעות לעיצוב החדר ולסגנונו. פעם, כשכולם קנו מיטה עם שתי שידות, נראו חדרי השינה כמו חליפת בת מצווה. מאז עברו הרבה מים בנהר ואנחנו יודעים שאפשר גם לשלב בין סגנונות, ולשלוט באווירה שאנו מבקשים ליצור בעזרת רהיטים וצבעים: להציב שתי שידות שונות, לערבב בין צבעים ואפילו להשתמש בשרפרפים ישנים או בכסאות שאין בהם שימוש במקום בשידות מסורתיות. הנה כמה רעיונות:

חדר שינה בהשראת מסעות

בין אם אתם טיילים אמיתיים, שאוספים אגורה לאגורה עד הנסיעה הבאה ובין אם אתם רק רוצים להיות כאלה, אבל מסתפקים בגיחה קצרה וחד שנתית לעיר בירה אירופית, חדר שינה בסגנון מסעות יעזור לכם לעוף עם הדמיון לשמיים. איך עושים את זה? בוחרים בגוונים של חום, משבצים חיפוי קיר בעץ ובוחרים בשתי שידות זהות וסימטריות בגוון עץ. הקפידו על שידות מרחפות בעיצוב מינימליסטי. בצד אחד תוכלו להניח פרח סחלב לבן ובצד השני מנורת קריאה עם אהיל בד לבן.

חדר שינה בגוונים של חום
חדר שינה בגוונים של חום

חדר שינה במראה זוהר

סרטים בשחור לבן משנות החמישים, כאלה שבהם הפיתולים בעלילה מועצמים באמצעות מוזיקה דרמטית, אמורים להיות מקור ההשראה שלכם. שם המשחק כאן הוא תעוזה וגודל. אם הולכים על טפט - ודאו שהוא עתיר דוגמאות גדולות ומעוררות תשומת לב. אם צבע הוא הדרך שלכם - בחרו בגוון בעל נוכחות ואמירה. את המיטה העדיפו עם ארבעה עמודי אפיריון, הדביקו טפט בעל דוגמאות מצוייצות על התקרה, בחרו ראש מיטה גבוה ושתי שידות תואמות וגבוהות מגובה המזרן.

ראש מיטה גבוה ושידות תואמות
ראש מיטה גבוה ושידות תואמות

חדר שינה פונקציונלי

מי שבונה בית ומתכנן מראש יכול ליצור נישות בנויות במהלך הבניה. בקיר המרכזי, שאליו נשענת המיטה, צרו נישה והתקינו בה מדפי גבס או מדפי עץ שישמשו כשידת צד. אפשר לצבוע את הנישה בצבע בולט ושונה משאר החדר, לחפות אותה בטפט או בסרגלי עץ.

חדר שינה בסגנון עליז

בחרו מיטה בסגנון מודרני, ללא ארגז מצעים, שעשויה מחומר קליל דוגמת מתכת. צבעו אותה בלבן ובצידיה הציבו ארונית, שיכולה לשמש גם כמקום אחסון ללבנים. בצד השני הסתפקו בשידת לילה.

חדר שינה רומנטי

אם המטרה היא רומנטיקה, הרי ששימוש מרובה בטקסטיל יעשה את העבודה. בחרו במיטה רחבה מאוד והציבו אותה במרכז החדר. תלו וילונות נשפכים בגוונים בהירים ונעימים, הניחו עליה כיסוי מיטה וגיבוב של כריות בגדלים שונים, ושוו להכל אווירה רכה ומזמינה. בחדר כזה בחרו בשידות צד תואמות בסגנון כפרי.

וילונות בגוונים בהירים
וילונות בגוונים בהירים

חדר שינה בסגנון מודרני

במה גדולה ומרחפת, שמהווה בסיס מיטה, היא התחלה טובה ליצירת חדר שינה במראה מודרני. הניחו עליה מזרון, שגודלו קטן מזה של הבימה עצמה. המקום הפנוי שנותר על המשטח יכול לשמש כחלופה לשידת צד. התקינו מנורות קיר מעל גובה הכריות ותקבלו חדר שינה בסגנון נקי ומודרני.

עוד כמה רעיונות שכדאי לשלב בחדר השינה

  • אל תוותרו על מראה בחדר השינה. מראות תורמות לאשליית גודל בחלל ואם תמקמו אותן בחוכמה, למשל מול נוף שאתם רוצים לשקף בחדר - תצאו נשכרים.
  • נסו לשלב בעיצוב החדר גוון כתום, שידוע כמעורר תשוקה בתורת הפנג שווי. לא חייבים להיסחף ולצבוע קיר או רהיט; גם נגיעות קטנות של צבע, בעזרת כריות או תמונה, יעשו את העבודה.